Ruszyła budowa miejskiego żłobka

W poniedziałek 9.05. wszedł na plac budowy wykonawca nowej siedziby miejskiego żłobka. Jest nim konsorcjum firm Marbruk i MarVinci. Ich oferta na kwotę 8,445 mln zł była najniższa w przetargu.

Zakończenie budowy jest planowane na lipiec 2023 roku.   |  fot. (je)

Miasto pozyskało na budowę żłobka dotację z Polskiego Ładu na 7,1 mln zł. Inspektorem nadzoru ze strony inwestora, czyli Urzędu Miejskiego w Chojnicach, jest Dariusz Rząska. Nowy żłobek będzie miał 96 miejsc, czyli prawie dwa razy więcej, niż w dotychczasowej siedzibie przy ul. Młodzieżowej (50 miejsc). Po przeprowadzce do nowego obiektu miasto zamierza poprzednią siedzibę sprzedać.

Na kwietniowej sesji burmistrz Arseniusz Finster zapowiedział, że będzie projektowany nowy układ drogowy, który połączy ulicę Ceynowy z ul. Rybacką (biegnie od ulicy Rzepakowej do Igielskiej) poprzez ul. Portową (jest przy przedszkolu). Ma być zrealizowany w tym samym czasie, co budowa żłobka.

Natomiast podczas obrad sesji RM z 23.11.2020, kiedy przedstawiano koncepcję budowy i lokalizacji nowego żłobka, burmistrz Arseniusz Finster zapewnił wtedy radnych, że na terenie pomiędzy „Modrakiem”, a Schroniskiem dla Nieletnich, starczy miejsca także dla boiska treningowego z żywą trawą dla MKS Chojniczanka.

Zdjęcia z fotoreportażu z 12.05.

(je)