Rywalizowali o Puchar Burmistrza

W dniach 07 - 08 lipca zostały na jeziorze Charzykowskim rozegrane regaty o Puchar Burmistrza Chojnic w klasie optimist organizowane przez LKS Charzykowy. Na starcie stanęło 104 zawodników grupy B oraz 19 zawodników grupy A.

Regaty zostały rozegrane podczas ostatniego weekendu.   |  fot. (nad.)

Wiatr niestety nie dopisał. W sobotę przy pięknej co prawda pogodzie, ale słabym, zmiennym i kapryśnym wietrze udało się rozegrać 4 wyścigi. W niedziele wiatru było jak na lekarstwo i nie udało się rozegrać żadnego wyścigu. W grupie A pierwsze miejsce zajął January Szczukowski przed Jackiem Kalinowskim i Antonim Lipińskim – wszyscy z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego.

Grupę B wygrał Sebastian Kaczanowski z UKS Opti Odra Wrocław. Klasyfikację dziewcząt w gr B wygrała Olga Wietek z YK Stal Gdynia przed Teresą Mastalerz z TKŻ Toruń i Lilianą Sochaj z KS AZS AWFiS Gdańsk. Kategorię chłopców  grupy B wygrał Sebastian Kaczanowski z UKS Opti Odra Wrocław, który wygrał w klasyfikacji ogólnej gr B, drugie miejsce zajął Jan Zamojski z UKS Żeglarz Wrocław, trzecie miejsce zajął August Sobczak z CHKŻ Chojnice.

Nagrody zostały również rozdane dla zawodniczek i zawodników do lat 9. Najlepszą zawodniczką grupy B do lat 9 została Agata Koropecka z YK Stal Gdynia, druga była Julia Padzik z Opti CWM Gdynia, trzecie miejsce zajęła Maja Filipska z YK Stal Gdynia. Najlepszym zawodnikiem do lat 9 został Igor Pawłowski z CHKŻ Chojnice przed Marcinem Malatą z KN Lider Kraków i Filipem Bilem z YK Stal Gdynia. Nagrodzeni zostali również najmłodsi zawodnicy.

Najmłodszą zawodniczką została Alicja Saj z YK Stal Gdynia, najmłodszym zawodnikiem został Stanisław Nosol z UKS Żeglarz Wrocław. Wszyscy zawodnicy regat zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Regaty zostały dofinansowane przez Urząd Miasta Chojnice kwotą 1000 zł. Nagrody dla zawodników ufundowała Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK Oddział w Chojnicach.

Sławomir Januszewski

Zapisz