Rozśpiewane i utalentowane

Uczennice Szkoły Podstawowej w Charzykowach – Katarzyna Burda i Maria Dudzinska nieustannie udowadniają, że mają ogromny talent muzyczny.

Marysia i Kasia to muzycznie uzdolnione dziewczęta.   |  fot. nad.

Kasia - tegoroczna absolwentka gimnazjum – wzorowa uczennica – w maju zdobyła II miejsce na VII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej Euro-Song. Gimnazjalistka od lat reprezentuje naszą placówkę i osiąga sukcesy w konkursach muzycznych na różnych szczeblach – począwszy od szkolnych, przez gminne, powiatowe, wojewódzkie, aż do ogólnopolskich.

Trudno wyliczyć wszystkie, w których Kasia wzięła udział i zdobyła wysokie miejsca, ale warto wymienić choć niektóre: II miejsce podczas Spotkania z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną „Cześć Polskiej Ziemi” w Chojnicach, II miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Credo 2017, III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek w Gdańsku, I miejsce w XVIII Przeglądzie Piosenki „Na Powitanie Wiosny” w Brusach, III miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Credo 2018, wyróżnienie w Miejsko- Gminnym Konkursie Piosenki Turystyczno-Ekologicznej w Pawłowie.

Kasia nie tylko śpiewa, ale i pięknie gra na skrzypcach. Gimnazjalistka zamierza kontynuować naukę w chojnickim liceum oraz dalej rozwijać się muzycznie. „Kto wie, może w przyszłości zostanę muzykiem” – dodaje po jednym ze swoich występów. Niemałe sukcesy na swoim koncie ma również Marysia – uczennica klasy szóstej, która poza świetnymi wynikami w nauce, spełnia się też muzycznie. W tym roku szkolnym zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim w Silnie.

Wcześniej zdobywała też inne laury, m.in.: II miejsce w miejsko-gminnym Konkursie Piosenki Polskiej w Chojnicach II miejsce podczas XVII Spotkania z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną „Cześć Polskiej Ziemi” w Chojnicach, II miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej w Rytlu, II miejsce w Konkursie Piosenki Ekologicznej i Turystycznej w Pawłowie, III miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Credo w Chojnicach. Marysia muzykuje też w domu, gra na pianinie i gitarze, śpiewa na rodzinnych uroczystościach.

W przygotowaniach do konkursów pomaga uczennicom nauczycielka muzyki Wioleta Kiedrowicz. Dziewczyny uświetniają także swoim śpiewem szkolne imprezy. Jesteśmy przekonani, że jeszcze wiele razy o nich usłyszymy.

Wioleta Kiedrowicz, Sylwia Kiedrowska