Siódemka Andrzeja Biangi to duży sukces

Poznaliśmy wyniki światowego plebiscytu Umbro Futsal Awards w kilku kategoriach. W jednej z nich – na „Najlepszego trenera reprezentacji w świecie” nominowany był szkoleniowiec Red Devils Andrzej Bianga. Zajął on wysokie siódme miejsce.

Andrzej Bianga zajął wysokie siódme miejsce w zaszczytnym gronie najlepszych trenerów reprezentacji w świecie.   |  fot. (olo)

Jak już pisaliśmy, trener Andrzej Bianga otrzymał nominację do plebiscytu Umbro Futsal Awards w kategorii trenerów drużyn narodowych. To konkurs organizowany przez znany na całym świecie portal o futsalu Futsal-Planet.com, a głosują w nim futsalowi eksperci. Tym bardziej powody do zadowolenia ma były już szkoleniowiec reprezentacji Polski Andrzej Bianga. Zajął on bowiem siódme miejsce. Wygrał Josè Venancio Lopez z Hiszpanii.

Łącznie było dziesięć kategorii. W jednej z nich - Najlepsza reprezentacja - nominowana była też kadra Polski – zajęła 9.miejsce. Za najlepszą reprezentację uznano Brazylię, najlepszym zawodnikiem świata wybrano Ricardinho z Portugalii, a najlepszym trenerem klubowym świata został Jesús Velasco Tejada (Inter Movistar).

Tekst i fot. (olo)

Zapisz