Sczęśliwy finał poszukiwań

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania nastoletniej mieszkanki powiatu chojnickiego, która wczoraj po kłótni z koleżanką uciekła z lekcji. Po dwugodzinnej akcji trzynastolatkę odnaleziono na jednej z miejskich ulic.

W policyjnych działaniach uczestniczyło kilkunastu funkcjonariuszy.

Nie zawsze poszukiwania małoletnich uciekinierów kończą się pomyślnie. Na młode osoby, które opuszczają dom czy szkołę bez wiedzy opiekunów czyha wiele niebezpieczeństw. Dzieci i młodzież przebywające bez opieki stają się łatwo ofiarami przestępstw, takich jak rozboje, porwania czy przestępstwa o charakterze seksualnym. W poniedzialek 28 marca około godz. 18.00 mieszkaniec powiatu chojnickiego poinformował dyżurnego chojnickiej komendy, że jego trzynastoletnia córka uciekła ze szkoły. Dziewczyna miała opuścić lekcje po kłótni z koleżanką i powiedzieć, że „ma wszystkiego dosyć.”  Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań. Kilkunastu funkcjonariuszy kolejno docierało do osób, które mogły mieć kontakt z nieletnią. W wyniku dwugodzinnych działań dziewczyna została odnaleziona na jednej z głównych ulic w Chojnicach.

W rozmowie z policjantami trzynastolatka tłumaczyła, że spotkała kolegę i poszła z nim na klatkę schodową, gdzie rozmawiali. Tym razem poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, ale finał nie zawsze jest taki. Młode osoby, które opuszczają dom czy szkołę bez wiedzy swoich opiekunów mogą łatwo stać się ofiarami przestępstw. Policji znane są przypadki rozbojów, porwań i wykorzystywania seksualnego nieletnich uciekinierów. Prosimy dzieci i młodzież, aby dla własnego bezpieczeństwa każdorazowo informowały rodziców, nauczycieli, opiekunów o swoich planach i nie oddalały się bez ich zgody. Przestrzegamy także młode osoby przed nawiązywaniem przypadkowych znajomości. Nie wolno rozmawiać z osobami obcymi, ani przyjmować od nich żadnych podarunków.

KPP