Skontrolowano 140 pojazdów. 68 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość

W weekend policjanci z chojnickiej drogówki prowadzili działania „Motocykle”, których celem było zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących m.in. motocyklami.

Na szczęście w trakcie prowadzonych działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego z udziałem motocykli.   |  fot. KPP

W miniony weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zwracali szczególną uwagę na motocyklistów. Działania „Motocykle”, miały na celu zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz eliminowanie z ruchu motocykli niesprawnych technicznie.

Podczas działań policjanci skontrolowali blisko 140 pojazdów, w tym motocykle. W jednym przypadku kierujący motocyklem znacznie przekroczył dopuszczalna prędkość. Ujawniono także 68 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości przez innych uczestników ruchu. Okazało się także, że jeden z kontrolowanych pojazdów był niesprawnych technicznie. Policjanci zatrzymali także jednego nietrzeźwego motorowerzystę, który miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz wyeliminowali z ruchu nietrzeźwych rowerzystów.

Należy pamiętać, że motocyklista w przypadku zderzenia z samochodem, nie posiada ochrony w postaci karoserii. Dlatego ważna jest zasada ograniczonego zaufania. Widząc samochód, który stoi na drodze podporządkowanej, należy wziąć pod uwagę, że kierowca tego pojazdu może nie zauważyć motocyklisty. Jazda z prędkością umożliwiającą wyhamowanie lub skuteczne ominięcie przeszkody, jest jedyną gwarancją na bezpieczny powrót do domu.

KPP