„Siódemka łączy pokolenia”

5 grudnia w Chojnickim Centrum Kultury odbył się Festiwal Muzyczny „Siódemka łączy pokolenia”. Został on zainicjowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki, działające przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach.

Celem festiwalu było pozyskanie pieniędzy na plac zabaw dla najmłodszych uczniów szkoły.   |  fot. nad.

Muzyczną podróż przez różne pokolenia i style poprowadzili Agata Malinowska i Piotr Grunau. Wszystkim wokalistom towarzyszył uczniowski chór pod opieką Sylwii Osińskiej. W pierwszej części koncertu zaprezentowali się kolejno: Marta Andrejczuk i Agnieszka Buchwald („Najtrudniejszy pierwszy krok”), Wojciech Gorzynski i Monika Lica-Gorzynska  („Szukaj mnie”), Matylda Hamerska i Sylwia Hamerska (“Don’t Go Breaking my heart”),  6 – latek Piotr Zakryś i Anna Górnowicz („Que sera, sera”), Aleksandra Czarnowska, Aleksy Uske i Monika Rudzińska („Remedium”), Paweł Kiedrowski  i Sylwia Osińska („Can’t Help Falling In love”) oraz Wiktoria Hamerlik i Magdalena Schmidt - Sołtysińska („Mr.Postman”). Następnie tańce klasyczne i latynoskie zaprezentowali Alicja Radomska i Mikołaj Lorek oraz Paulina Stoltmann i Błażej Januszewski.

W drugiej części festiwalu wystąpili: Marceli Malinowski i Marek Hackert („Magiczne słowa”), Nadia Szefler i Katarzyna Maliska („Za krokiem krok”), Tymoteusz Sochan i Marcin Sochan („Autostop”), Anna Zbielska i Weronika Glazik („Miłość ostatnich dni”), Cyprian Podolski i Ewa Kwiatkowska („Konik”), Agata Drewczyńska i Adriana Drewczyńska („Zapamiętaj”).

W finale Emilia Grabowska, Anna Kiżewska i Magdalena Ubowska zaśpiewały przebój grupy Pectus, „Jeden moment” – do wykonania tego utworu dołączyli wszyscy wykonawcy festiwalu. Na życzenie widowni koncert zakończył się ponownym występem Ewy Kwiatkowskiej z wnuczkiem Cyprianem, by zaśpiewać wspomnianego już „Konika”. Warto dodać, że znakomita większość naszych młodych solistów śpiewała również w chórku, w którym występowały także: Zuzanna Kołodziejczyk, Julia Wałdoch, Milena Ruc, Zuzanna Wiśniewska, Maja Lenz.  

Dziękujemy wszystkim – nauczycielom, rodzicom, uczniom, instytucjom oraz partnerom prywatnym za zaangażowanie, dzięki którym nasz festiwal miał tak sprawny i profesjonalny przebieg.

SP7

Zapisz

  1. 8 grudnia 2019  11:45   Super!   Aleksandra Stasińska

    Oj, żałuję, że nie wiedziałam.... Serdeczne gratulacje dla artystów, pomysłodawców i mam nadzieję na powtórkę

    4
    0
    Odpowiedz