"Siódemka" zakończyła rok szkolny

26 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach nastąpiło oficjalne zakończenie roku szkolnego. Panująca pandemia i związane z nią ograniczenia zmusiły nas do obchodów tego wydarzenia w szczególnych warunkach.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że obecny rok szkolny był wyjątkowy dla uczniów.   |  fot. nad.

Oficjalna uroczystość przeznaczona była jedynie dla uczniów klas 8, którzy kończyli swoją edukację w naszej szkole. Poszczególne klasy brały udział w skromnej ceremonii zgodnie z ustalonym harmonogramem. Uczniowie byli żegnani przez nauczycieli wychowawców oraz Dyrekcję. Został odśpiewany hymn, nastąpiło uroczyste ślubowanie, a także rozdanie świadectw i wyróżnień dla najlepszych uczniów.

W tej niezwykłej chwili nie udało się uniknąć drżenia głosu oraz uronienia łzy, jednak dyrektor szkoły pokrzepiła wszystkich ważnymi słowami: ,,W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu". W tym pięknym cytacie burza symbolizuje nie tylko obecną sytuację, ale wszystkie przyszłe trudności losu. Taniec w deszczu prezentuje naszą postawę - nie poddajemy się, tylko wspólnie staramy się pokonać wszelkie trudności.

Absolwentom życzymy sukcesów w kolejnym etapie edukacji i dorosłym życiu oraz zachęcamy do odwiedzania szkoły, która była przez lata Waszym drugim domem i zawsze nim pozostanie. Uczniowie pozostałych klas również otrzymali swoje świadectwa, które rozdane zostały przy wejściach do szkoły - była to ważna chwila i okazja do krótkiej rozmowy z wychowawcami po długiej rozłące. W ten sposób rozpoczęły się wakacje...

Całej społeczności szkolnej - uczniom, rodzicom oraz nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły życzymy miłych wakacji, wypełnionych radosnymi chwilami pełnymi wypoczynku i zdrowia.

SP7