Sale oddane, ale chwilowo puste

Dziś (16.04.) powiat chojnicki oficjalnie oddał do użytku nowe laboratoria i salę gimnastyczną dla II LO oraz Medyczno - Społecznego Zespołu Szkół Policealnych. Sale będą jednak chwilowo puste, bo strajkują nauczyciele.

Dziś oddano do użytku nową salę gimnastyczną oraz laboratoria do nauki dla uczniów II LO oraz Medyczno - Społecznego Zespołu Szkół Policealnych.   |  fot. (olo)

We wtorek tylko symbolicznie pojawili się przed salą. Wspierali ich uczniowie. Wszyscy zgodnie podkreślali dziś, że sala gimnastyczna była marzeniem wielu roczników II LO oraz kadry nauczycielskiej. Dziś te marzenia się spełniły, bo oddano do użytku nową salę z widownią, ścianą wspinaczkową oraz siłownią. Oprócz tego do dyspozycji uczniów oraz nauczycieli są nowe laboratoria do nauki różnych zawodów - chociażby masażu i odnowy biologicznej, edukacji zdrowotnej czy ratownictwa.

Te obiekty będą teraz do dyspozycji II LO oraz „medyka”. - To spełnienie marzeń uczniów i słuchaczy naszych szkół. Dzisiejsza uroczystość miała być dużo większa, ale wiemy, jakie są okoliczności – mówił dziś starosta Marek Szczepański. Oczywiście miał na myśli strajk nauczycieli. Ci pojawili się na uroczystości tylko symbolicznie. Stanęli ubrani na czarno przed wejściem do sali, a gdy goście zajęli swoje miejsca, opuścili teren. Razem z nimi byli uczniowie II LO, którzy byli solidarni ze swoimi nauczycielami, wyrażając to napisami na transparentach.

Cały obiekt ma ok. 2 tys. metrów, kosztował 11,7 mln zł, z czego ok. 5 mln zł pochodziło ze środków unijnych. Goście – samorządowcy z Gdańska, lokalni samorządowcy, dyrektorzy innych placówek – gratulowali dyrektorom szkół Marii Kallas (II LO) i Markowi Lemańczykowi (Medyk) nowej inwestycji - oraz wspierali nauczycieli.

Zrobiła to też Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu. Przyjechała do Chojnic, bo oficjalnie chciała podziękować radnym za wsparcie po śmierci męża, wcześniej spotkała się ze strajkującymi nauczycielami i wspierała ich także w trakcie krótkiego przemówienia podczas otwarcia sali i laboratoriów.

Tekst i fot. (olo)

 1. 8 maja 2019  12:10   O co chodzi z tą Adamowicz?   ciekawa

  A co z naszymi salami ma wspólnego Magdalena Adamowicz? Sponsorowała je? Czy może sama się dzięki nim promuje? Może ktoś coś wie....???

  0
  0
 2. 18 kwietnia 2019  22:13   DO BUCZĄCEGO   anonim

  Jaką trzeba być OFIARĄ LOSU , by z czystej zawiści i przeliczeń upadać tak nisko. Żal . A może Jarosław Tobie coś dołoży . biedulo...

  6
  6
 3. 17 kwietnia 2019  08:02   Precz z polityką ze szkół   Uczeń

  Precz z polityką ze szkół

  31
  3
 4. 16 kwietnia 2019  22:12   ???   anonim

  Gdzie jest napisane, że to wszystko jest dla II LO? Gdzie jest, że Medyk nie ma prawa wchodzić na salę? Dziś (16.04.) powiat chojnicki oficjalnie oddał do użytku nowe laboratoria i salę gimnastyczną dla II LO oraz Medyczno - Społecznego Zespołu Szkół Policealnych. Wszyscy zgodnie podkreślali dziś, że sala gimnastyczna była marzeniem wielu roczników II LO oraz kadry nauczycielskiej. Te obiekty będą teraz do dyspozycji II LO oraz „medyka”. - To spełnienie marzeń uczniów i słuchaczy naszych szkół. Goście – samorządowcy z Gdańska, lokalni samorządowcy, dyrektorzy innych placówek – gratulowali dyrektorom szkół Marii Kallas (II LO) i Markowi Lemańczykowi (Medyk) nowej inwestycji

  18
  1
 5. 16 kwietnia 2019  20:55   Szkoda ze nie wiedzialem o ... (3)   anonim

  Szkoda ze nie wiedzialem o tym ze wesola wdowka byla w chojnicach. Bym przyszedl zeby szanowna panią wybuczec. No nic szkoda! Z jednej strony ja rozumiem ze sie tak pcha do brukseli. Zaradnego meza z 5 mieszkaniami i 13 kontami juz nie ma a stope zyciowa chce sie trzymac to wiadomo w brukseli najglebsze koryto :)

  22
  37
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 kwietnia 2019  22:59   Karolku z LO a mature ty ...   anonim

   Karolku z LO a mature ty napiszesz czy nie? Bo nauczyciele sztandaru sierpa i mlota dupowlazy platformy oszolomow moga cie chlopce nie dopuscic taka twoja POKO

   10
   11
  • 16 kwietnia 2019  22:29   uderz w stół a zadupnicy   anty

   się odzywają a cieszyc sie powinni że budzą się w Polsce ale biedni uczniowie moga juz niedługo iść na szczaw wszak za rządów PiS taka jest bieda a za opozycji bylo jak w raju nago boso a pola same zielskiem porastaly

   5
   16
  • 16 kwietnia 2019  21:10   Wybuczeć możesz swojego KARTOFLA ty kaczysynu!   Karol z LO

   Ale cóż miłośnicy "dojnej zmiany" kupieni za kacze srebrniki już tak mają, że buczą nawet na pogrzebach. Brak słów dostatecznie obelżywych którymi można by cię określić ty ***** zbolały!

   11
   18
 6. 16 kwietnia 2019  19:31   a GDZIE (1)   max

  pierwszy sygnalista RP, były dyrektor, obecnie poseł, nauczyciel też podobno ?

  24
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 17 kwietnia 2019  09:16   do maxa   anonim

   Impreza zorganizowana dla sympatykow PO!

   8
   5
 7. 16 kwietnia 2019  19:03   proszę spytać słuchaczy z ...   anonim

  proszę spytać słuchaczy z "Medyka" ile odbyli staży , szkoleń w ramach srebrnej gospodarki -z tej puli były unijne pieniądze na obiekt

  17
  3
 8. 16 kwietnia 2019  18:42   cały czas mowa o II LO , ale ... (2)   Biedroneczka

  cały czas mowa o II LO , ale nie oni na to pracowali ...

  22
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 kwietnia 2019  22:04   Poniekąd racja   anonim

   W sumie czytając chojnickie "media" można odnieść takie wrażenie, że to II LO wszystko zrobiło. Prawda jest taka, że sama sala powstała "przy okazji" i nie była ona głównym celem projektu. Dodatkowo na sam koniec chcieli sobie zabrać cały obiekt "pod swoje skrzydła". Może dziennikarze zbadają tą sprawę i ukażą prawdę o projekcie? II LO powinno mocno dziękować temu małemu "sąsiadowi"... a powiat niech prawdy nie ukrywa ....

   14
   2
  • 16 kwietnia 2019  18:45   A kto?   ... Gd

   A kto?

   10
   5