,,Siódemka” przyjazna uczniowi

Motto: Czy to nieprzyjemnie wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem ... Świat jest taki ciekawy ...

Wulkan budził zainteresowanie …   |  fot. nad.

Nie byłby taki ani w połowie, gdybyśmy wszystko o wszystkim wiedzieli, (…).” L. M. Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza. Słowami Ani Shirley dyrektor Aleksandra Mroczkowska powitała przyszłych pierwszoklasistów wraz ich rodzicami. Dyrektor powiedziała, że zadaniem naszej szkoły jest wspieranie rozwoju każdego dziecka i podtrzymywanie jego ciekawości w poznawaniu świata.

Aby tego dokonać, potrzebna jest współpraca. Współpraca, by każdy maluch mógł się rozwijać w swoim tempie. W tym działaniu bardzo się przydaje ocenianie kształtujące, które z powodzeniem stosują nasi nauczyciele. Jesteśmy też dumni z tego, że jesteśmy szkołą nowoczesną- w klasach mamy tablice interaktywne, monitory, aktywną stronę internetową, a od dzisiejszego dnia gazetkę wirtualną.

Bardzo ważna sprawą jest zapewnienie bezpieczeństwa, toteż w klasach 1- 3 dzieci są pod stałą opieką swoich wychowawców. W zapewnieniu bezpieczeństwa pomaga monitoring wizyjny. Mamy tez bardzo dobrze rozbudowane  zaplecze- świetlicę szkolną, świetnie wyposażoną kuchnię. Dbamy również, aby podział na klasy był jak najbardziej sprzyjający, istnieje też możliwość zapisania dziecka do klasy sportowej.

 W części artystycznej dzieci i ich rodziców przepięknym tańcem powitały uczennice  klasy 2d, podopieczne  Magdy Ubowskiej. Dla maluchów przygotowano szereg atrakcji: zajęcia plastyczne, lekcję otwartą poprowadzoną przez.Violettę Klugowską o wzorzystych cebrzykach, zajęcia origami, doświadczenia chemiczne, fizyczne, ciekawostki geograficzne oraz gry i zabawy ruchowe. Był też smaczny poczęstunek dla wszystkich. Dzieci się doskonale bawiły.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie zajęć .

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

SP7