Rozpoczęcie roku szkolnego i ślubowanie pierwszaków

Po przerwie wakacyjnej, zgromadzonych uczniów i rodziców w auli szkolnej SP nr 1 powitała dyrektor szkoły Ewa Modrzejewska, która przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące przeprowadzonych remontów w szkole oraz organizacji nowego roku szkolnego.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach są już pełnoprawnymi uczniami tej szkoły. Pasowanie na pierwszaka przeszli wzorowo.   |  fot. M. Leszczyński

O godz. 10.00 odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klas pierwszych. Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez uczniów klas: III a, II d, III c, IV a pod kier. p. Pauliny Bały, Aleksandry Redzimskiej,  Kamili Gemby. Również tego dnia uroczyście powitano dzieci i rodziców oddziałów przedszkolnych.

Na korytarzach szkolnych pojawiły się również gazetki upamiętniające wybuch II wojny światowej przygotowane przez p. Natalię Witkowską. Po południu, w ,,Dolinie Śmierci’’ odbyły się uroczystości patriotyczne z okazji 80  rocznicy wybuchu II wojny światowej w której wzięła udział delegacja nauczycieli i poczet sztandarowy.

(fot. M. Leszczyński)

  1. 7 września 2019  10:27   Podest   Xyz59

    Podest w auli ten sam a minęło ponad 50 lat ! To czasy kiedy Wolf był Wolfem / nie wiem czy nazwisko tego Pana handlarza ,od którego pochodzi potoczna nazwę tego miejsca piszemy przez W czy V/ To są też czasy kiedy pobliskimi ulicami przechadzał się Julian Rydzkowski ! No i oczywiście istniała najlepsza gamażeria w mieście /koło Bramy Czluchowskiej/ Pozdrowienia dla wszystkich absolwentów TEJ SZKOŁY

    2
    0