Skradzione pieniądze schował w słoiku w rynnie

Dzięki pracy chojnickich policjantów z wydziału kryminalnego i nagraniu z monitoringu funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali sprawcę kradzieży, po tym, jak w jednym ze sklepów na terenie miasta ukradł z szuflady ponad 16 tys. złotych.

Zatrzymany 35-latek usłyszał już zarzuty kradzieży, których dopuścił się w warunkach recydywy. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

W poniedziałek 3 czerwca br. około godziny 18.00 policjanci zostali poinformowani przez właściciela jednego ze sklepów w Chojnicach, że z szuflady sklepowej gdzie były przechowywane pieniądze, zginęło ponad 16 tys. złotych. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i przystąpili do ustalenia faktów oraz typowania sprawcy tego przestępstwa.

Policjanci przejrzeli monitoring sklepowy, który zarejestrował całe zdarzenie. Policjanci szybko namierzyli złodzieja, bo już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali sprawcę kradzieży w  mieszkaniu na terenie gminy Czersk. W trakcie przeszukania domu oraz posesji została znaleziona większa część skradzionej gotówki w kwocie około 14 tys. złotych, którą sprawca schował w słoiku w rynnie deszczowej. 35-latek trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie dalszej pracy nad tą sprawą kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna na jednym z targowisk w Chojnicach, ukradł kobiecie portfel z gotówką i dokumentami. Wczoraj śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 35-letniemu mieszkańcowi gminy Czersk zarzuty kradzieży, których dopuścił się w warunkach recydywy. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował również o zastosowaniu dozoru wobec tego mężczyzny.

KPP

  1. 8 czerwca 2019  07:44   brawo obsługa sklepu....jak ...   ja

    brawo obsługa sklepu....jak można ukraść takie pieniądze....porażka

    4
    0