Rywalizowali w turnieju tenisa stołowego

W niedzielę 03.04. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się XI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego im. Józefa Lisieckiego. Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach.

Od lewej: Michał Brieger, I. Gadomska, S. Wilczek i M. Żychliński.   |  fot. R. Megger

Mężczyźni 19 - 50 lat (20 osób), mężczyźni powyżej 50 lat (22 osoby), kobiety open (9 zawodniczek). Łącznie wystartowało 51. zawodników. Uczestnicy we wszystkich kategoriach grali w grupach każdy z każdym, a następnie osoby który zakwalifikowały się do dalszej gry rywalizowały systemem do dwóch przegranych.

UKS „Ósemkę” THERAPEUTICA / BB Auto Chojnice reprezentowali: Michał Brieger, Rafał Megger, Sławomir Wilczek, Mateusz Żychliński i Iwona Gadomska. Iwona Gadomska po mimo zaciętej walki w jednej z dwóch kobiecych grup zajęła trzecie miejsce w swojej grupie i nie udało się jej dostać do dalszej rywalizacji. Ostatecznie zajęła miejsce 5 - 6.

Mateusz Żychliński zajął w grupie czwarte miejsce i również nie awansował do dalszej gry zajmując miejsce 13 - 16. Sławomir Wilczek zajął trzecie miejsce w grupie, które dawało szansę gry w najlepszej dwunastce. Niestety dwa kolejne mecze przegrał, kończąc zawody w przedziale 9 - 12.

Rafał Megger awans do kolejnego etapu gier uzyskał z pierwszego miejsca w grupie. Po bardzo ciężkim pojedynku ćwierćfinałowym Rafał uległ w półfinale 0:3 późniejszemu triumfatorowi turnieju. Kolejne dwa mecze okazały się zwycięskie dając tym samym 3. miejsce na podium.

Michał Brieger również awansował z pierwszego miejsca w grupie. W kolejnej części zawodów doszedł do finału, w którym przegrał po bardzo zaciętej walce, zajmując w ten sposób 2. miejsce w turnieju.

Po zakończeniu zawodów pierwsza trójka w każdej kategorii otrzymała dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.