Ruszają prace nad nowym budżetem obywatelskim

Formuła dotychczasowego budżetu obywatelskiego w Chojnicach delikatnie mówiąc się wyczerpała i dlatego postanowiono ją zmienić. 10 września odbędzie się pierwsze spotkanie odnośnie nowego regulaminu budżetu.

W ratuszu powołano komisję, która zajmie się stworzeniem nowego regulaminu budżetu obywatelskiego.   |  fot. (olo)

W Chojnicach budżet obywatelski nie wypalił – garstka osób decydowała o budowie placów zabaw, które powstawały później w wielkich bólach. Nowy budżet obywatelski ma również skupiać się na inwestycjach, ale głosować będą mogli wszyscy mieszkańcy – niezależenie od wieku – poprzez głosowanie „papierowe” oraz internetowe.

Burmistrz Arseniusz Finster zarządzeniem powołał komisję, która zajmie się stworzeniem nowego regulaminu budżetu obywatelskiego. W jej skład weszli urzędnicy, radni, przewodniczący klubów z rady miasta, przewodniczący osiedli. Przewodniczącym komisji i głównym „organizatorem” budżetu jest wiceburmistrz Adam Kopczyński, który do prac nad projektem i regulaminem zaprasza również zainteresowanych mieszkańców.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 września o godz. 12.30 w ratuszu, kolejne o tej samej godzinie 1 października.  - Chcemy dopuścić dwie drogi glosowania – przez internet oraz papierowo. W głosowaniu będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec, niezależenie od wieku – potwierdza Kopczyński.

Budżet ma ruszyć od 2021 roku.

(olo)

Zapisz

 1. 16 sierpnia 2019  16:05   Zgadzam   anonim

  Obywatelski bedzie z nazwy hahaha

  11
  0
  Odpowiedz
 2. 15 sierpnia 2019  13:33   ja   jestem przeciwny

  W jej skład weszli urzędnicy, radni, przewodniczący klubów z rady miasta, przewodniczący osiedli. Przewodniczącym komisji i głównym „organizatorem” budżetu jest wiceburmistrz Adam Kopczyński -budżet obywatelski a w składzie kto?sam urzędas? jaki to obywatelski?

  17
  1
  Odpowiedz
 3. 14 sierpnia 2019  14:59   No może   anonim

  Wreszcie coś ruszy, jak w innych miastach :)

  5
  17
  Odpowiedz