Ruszają z remontem dróg w gminie po nawałnicy

Część dróg, które wymagały pilnego remontu, zostało już naprawione. Inwestycje prowadził m.in. powiat chojnicki. Teraz aż dwanaście odcinków naprawi gmina Chojnice.

Najwięcej dróg gminnych, gruntowych ucierpiało w sierpniu w okolicach Lotynia i Nowej Cerkwi.   |  fot. (olo)

Nowa droga po sierpniowej nawałnicy jest m.in. na trasie Nowa Cerkiew – Lotyń. Jednak potrzeb jest więcej. Jutro kończy się przetarg gminy Chojnice na remont dwunastu odcinków dróg gminnych uszkodzonych po nawałnicy. Gmina zadanie to podzieliła na dwanaście części. Jakie drogi będą remontowane?

Głównie w okolicy Lotynia i Nowej Cerkwi czy Jeziorek, czyli m.in. drogi wewnętrzne w Lotyniu, na odcinku Krojanty – Kruszka, ulica Dworcowa w Nowej Cerkwi do torów w Krojantach, ulica Daleka w Krojantach, droga Kruszka – Rytel, Jeziorki – Młynki, Lotyń – Białe Błota, Kłodawa –Kruszka czy Kłodawa – Rabusiewo. 

Łącznie będzie do remontu 16 km dróg gruntowych, na których będzie wytyczona trasa drogi, będzie korytowanie, wykonane będą warstwa odsączająca, podbudowa z kruszywa, nawierzchnia z kruszywa oraz powstaną jedno lub obustronnie rowy odwadniające. Jutro mija termin składania ofert, a remonty mają być skończone do końca października.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz