Rozpoczęcie roku i ślubowanie klas pierwszych

Po przerwie wakacyjnej, zgromadzonych w auli Szkoły Podstawowej nr 1 - uczniów i rodziców klas pierwszych powitała dyrektor szkoły Ewa Modrzejewska, która przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach są już pełnoprawnymi uczniami tej szkoły. Pasowanie na pierwszaka przeszli wzorowo.   |  fot. M. Leszczyński

Życzyła również uczniom samych sukcesów w nauce. Odbyło się też uroczyste pasowanie na ucznia szkoły i ślubowanie . Zaprezentowano też program artystyczny włączając do wspólnej zabawy pierwszaków. Program został przygotowany przez uczniów kl. II a i II d pod kierunkiem pań:  Jolanty Kołyszko, Magdaleny Lella i Anny Dolina. Scenografię  przygotowała Agnieszka Szypryt. Całość prowadził  wicedyrektor Michał Leszczyński.

Tego dnia  poczet sztandarowy i delegacje szkoły uczestniczyły w uroczystościach z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej przy pomniku Orła, a po południu we Mszy św. w kościele p.w.  Chrystusa Miłosiernego w Chojnicach. Społeczność szkolna pamiętała również o pomordowanych nauczycielach w czasie II wojny światowej składając wiązankę kwiatów i zapalając znicze przy odnowionym pomniku.

M. Leszczyński