Skra zwyciężyła w pojedynku z Chojniczanką

W drugiej kolejce Fortuna 1 Ligi, na Stadionie Miejskim w Bełchatowie o godz. 18 - Skra Częstochowa podejmowała Chojniczankę. Oba zespoły na inaugurację rozgrywek zremisowały swoje mecze.

Chojniczanka musiała uznać wyższość rywala i wraca do Chojnic bez punktów.   |  fot. ilustrac./Rmak

Przypomnijmy. Skra po raz ostatni zmierzyła się z Chojniczanką jeszcze w drugiej lidze, w sezonie 2020/2021, kiedy to częstochowianie awansowali do pierwszej ligi właśnie kosztem przyjezdnych. Goście piątkowego starcia trzykrotnie polegali w pojedynkach przeciwko Skrze, w tym raz w półfinale barażów o awans.

SKRA - CHOJNICZANKA 2:0 (1:0)

Chojniczanka: Neugebauer – Bartosiak, Błyszko, Kasperowicz – Mazek, Czajkowski (73' van Huffel), Kalinkowski, Wolsztyński (46' Karbowy), Mikołajczyk (79' Ryczkowski), Mikołajczak (46' Janicki) – Skrzypczak (73' Tuszyński)

Bramki: 3. Kozłowski, 51. Hilbrycht.

Kartki: 48. Babiarz (SKC) – 48. Bartosiak (CHO), 56. Mikołajczyk (CHO), 69. Czajkowski (CHO).

O takim rozpoczęciu pierwszej połowy Skra nie mogła marzyć, a jednak stało się. Już w 3 minucie po dośrodkowaniu, zawodnik gospodarzy uderzeniem głową skierował piłkę do bramki Chojniczanki. W kolejnych minutach gra toczyła się w środkowej części boiska. Do przerwy Skra kontrolowała spotkanie, a przy odrobinie szczęścia mogła powiększyć przewagę, gdyby nie skuteczna interwencja bramkarza Chojniczanki, który w pojedynku sam na sam z zawodnikiem Skry okazał się lepszy.

Początek drugiej połowy ponownie okazał się pechowy dla gości. W 49 piłka ponownie znalazła w siatce Chojniczanki! Arbiter liniowy wskazał jednak pozycję spaloną. Sędzia główny miał wątpliwości i po analizie VAR uznał gola za zdobytego prawidłowo. Uważna gra defensorów Skry skutecznie niwelowała grę z kontry zawodników z Chojnic, którzy nie mieli dziś skutecznej recepty na rywala. Mimo doliczonego czasu gry wynik nie uległ zmianie i pierwszą porażkę w sezonie odnotowała Chojniczanka.

18:00 Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała

W walce o ligowe punkty w niedzielę 31 lipca o godz. 18 Chojniczanka podejmować będzie Chrobry Głogów. Natomiast mecz rundy wstępnej Pucharu Polski z Hutnikiem Kraków rozegrany zostanie w środę 27 lipca o godzinie 19:30.