Siarczysty mróz w regionie. Może być niebezpieczny

Podczas minionego weekendu policjanci z powiatu chojnickiego podejmowali interwencję wobec osób, których życie wskutek niskich temperatur mogło być zagrożone.

Policjanci prowadzą działania prewencyjne, których celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia przez wychłodzenie.   |  fot. KPP

Pierwsze takie zgłoszenie policjanci otrzymali w piątek około godziny 20:30, gdzie przy jednym ze sklepów spożywczych ma leżeć nieprzytomny mężczyzna. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i wezwali służby ratunkowe. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

Kolejne zgłoszenie policjanci odebrali od ochroniarza jednej z placówek, który poinformował, że osoba bezdomna będąca pod znacznym wpływem alkoholu próbuje przenocować na szpitalnym korytarzu. Policjanci z uwagi na panującą aurę podjęli decyzję o doprowadzeniu tego mężczyzny do wytrzeźwienia.

Kolejna informacja o mężczyźnie, który znalazł się w sytuacji zagrażającej jego życiu, dotarła do policjantów od mężczyzny, który nie przeszedł obojętnie obok leżącego na chodniku mężczyzny. Policjanci jak dotarli na miejsce wezwania zastali zawiadamiającego oraz żonę nietrzeźwego mężczyzny, której przekazali go pod opiekę.

Następna interwencja policjantów dotycząca bezdomnych miała miejsce w Czersku, gdzie nietrzeźwy mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania leżał na schodach w jednej z kamienic na klatce schodowej. Policjanci w związku z zagrożeniem zdrowia i życia podjęli decyzję o zatrzymaniu go i doprowadzeniu do izby wytrzeźwień.

To tylko przykład z kilku dni, kiedy mogło dojść do tragedii, a zatem nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu. Więcej na ten temat - tutaj

KPP

Zapisz