Skakali po dachu karetki podczas wizyty lekarza...

W sobotę (9.10) wieczorem ok. godz. 22.00 w miejscowości Gutowiec w gminie Czersk doszło do niecodziennego aktu wandalizmu - zniszczono karetkę z chojnickiego szpitala podczas wizyty domowej u pacjenta.

Zdjęcie poglądowe. Po dachu i masce takiej karetki skakali sprawcy, którzy poszukiwani są przez policję.   |  fot. sprzedajemy.pl

Ambulans z lekarzem (opieka nocna i świąteczna) wezwano do chorego w Gutowcu. Podczas wizyty grupa trzech osób zaczęła skakać po dachu i masce zaparkowanej na posesji karetce. Kierowca z lekarzem, którzy byli wewnątrz domu, nie mogli go opuścić ponieważ wandale celowo zastawili drzwi. Po chwili udało im się wyjść na zewnątrz, widząc to sprawcy uciekli. Wezwano na miejsce policję, która zabezpieczyła ślady i teraz szuka wandali.

Przedstawiciel chojnickiego szpitala mówi, że do tej pory nie spotkano się z podobnym czynem. Straty placówki (zniszczona karoseria) mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. - Osoby, które mają istotne informacje o zdarzeniu, bądź sprawcach prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach pod numerem tel. 52 395 62 22 lub 112, a także można przekazać za pomocą poczty elektronicznej na adres: komenda.chojnice@gd.policja.gov.pl - mówi Justyna Przytarska, rzecznik chojnickiej policji.

(red)