Rząd sam się chwali w raporcie, a zapomina o mieszkańcach

Mieszkańcom Lotynia nadal dziękują za pomoc i ofiarną postawę podczas nawałnicy m.in. prezydent Andrzej Duda oraz społeczność Łodzi, skąd pochodzili harcerze. – Ja czekam na podziękowania od ministra Błaszczaka – dodaje wójt Szczepański.

Po tragedii w okolicach Suszka władze rządowe spisały się na medal, a o mieszkańcach i samorządowcach nie ma w raporcie ani słowa.   |  fot. (olo)

W Lotyniu powoli życie wraca do normalności. Oczywiście skutki sierpniowej nawałnicy zostaną jeszcze na długo w pamięci, a ogrom zniszczeń widać też w samej wsi. Szkody budowlane są powoli usuwane, a część prac mieszkańcy muszą odłożyć do wiosny. – Mieszkańcy mają zabezpieczone dachy, mają materiały, ale czekają najlepszą pogodę i na fachowców, bo tych brakuje – przyznaje sołtys Lotynia Arkadiusz Kubczak.

W listopadzie mieszkańcy Lotynia odbyli aż trzy wizyty. Byli zaproszeni do prezydenta Andrzeja Dudy, do władz Warszawy oraz przez harcerzy, prezydent Hannę Zdanowską i społeczność do Łodzi. Do Warszawy na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy pojechało 15 osób, które wykazały się w sierpniu bohaterską postawą i pobiegło ratować dzieci na obozie niedaleko Suszka. – Pan prezydent wyprostował sprawę, kto był pierwszy na miejscu tragedii i przyznał, że służby trafiły do poszkodowanych kilka godzin po mieszkańcach – mówi sołtys.

Jednak w raporcie rządowym po sierpniowej nawałnicy nie ma o tym ani słowa. –W raporcie mówi się o dotarciu na miejsce specjalistycznych służb ratunkowych o godz. 6.00. Nic nie ma o ratowaniu harcerzy przez mieszkańców Lotynia. Nie ma ani słowa o tym, że władze samorządowe różnego szczebla z naszego regionu organizowały chociażby szpital przejściowy i pomoc. Pomija się w tym raporcie pewne fakty, żeby raport był prorządowy i antysamorządowy. To jest taka polityka – mówi wójt Zbigniew Szczepański i postanowił pisemnie odnieść się do tego raportu.

Imię i nazwisko ministra Mariusza Błaszczaka trudno przechodzi wójtowi przez gardło. Choć na chwilę w Lotyniu mogli zapomnieć o tragicznych wydarzeniach podczas wyjazdu na zaproszenie harcerzy oraz władze i mieszkańców Łodzi. Stamtąd bowiem pochodziły dzieci, które przebywały na obozie harcerskim w okolicach Suszka, a którym pomogli właśnie mieszkańcy Lotynia.

- Mieszkańcy Łodzi najbardziej pomogli nam w odbudowie Lotynia. Przyjeżdżali samochodami i busami, a teraz zaprosili nas do siebie. Bardzo miło spędziliśmy tam dwa dni – mówi sołtys Lotynia.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 9 grudnia 2017  21:56   Biadolenie   Anty

  i śmiechu warty żal władzuni , jaki teraz przejęty że podziękowań nie dostał - a za co ?

  1
  3
  Odpowiedz
 2. 9 grudnia 2017  19:52   jaki rząd   politolog

  To ma być rząd. Poprzednicy też nie byli święci, ale to co teraz jest to parodia rządu do kwadratu.

  5
  1
  Odpowiedz
 3. 6 grudnia 2017  22:39   Sołtys Rytla w obliczu ...   Charzkowianin

  Sołtys Rytla w obliczu wielkiej tragedii potrafił pójść konstruktywnie do przodu ,nieobrażając się na nikogo,nie żebrał tylko zaczął rozmawiać z rządem po partnersku. Szczepański zaś bredził ,obrażał się na siebie i innych ,nie spotkał się ani nie porozmawiał z nikim ,nie miał żadnego pomysłu ani konstruktywnego planu.Co chwilę publicznie licząc pieniądze narzekając ,że mało wymyślił co.........? HIWAY TO SHOP

  6
  11
  Odpowiedz
 4. 6 grudnia 2017  21:42   i znowu czepianie się o wszystko (2)   benek

  co by ten rząd nie zrobił,totalna oPOzycja będzie zawsze na nie,byle wbić szpilę skrytykować i ugrać może jakiś procent.....,za POprzedników jak były powodzie to wódz PO pojechał helikopterem by się wylansować ,POwiedział obiecał i zostawił....nikt dalej nie drążył,tutaj z niektórych lepianek powstają nowe domy i jeszcze źle i mnie już to nie zaskakuje

  6
  24
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 grudnia 2017  20:32   "twój rząd"   benek

   tyle sprywatyzował że POlityka fotoradarowa ,uchodźcowa oraz coraz nowsze Podatki z bezrobociem nie wróżyły niczego dobrego,to nie mogło postawić Polski "na nogi",PO przez krytykę nie mając innego programu odzyskania władzy takie skłócanie i manipulowanie nie wróży niczego dobrego bo można tylko liczyć w naiwność ludzką,

   0
   4
  • 7 grudnia 2017  13:23   Twój "rząd" jeszcze ci bokiem wyjdzie Benku   Major X

   Wspomnij jeszcze o ośmiorniczkach baranie, to takie typowe dla wyborców dojnej zmiany! Jeżeli innym wypominasz latanie helikopterem to nie zapomnij o limuzynach rozbitych przez twoich "panów" i korzystanie z wojskowej "cassy" przez Brochę. Oni skończą tak jak ten "rewolucjonista" z Gruzji.

   9
   1
 5. 6 grudnia 2017  16:15   szeepanski z siebie robi ofiarę bo nikt mu nie podziekował   anonim

  co zrobił dla innych mieszkanców, np. mieszkanki podtapianej od 16 lat? NIC, Podjął decyzję o zasypaniu stawu i teraz ma podtapianych mieszkańców w 4 literach, wstyd panie wójcie, wszyscy mieszkańcy powinni być dla pana ważni, a nie wybrani

  7
  16
  Odpowiedz
 6. 6 grudnia 2017  15:04   ...... (1)   .....

  Nie ładnie z ich strony powinni o wszystkich wspomnieć.

  11
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 6 grudnia 2017  21:52   NIEŁADNIE   xyz59

   NIEŁADNIE OJ NIEŁADNIE !!!- piszemy razem!!!

   0
   5