Śmiertelny wypadek na DK 22 w Krojantach

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (30.09.) na drodze krajowej nr 22 przy pomniku w Krojantach.

Niestety pomimo podjętych działań ratunkowych motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu.   |  fot. KPP

Dzisiaj o godzinie 11.40 oficer dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 22 na skrzyżowaniu z drogą do Krojant. Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 63-letni motorowerzysta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu passatem jadącemu w kierunku Chojnic.

W wyniku zderzenia pojazdów motorower uderzył jadące z przeciwnego kierunku dwa pojazdy osobowe. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń motorowerzysta, mieszkaniec gm. Czersk poniósł śmierć na miejscu. Stróże prawa przebadali kierujących autami na zawartość alkoholu, którzy byli trzeźwi. Funkcjonariusze sporządzili oględziny rozbitych pojazdów. Policyjny technik, który pracuje na miejscu zdarzenia wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

KPP