Sezon na orliki rozpoczęty. Boiska będą wkrótce naprawiane

Miłośnicy piłki, koszykówki czy siatkówki już okupują miejskie orliki i boiska. Choć pogoda jest jeszcze w kratkę, to chętnych do gry nie brakuje. I bardzo dobrze, choć czasami mogliby bardziej zadbać o wspólne dobro, jakim są boiska.

Najwięcej pracy będzie na najstarszym orliku przy ul. Lichnowskiej. Otwarty on został dokładnie 10 lat temu – na przełomie 2008 i 2009 roku.   |  fot. (olo)

Miasto wkrótce naprawi orliki i Modraka. Remontu doczekają się orliki na osiedlu Kolejarz, przy klubie Kolejarz, przy szkołach nr 1 i 7 oraz Modrak. Na boisku przy ul. Jedności (osiedle Kolejarz) naprawiony będzie piłkochwyt (wymienione zostaną  linki metalowe), uzupełniona granulatem i szczotkowana będzie sztuczna trawa. Wyczyszczone zostanie boisko wielofunkcyjne z poliuretanu oraz odmalowana zostanie powierzchnia i linie.

Więcej pracy będzie na orliku przy ul. Lichnowskiej (stadion Kolejarz). Tam z powodu zniszczeń i dziur musi być wymieniona w pewnych fragmentach boiska sztuczna trawa (łącznie ok. 300 metrów kwadratowych). Podklejone zostaną łączenia sztucznej trawy, będzie dosypany granulat, będzie też szczotkowanie murawy. Wymienione zostaną też linki w piłkochwycie, wyprostowane słupki ogrodzeniowe i wymieniony drut ogrodzeniowy.

Na boisku wielofunkcyjnym z poliuretanu również nastąpi: mycie ciśnieniowe, odmalowanie powierzchni boiska i linii, wymiana drutu ogrodzeniowego, naprawa ogrodzenia za piłkochwytem oraz prostowanie słupków ogrodzeniowych. Na Modraku przy ul. Bałtyckiej, na boisku przy SP nr 1 dosypany będzie granulat i szczotkowana będzie murawa, a w „jedynce” oraz w „siódemce” będzie też umyte ciśnieniowo boisko z poliuretanu.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

  1. 12 kwietnia 2019  14:51   Niech nie dawają sztucznej ...   anonim

    Niech nie dawają sztucznej trawy

    7
    2
    Odpowiedz