Ślubowanie klas pierwszych

1 października br. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Data tej uroczystości została wybrana nieprzypadkowo. 2 października 1939 r., zmarł patron szkoły Jan Karnowski.

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez.   |  fot. nad.

Dla upamiętnienia tej daty uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych odbywa się właśnie w tych dniach. Zebranych bardzo serdecznie powitała dyrektor szkoły Aleksandra Mroczkowska, która powiedziała, że od tej chwili uczniowie będą zdobywali w szkole przeróżne ważne umiejętności oraz wiedzę, ale najważniejsze, aby poprzez naukę stawali się lepszymi ludźmi.

Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, że będą dbać o dobre imię szkoły, pilnie się uczyć, szanować rodziców i nauczycieli, a swoją nauką i zachowaniem jak najlepiej służyć ojczyźnie. Dużym przeżyciem dla dzieci było pasowanie ich na uczniów naszej szkoły przez dyrektor Aleksandrę Mroczkowską wielkim magicznym ołówkiem.

Każde z dzieci otrzymało od wychowawcy na pamiątkę uroczystości akt ślubowania, medal oraz upominek. Na twarzach naszych najmłodszych widać było uśmiech i zadowolenie, a na twarzach rodziców dumę ze swoich pociech.

SP7