Skromna wygrana Legii dała jej awans do dalszych rozgrywek PP

Po wielkich emocjach na stadionie Mickiewicza Chojniczanka przegrała z Legią Warszawa 0:1 i pożegnała się z Pucharem Polski. O ile w pierwszej połowie dominowała Legia to z upływem czasu obraz gry uległ zmianie.

Arkadiusz Malarz uratował Legię w końcówce spotkania, dzieki czemu Legioniści awansowali do kolejnej rundy pucharowych rozgrywek.   |  fot. (olo)

CHOJNICZANKA - LEGIA 0:1 (0:1)

Chojniczanka Janukiewicz – Podgórski, Sylwestrzak, Boczek, Pietruszka – Gardzielewicz, Trochim, Danielewicz (79. Zawistowski), Piotrowski (27. Przybecki) – Drozdowicz (71. Foszmaczyk), Surdykowski.

Legia Warszawa: Malarz – Stolarski, Jędrzejczyk, Pazdan, Hołownia – Martins, Cafu – Szymański, Radović (57. Kucharczyk), Nagy – Kante (42. Carlitos).

Bramki: 0:1 - Pazdan (27.)

Żółte kartki: Nagy, Stolarski, Jędrzejczyk (Legia).

W pierwszej połowie w 12 minucie Chojniczanka mogła objąć prowadzenie, kiedy Gardzielewicz dośrodkował z prawej strony w pole karne, Piotrowski miał stuprocentową sytuację i tylko Malarza przed sobą, ale nie trafił w bramkę z pięciu metrów!

W 27 minucie Legioniści utrzymali się przy piłce po rzucie rożnym, Cafu dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, tam był Pazdan, który jeszcze nie wrócił po akcji i strzałem głową pokonał Janukiewicza! Był to pierwszy gol tego zawodnika w barwach Legii.

W drugiej części meczu wraz z upływem czasu Chojniczanka rzuciła się do ataku i nawet przejęła inicjatywę na murawie. Liczne akcje Gardzielewicza, Przybeckiego i Surdykowskiego niestety dla miejscowych kibiców nie przekuły się w zdobycz bramkową.

Legia Warszawa wygrała 1:0 i awansowała dalej, choć Chojniczanka była dla niej godnym rywalem i napsuła jej sporo krwi. Zwłaszcza w końcówce niewiele brakowało, żebyśmy mieli dogrywkę. Chojniczanka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w tym meczu. Dzięki ambitnej postawie pierwszoligowca byliśmy świadkami ciekawego spotkania, które stało na niezłym poziomie.

(red.) Spotkanie transmitowała TV Polsat Sport

1. 28 września 2018  02:54   Zachowanie trenera chojniczanki CECHERZA   Adam

Tacy ludzie jak Cecherz swoim przedmeczowym zachowaniem dają wredną opinie na futbol jak i cały polski sport bo inaczej nie mógł pomyśleć o tym co się stało przed meczem portugalski szkoleniowiec Legi Warszawa

1
    0
  2. 27 września 2018  11:44   Ciekawe czy wogle by trener ...   Mirek

Ciekawe czy wogle by trener chojniczanki CECHERZ podeszdl do sedziego spotkania i trenera gosci Ricardo Sa Pinto gdyby nie proszenie sie o to sedziego jak i trenera przyjezdnych --bo bylo widac ze wogle nie byl zainteresowany podejsciem do przywitania sie przedmeczowego jak TELEWIZJA POLSAT SPORT pokazywala na antenie

5
    1
  3. 27 września 2018  03:52   Wredne zachowanie trenera Cecherza wobec sędziego i trenera Legi warszawa (1)   Grzegorz

Każdy tak broni i chwali trenera w Chojnicach w ***** by weszli CECHERZOWI -wogle kibice malolaty - a wczoraj zachował się przed meczem z Legią Warszawa nie jak czysto typowy gospodarz - trener spotkania pucharu polski - Tylko jak czysta świnka - nawet co gorzej . Nawet nie umiał podejść przed rozpoczęciem spotkania przywitać się z Sędzią spotkania i trenerem Legi Warszawa Ricardo Sa Pinto-jak pokazywano na antenie Polsat sport. Trener i sędzia wołali go do przywitania i wspólnej fotki jak telewizja pokazywała. A Cecherz miał to w *****- (olał to) dopiero po około 10 minutach proszenia się go o podejscie- podeszedł do sędziego i trenera legi- to jest zachowanie trenera gospodarzy? - widać jaki daje przykład swoim zawodnikom - co tu więcej mówić. Widać jaka polityka jest w klubie

4
    3
    • 27 września 2018  13:48   Bo to prostak - taki sobie ...   anonim

Bo to prostak - taki sobie współczesny "Janusz - burak",siłą oderwany od pługa ! Wstyd chojniczanom za takie jego zachowanie !!!

5. 26 września 2018  07:20   Kibic   anonim

Pierwsza połowa w nie pamięć.....druga polowa zagrana z naszej strony z takim przeciwnikiem jak Legia patrzac na poziom naszej pilki to było mistrzostwo...I nie wstydzę się tego napisać... wielkie brawa za walkę chłopaki...oby styl z drugiej połowy przełożył się na dalsze mecze...mimo porażki wygraliscie ten mecz...szacun...

30
    4
  6. 26 września 2018  01:04   pelno fotek   robert

2
    2
  7. 25 września 2018  22:23   Panowie GRATULACJE UDANEGO ...   anonim

Panowie GRATULACJE UDANEGO MECZU! NIE MACIE SIĘ CZEGO WSTYDZIĆ! Nie byłem na meczu bo nie chodze dopóki nie zmieni się styl, ale widziałem w TV. Styl ulega poprawie więc może niedługo się pojawię

14
    5
  8. 25 września 2018  21:36   Pikor podobno sam gonił ... (7)   anonim

Pikor podobno sam gonił cały sektor Legi po meczu. Wszyscy zamiast autobusami wracali do Wawy biegiem. To jest najważniejsze!!!

• 26 września 2018  08:09   Gakan za nim biegł, widać ...   anonim

Gakan za nim biegł, widać bylo ze go gonił a że ten uciekał w stronę ligeinistow to zaczeli tez uciekac

2
      1
    • 25 września 2018  23:01   do anonima z 21:36   franz

Czy ty jesteś taki głupi czy tylko takiego udajesz ?! Kto rodzi i płodzi takich debili ?

6
      1
    • 25 września 2018  22:07   Nie mamy się czego wstydzić   MKS Fan

Druga połową świetna ,zabrakło szczęścia po prostu, ale zepchnęliśmy Legie ,mistrza Polski co by nie było do defensywy więc chyba każdy zobaczył jaki mamy potencjał. Teraz tylko sobie zakodować tą połowę i przenieść na ligę a będzie dobrze. Do zobaczenia w niedzielę na kolejnym meczu i oby stadion też się zapełnił.

5
      3
    • 25 września 2018  21:52   Hahahaha. Może slaby towar ...   anonim

Hahahaha. Może slaby towar mu przywiezli bo miał być najlepszy sort ;)

0
      0
  9. 25 września 2018  21:30   Jestem pozytywnie zaskoczony ... (3)   chojniczanin

Jestem pozytywnie zaskoczony postawą zawodników "Chojniczanki". Szkoda tylko,że tak zachowawczo zagrali pierwszą połowę (pewnie trema przed wyżej notowanym przeciwnikiem). Gdyby tak grali w lidze (jak dzisiejszą 2 połowę) to raz - dwa byliby na czele tabeli. Jest potencjał i trzeba to wykorzystać. Klasą wykazali się Janukiewicz, Przybecki i Trochim (prawdziwy walczak !) Mógł podobać się Gardzielewicz. Gołębie na fontannie gruchają, że Bartoszek w Chojnicach był nie bez przyczyny :-)))

19
    1
    • 25 września 2018  22:59   Spokój pomiocie anonimowy ! ...   misiek

Spokój pomiocie anonimowy ! (x2) Cecherz to może trenować ale ...rezerwy Meteoru Silno ! Czego on ich nauczył ?! NICZEGO ! To co chłopaki wnieśli do drużyny to przyszło z nimi z innych klubów. Ten człowiek nie ma pojęcia o taktyce. Do świetnego meczu to dużo brakowało czego jest konsekwencja odpadnięcia z rozgrywek o Puchar Polski. A ty co najwyżej nasmaruj się dobrze wazeliną i wejdź Cecherzowi głęboko w odbyt i z niego nie wyłaź bo i tak "walisz" kałem ! Tylko Bartoszek na trenera (o ile Chojnice chcą być w ekstraklasie ).

3
      4
    • 25 września 2018  22:14   A co masz do zarzucenia ...   anonim

A co masz do zarzucenia Cecherzowi jak do tej pory? Czwarte miejsce (punktowo w zasadzie równo z Bartoszkiem), świetny mecz przeciwko Legii, czego Ty oczekujesz?!

3
      3
    • 25 września 2018  21:43   Jozek   anonim

Przestań z tym bsrtoszkowm Co możesz zarzucić cdcherzowo ? Ze stłamsił legie fizycznie i taktycznie ?!! A jaj widzisz twój bsrtoszek jakiś ofert pracy nie ma Także pomysl zanim napiszesz

0
      3
  10. 25 września 2018  20:32   porazka (1)   Daniel

BARTOSZEK jest w chojnicach bynajmniej dzis bo komentowal ten mecz dla Polsatu--- mowilem ze bedzie w plecy i duzo nie pomylilem sie z bedzie 2;0 jak ktos nie wykorzystuje okazji sam na sam to sie zemsci. Od ilu lat sie to slyszy! nie bylo zle panowie -porazka tylko jedna bramka ?- jedna bramka ale to zawsze porazka i odpadniecie z rozgrywek PUCHARU POLSKI -tym razem juz w pierwszej rundzie sie Chojnice porzegnaly Moga bramkarzowi podziekowac ze nie bylo wyzej ,bo on chyba najlepiej gral i wszystko wyciagal z bramki

7
    21
  11. 25 września 2018  20:17   Chojniczanka! (1)   Tomasz

Było dobrze panowie, nie ma się czego wstydzić....choć szkoda że zabrakło.

29
    4
    • 25 września 2018  20:33   Tomasz!   Gdynia

Dobra, to była druga połowa! A właściwie 3/4 drugiej! Gratulacje dla Chojny! z Chojnic