Rozbudowa Technikum nr 1 ma kosztować ponad 7 mln 777 tys. zł

W połowie grudnia powiat chojnicki ogłosił przetarg na rozbudowę technikum przy ulicy Kościerskiej w Chojnicach. Do konkursu przystąpiły cztery firmy. Najtańszą ofertę złożył człuchowski Telmax. Zadanie wykona za 7 mln 777 tys. 289 zł.

Po zakończeniu modernizacji, placówka w dużej mierze ma być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.   |  fot. ilustracyjne/ N. Wodowski

Długo zapowiadaną rozbudowę i przebudowę Technikum nr 1 podzielono na cztery etapy. Inwestycja zakłada m.in. rozbudowę obecnego obiektu o część audytoryjną wraz z salami lekcyjnymi, toaletę i windę. Zmiany nastąpią także w starej części szkoły. Tam powstanie nowy układ pomieszczeń, hol, klatki schodowe. Inaczej będzie wyglądało również wejście do samego budynku i jego otoczenia.

Rozebrana zostanie np. przybudówka wraz z płotami, a teren pomiędzy budynkiem, a ulicą Kościerską spotka rewitalizacja. Po zakończeniu tego kapitalnego remontu, placówka w dużej mierze ma być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja ma się zakończyć do 20 lutego 2022 roku. Do przetargu na realizację wyżej wymienionego zakresu przystąpiły cztery firmy. Najdroższa oferta opiewała na kwotę 9 mln 950 tys. 532 zł. Najtańsza natomiast 7 mln 777 tys. 289 zł (Telmax z Człuchowa). W Starostwie Powiatowym w Chojnicach zakładało, że inwestycja nie przekroczy 5 mln zł.

Modernizacja szkoły opłacona zostanie z pierwszej transzy Funduszu Inicjatyw Lokalnych  (3 mln zł przyznane w lipcu 2020 r.). Nie wiadomo jeszcze czy brakująca część pieniędzy również będzie pochodziła z Tarczy Antykryzysowej. Jak informuje starosta chojnicki, wyniki konkursu miały być podane trzy tygodnie temu, ale ciągle czekają na informację. 

Anna Zajkowska