Również w Chojnicach policjanci są na zwolnieniach lekarskich

I na pewno nie wszyscy jednocześnie i nagle zachorowali, a tak naprawdę dołączyli do protestu swoich koleżanek i kolegów z całej Polski. Jednak dokładnej liczby „chorujących” - m.in. ze względów bezpieczeństwa - policjanci nie chcą podać.

W proteście uczestniczą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.   |  fot. D. Wałdoch

Protest służb mundurowych (nie tylko policji, ale też m.in. straży pożarnej, straży granicznej czy służby więziennej) ciągnie się od wakacji. Policjanci chcą podwyżki zarobków oraz reformy systemu emerytalnego. Propozycje Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ich nie satysfakcjonują. I dlatego policjanci w ramach dalszego protestu zaczęli masowo chorować. Media podają, że w całej Polsce na L4 poszło jednocześnie kilkanaście tysięcy policjantów.

Również w Chojnicach, jednak mundurowi z Chojnic nie chcą podawać dokładnej liczby „chorujących”. - Dla nas najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa, w związku z tym staramy się zachować ciągłość służby i dyslokujemy funkcjonariuszy tam, gdzie policjanci są najbardziej potrzebni. Patrole są realizowane w dzień i w nocy na terenie naszego powiatu.

- Oczywiście wymaga to pewnego przeorganizowania służb. Są komórki w poszczególnych komendach gdzie absencja funkcjonariuszy wynosi od kilku do nawet kilkudziesięciu procent. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Ze względu na bezpieczeństwo, interes służby i niejawną dyslokację służb, nie jest możliwe przekazywanie szczegółowych informacji odnośnie poszczególnych służb – informuje rzecznika prasowa KPP w Chojnicach Justyna Przytarska.

- Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji – napisał napisał do policjantów gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

Więcej o proteście służb można znaleźć na ogólnopolskich serwisach.

(olo)

Zapisz

 1. 8 listopada 2018  18:56   Kinoman   anonim

  Robokop w Chojnicach rozwiazalby problem absencji policjantow.

  3
  7
  Odpowiedz
 2. 8 listopada 2018  15:20   Do prywatnych firm do roboty ...   Samuel

  Do prywatnych firm do roboty to wam się gliniarze od razu odechce chorobowych. ścierwo pasożytnicze żerujące na naszej krwawicy.

  7
  14
  Odpowiedz
 3. 8 listopada 2018  15:15   I ja musze to bydło gnuśne ...   maniek

  I ja musze to bydło gnuśne utrzymywać! Dlaczego? Jak im sie nie podoba po 15 latach możliwośc pójścia na emeryture, to nie ch idą je__ć do fabryki do 67 roku życia, to od razu zatęskną za państwową posadą. Trzeba mieć zdrowo nieokrzesany mózg żeby to popierać. Tylko nieroby tacy jak ci policjanic moga się z tym utożsamiać.

  10
  11
  Odpowiedz
 4. 8 listopada 2018  05:51   Prawo panowie Policjaci ...   zainteresowany

  Prawo panowie Policjaci zawsze postepowanie . Po co macie bronić anarchii Kaczolandu, a potem będą włóczyć po sądach.

  14
  5
  Odpowiedz
 5. 8 listopada 2018  00:43   Dzisiejsza policja to ...   Jadźka spod 5 :)

  Dzisiejsza policja to żenada. Widziałam już kilkakrotnie ich interwencję na chojnickiej stacji BP ...brak słów! Nie sa w stanie nic zrobić. Boją się interweniować.

  12
  12
  Odpowiedz
 6. 7 listopada 2018  22:58   Do anonima   Realista

  Widzialeś film pt. NOC Oczyszczenia?Przydałoby się to u nas ale wtedy na jednym durnym wpisie byś skończył i nikt po Toboe by nie zapłakał

  7
  2
  Odpowiedz
 7. 7 listopada 2018  22:44   Żenada (1)   Bond

  Wszyscy którzy piszą źle na ten temat to zwykli ignoranci,pokolenie 500 plus nic nie warte.Zero pojęcia ale każdy mądry jak to Polak.Wyobraźcie sobie państwo bez policji,totalna anarchia.Żaden z tych obszczymurków nie wyszedłby nawet z domu.Ćpuny i patole ujadające bez sensu.Wychowani na cienkich hiphopowych pioseneczkach z laską w refrenie.Życzę Wam powodzenia jak dostaniecie łomot od kogoś ma ulicy,do kogo wtedy przyjdziecie "Seby"?

  17
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 listopada 2018  09:28   Kryminalisci głosują za PO   XX

   Ten ktoś co może dać łomot to na was( - PO) głosował w zakładach karnych

   1
   4
 8. 7 listopada 2018  22:33   ... (2)   Kot

  Może wszyscy pójdziemy na L4 wyrażając swoje niezadowolenie z pracy?? Oni nie pracują tylko służą podobno tak?? Dla kraju, dla narodu... jednak wygląda że dla kasy. Jest jak jest, taki kraj i system, trzeba się pogodzić z tym co się ma albo zmienić zajęcie i zarabiać. Mi jak coś w pracy nie grało to ja zmieniałem a się nad sobą nie uzalalem jak mi źle. Ciekawe jak by taki polipol rzucił 40 % L4 (wiadomo nie możliwe bo ludzie ob*****ni) jak by ZUS działał i pracodawca

  13
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 listopada 2018  22:47   ...   Mysz

   To się zwolni z tego polippolu też gościu kurła. Ciekawe, że jak stoją 1 listopada w deszczu cały dzień na środku skrzyżowania, albo na meczu żeby szlachta mogła się bawić, to jak się pochorują to wtedy jest praca i l4 80% ale jak zapier... tego samego 1 listopada to za friko? Ej stary gdzie tu logika!? To albo praca albo służba? Zaraz zapytasz się czemu 15 lat i emerytura im się marzy!? To dawaj do nich I naparzaj 15 razem z nimi nocki, weekendy i święta i pozostań zdrowy na ciele, umyśle i nadal bądź kotem! Ciekawe czy będziesz latać jak przed 15 latami! Bo tak Cię to boli dlatego, że sam czujesz presję brygadzisty z taśmy, jak przyszedł młody kolega z Ukrainy i odbija meble szybciej niż Ty?! Czujesz zagrożenie? Oni też... Ale oni mają siebie bo pięknie się solidsolidaryzują, ciekawe czy Twój nowy kolega z tasmy Dimirtij stanie z Tobą ramie w ramie?

   11
   2
  • 7 listopada 2018  22:45   I jakie kary i ogólnie ...   Kot

   I jakie kary i ogólnie zwolnienia dla pracowników by były wdrażane po powrocie z L4. W mundurówce że tak powiem z dnia na dzień wywalić nie można

   8
   1
 9. 7 listopada 2018  22:07   A lekarze mogą tak dawać ... (4)   anonim

  A lekarze mogą tak dawać zwolnienia, skoro nie są chorzy a wszyscy o tym wiedzą?

  16
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 listopada 2018  13:10   Wszystkich chorych dziś ...   chojniczanin

   Wszystkich chorych dziś Policjantów powinni zweryfikować czy na prawdę są chorzy czy też na wskutek jakiegoś protestu się rozchorowali.

   5
   5
  • 7 listopada 2018  22:53   Głupi lekarz   Bezpieczeństwo kosztuje - Przemyśl to

   Myślisz, że człowiek po tak długiej, ciężkiej i nie taniej drodze na medycynę dla takiej szmaty jak pies zaryzykował by karierę? Skoro wypisał liścia to taki człowiek chyba głupi nie jest!?

   1
   6
  • 7 listopada 2018  22:51   Wycięczenie   Ksiądz

   Zgłoś do ZUS niech sprawdzą karty ich pracy, wtedy niech rozważą czy to praca czy służba i kto ma za to beknąć?

   3
   11
  • 7 listopada 2018  22:36   W mundurówce, gdzie masz ...   Wikary

   W mundurówce, gdzie masz broń na codzień to jak powiesz lekarzowi że się nie wyspales już masz kwita na 7 dni

   7
   5
 10. 7 listopada 2018  21:48   Do niezadowolonych obywateli   Bez napinki

  Rozumiem oburzenie ludu Polskiego całą sytuacją, jednakże przeczytałem komentarze i jak to zostało określone "typowego Seby", i tego skrzywdzonego "psa"... Po pierwsze chciałbym napisać, że mam znajomych - bez urazy ale zarówno w tych uznawanych za "uczciwszych" i tych trochę mniej, środowiskach naszego społeczeństwa. Jednak uważam jak to zwykle bywa prawda leży po środku. Otóż "Sebastianie" faktycznie "pies" wcale tak źle nie zarabia, lecz "Panie władzo" nie chciałbym być w waszej skórze pracując za darmo w dni wolne od pracy, przepraszam za taką antypatie społeczeństwa jaką was dążą. Jedyne co mi przychodzi na myśl, to wprowadzenie stanu wojennego w naszym kraju, dalej wcielenie "psów" do Wojska wraz z ich przywilejami i prawami, oraz obalenie demokracji i bandytów z Rządu Polskiego. Następnie ustanowienie systemu totalitarnego jak to bywało np. Za Czasów Piłsudskiego A nawet nie dawno Jaruzelskiego. Wtedy w przypadku buntu Wojsko zacznie na rozkaz przywódcy strzelać do ludzi w razie niezadowolenia i zamiast mandatów z krzaków będzie śmierć. Szanowni Państwo szykuje nam się wojna domowa, którą mogą wykorzystać nasi sąsiedzi a Ameryka w zdestabilizowanym kraju nie będzie interweniować... Tak więc moi kochani czeka nas Rosja, Niemcy czy Czechy i 4 rozbiór Polski!? Sebo Ty zabijesz na swoim podwórku własnego psa, a zżerą Cię wilki z sąsiedniego lasu... pamiętaj, że rac ani meczet oni się nie boją. Włodek czy Andżelika mają lepsze race od was, a pociski w kałasznikowach ostrzejsze niż maczeta Misia z Krakowa ;) wszystkiego najlepszego z okazji 100 i chyba ostatniej naszej kochanej Niepodległej Polski rocznicy.

  5
  2
  Odpowiedz
 11. 7 listopada 2018  21:17   szantaż   benek

  tak w skrócie można nazwać to co robi policja po przez L4....i niech lepiej nie pouczają więcej ludzi,druga prawda jest taka że jak rządzili by poprzednicy to policja będzie potrzebna tylko w krzakach z suszarką i jeden strażnik na końcu wsi z fotoradarem ,przy czym bezrobocie spowoduje że będą się trzymać tej pracy rękami i nogami nawet za najniższą

  7
  9
  Odpowiedz
 12. 7 listopada 2018  21:10   Praca komornik (2)   Obywatel

  Właśnie jak komuś nie odpowiada praca taka jaka jest i za ile, to nikt nikogo nie trzyma w pracy proste szukamy innej!!! Takie życie ludzie a nie zwolnienia się pytam ❓ kto to daje haha gdzie jest ZUS kontrolę itp czyżby obywatele równy obywatelowi. Nie nie nie.... Cała Polska

  3
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 listopada 2018  00:48   Obywatel w   Państwo w państwie

   Szczerze mówiąc nie masz pojęcia naprawdę będziesz pracować do śmierci

   0
   0
  • 7 listopada 2018  21:14   Zanim wejdziesz w dyskusję Obywatelu   Obywatel w

   To przeczytaj o czym piszą inni... czasem warto posłuchać argumentów obu stron

   5
   0
 13. 7 listopada 2018  20:02   Smiesza mnie te komentarze, ...   anonim

  Smiesza mnie te komentarze, większość spiewa "zawsze i wszędzie policja .... itd a teraz się użalają nad nimi

  5
  7
  Odpowiedz
 14. 7 listopada 2018  20:01   Ukropy zarabiają więcej ...   anonim

  Ukropy zarabiają więcej niż Polacy, zapieprzają w firmach po 10-12 godzin za nędzne grosze i też mają dzieci i rodziny, nasze płace nie są tragiczne ale śmieszne i nie piszę tego jako policjant, jak mamy strajkować? wywali mnie z pracy po kilku minutach, siedzimy cicho i tyle w temacie, do policji nikt nikomu nie kazal się zatrudniać, jak się im nie podoba niech idą do innej pracy

  6
  11
  Odpowiedz
 15. 7 listopada 2018  17:32   takie tam przemyslania. (9)   zycze zdrowia

  ja... tylko tak chciałem niesmiało się zapytac policjantów-nie pamiętam ale czy za rzadów tuska tez braliście długie chorobowe i ile wynosiło wasze wynagrodzenie? A moze po prostu biciem ludzi, sadyzmem na komendzie poprawiacie sobie humor??Jakos dziwnie po waszych interwencjach w kraju umieraja przesłuchani.Nie rzebym cos miał , ze gestapo, sadysci , psychicznie niezrownowazeni kaci, oprychy i chamy, do tego mało inteligentni i opryskliwi.Broń Boze , nigdy bym tak o was DRODZY struze prawa nigdy nie pomyslał, wrecz cenie was po prostu za to ze JESTESCIE, BO ZYCIE BEZ WAS BYŁO BY NA PEWNO O WIELE NUDNIEJSZE. Pozdrawiam i zycze powrotu , szybkiego powrotu do zdrowia i mam nadzieję , ze komisje Zusowskie czy inne nie beda was, chorych i spokojnych obywateli nachodziły w domu aby sprawdzic czy faktycznie chorujecie czy symulujecie, ale któs z nas-maluczkich - smiałby nawet pomyslec ze mozecie symulowac, JA -nawet przez zęby nie przeszłoby mi o tym powiedziec a co dopiero pomyslec. Ale słyszałem ze w prywatnych firmach za symulanctwo zwalniaja z pracy, oczywiscie nie było tu zadnych podtekstów, jezeli ktos tak pomyslał to był w błędzie!!!!!. Pozdrawiam dzielnych policjantów ratujących zycie(swoje)- oj ja głupi, klawiatura mi sie popsuła i nie mogę cofnąc zapisu, sorry !!!!. Wracajcie do zdrowia, czekamy z niecierpliwoscia a zwłaszcza te osoby które w tym czasie zostały poszkodowane przez bandytów którzy nie biora L4. Wasz wierny sympatyk.

  3
  20
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 listopada 2018  00:40   do psa   anonim

   synka to sobie najpierw kundlu musisz zrobić bo te niby twoje szczeniaki to są sasiada ! Spytaj się suki czy jej dobrze było !

   2
   4
  • 7 listopada 2018  21:05   Posłuchaj "Hyclu":   stary PIES

   Życzę ci abyś w najbliższym czasie potrzebował pomocy tych "psów" i żebyś się nie doczekał. Albo kiedy już "psy" przyjadą to powinny najpierw tobie tak wygarbować d..... pałami, żebyś na niej przez miesiąc nie usiadł, ale rozum z d..... do łba na pewno by ci powrócił. Raz się nie chciało twojemu staremu wyjść po "gumki" i teraz jest skutek, powstał przygłup.

   6
   4
  • 7 listopada 2018  21:03   Do hycla   Pies

   Uważaj synku bo się wścieklizną zarazisz ;] wiedz, że chciałbym aby w tym kraju wszystkim, którzy uczciwie idą do pracy, żyło się bardzo dobrze. Niezależnie czy jesteś pielęgniarką, kasjerką, lekarzem, papugą czy politykiem. Tak jak niżej ktoś napisał, "skrzywdzili Cię rodzice"... Pewnie mandat czy coś i jest uraz ;) jeśli Twój ojciec jako Twój pracodawca "W zawodzie syn" Cię wyzyskuje to nie daj sobie! Wiedz, że Cię wspieram w Twoich prawach! Mało jeśli potrzebujesz to w każdej jednostce gdzie się zglosisz są ludzie zajmujący się tzw. Przestępczością gospodarczą i również pomogą choć będziesz przedstawiał się jako hycel a do nich zwracał "per pies" ;) każdy wybiera swoją drogę ale tak drogi typowy Polski Sebo niestety ale nie zbudujemy. Jedynie szanując się wzajemnie możemy coś osiągnąć, ale jeśli z Twoich przekonań będziesz ze mną walczył to będziemy przykro mi ale walczyć... Nie ja ustanawiam prawo ale mam za zadanie jedynie je egzekwować... pretensje mniej w Warszawie na ul. Wiejskiej. Prócz bycia psem to za odznaką jestem takim samym NIE LEPSZYM ani nie gorszym człowiekiem niż Ty! Moje serce też bije, i to Ty nienawidzisz mnie, nie ja Ciebie! Śpij dobrze bracie Polaku, w razie jak każdy się od Ciebie odwróci to dzwoń; 112. Dobranoc.

   7
   3
  • 7 listopada 2018  20:36   do psa   hycel

   nie szczekaj psie bo cię pchły oblezą ! co ty myślisz kundlu,że tylko tobie się nalezą lepsze pieniadze za pracę ? a innym już nie ? co oni gorsi ? jak ci sie nie podoba to zmien psie robotę a nie szczekaj,że ci źle ! w porównaniu do innych i tak macie wysokie zarobki.

   5
   8
  • 7 listopada 2018  19:27   Do anonima niżej   Pies

   Wybraliśmy służbę zamiast pracy u prywaciarzy, którą można zmieniać jak rękawiczki. Widać jakim jesteś człowiekiem bo nie rozumiesz policjantów jako drugiego człowieka. Pielęgniarki, jak i wielu innych są niezwykle ważni bo kraj tworzą ludzie, a nie ludziska. Powiedz to moim dzieciom i żonie, że od jutra nie zapłacę za mieszkanie, nie kupię niczego bo mi się nie podoba i idę szukać czegoś innego bo palant z Chojnice.com mi tak podpowiedział. Pielęgniarki mogą strajkować i będę je popierał bo tak mają ciężko, ale nam lekko też nie jest i choć Ty ciemnoto tego nie zrozumiesz to aktualna sytuacja w naszych szeregach jest wyrazem naszego niezadowolenia, do tego możemy mieć prawo? Tak jak niżej Ci ktoś napisał, nas z samej decyzji wstąpienia do policji ludzie tak nienawidzą, że gotowi są zabić. To nie są żarty tak po prostu ściągnąć mundur i żyć z tym piętnem, bo nie chodzi tu o nas ale o nasze rodziny. Chciałbym żebyś kiedyś przepracował tak jak my kilka lat bez świat, weekendów, życia prywatnego czy głupich rozrywek typu iść spokojnie do klubu... może byś rozumiał, choć wątpię.

   8
   1
  • 7 listopada 2018  19:09   odpowiedz -do gamoni nizej:)   anonim

   słuchajta gamonie, nie wiem płakac czy smiac sie, jeden mądrzejszy od drugiego,A co do "struzy"-a moze celowo zostawiłem ten błąd?, poszukaj tam są jeszcze inne, -pisze sie te wyrazy razem lub osobno-, ale nie miałem za duzo czasu aby robic korektę.Co do filozofa-cos tam cos tam, i ego drugiego fiuta , co to straszy warszawską-Wiec OGARNIJCIE SIE GAMONIE, BO JAK nie jestem zadowolony z pracy to ją zmieniam a nie zmieniam własciciela firmy, prawda?Zatem chcesz poprawic swoj byt? zmien pracę, wyjedz za granicę, wez kredyt-parafrazując WASZEGO prezydenta bula.Co was powstrzymuje? wiem co-CWANIACTWO!!!! POPRACUJĘ SOBIE JESZCZE TROSZKE EMERYTURKA ZA 15-20 , MOZE 25 LATEK WPADNIE PLUS SZKODLIWE ZA OKRES SŁUZBY I TAK NAZBIERAMY Z 90% OSTATNIEGO WYNAGRODZENIA, WAZNE ABY BYŁO WYSOKIE.A potem ja zdrowy chłopak, moge robic za ciecia podworzowego, albo pracowac w wyuczonym kiedys zawodzie ablo gdzie indziej , ale stały dochodzik mam!!!Niech frajerzy płacą zusy , naeet te matki z dwojgiem lub wiecej dziecmi ktore miałyby zarabiac tylko 1500 netto.To odpowiedz dla drugiego gamonia. Dosyc cwaniakowania.jestescie zakałami kraju, pasozytami, i cwaniaczkami.Stety albo niestety w zyciu są rózne etapy i zawsze moze coś w swoim zyciu zmienic, a nie usiąsc patrzec sobie w krok i uzalac sie nad własnym zyciem i nad tym ze wszystkiemu sa winni wszyscy inni.Niezdary zycioweRozumiem ze płace sa jakie są , ale powtarzam ze sa inne matody protestu, a co bedzie jak pielęgniarki wezma chorobowe??, kto wtedy bedzie wazniejszy wy? czy one?wolałbym wybierajac aby to one pracowały a nie wy.Wy chorujcie sobie dalej.Acha i teraz będzieice mogli się wyzyc na Marszu Niepodległosci , bo wasza Pani go zakazała.Więc pały w ruch i dalej katowac młodziez, kobiety z dziecmi i emerytów.To wam wychodzi najlepiej.

   1
   8
  • 7 listopada 2018  18:43   Do w/w obywatela   Człowiek Taki Jak Ty

   Pisze się "Stróże", masz też kilka innych błędów ale nie o tym... ogólnie Szanowny Panie to "milicji" nie ma od bardzo długiego czasu. Dzisiaj już nikt nikogo nie bije na komendach bo za takie pieniądze nawet się nie opłaca ;) co do Pana, który zmarł we Wrocławiu po interwencji, to żałuję tylko, że oprócz przedstawienia sadyzmu tych złych Policjantów nie zostało opublikowane dossier oraz wyniki badań tego "obywatela". Jestem pewien, zaznaczam pewien, że mielibyśmy niezłą opowieść o bandyckim życiu oraz wyniki badań pełne całej tablicy Mendelejewa tego porządnego Polaka Patrioty ;) może jeszcze powie Pan, że kibice np. Z Krakowa tak na prawdę są lekarzami i zajmują się amputacjami kończyn, a śmierć jaka temu towarzyszy nie jest nawet błędem ich jako lekarzy. Podobnie ten biedak, który nie dawno zginął od gumowej kuli podczas kiedy wbiegł na płytę stadionu aby pewnie świętować zwycięstwo swojej drużyny, to zrobił to po prostu zbyt wcześnie ;) ? Oczywiście są w tej formacji ludzie, których być nie powinno ale to na prawdę mały odsetek w tak dużej grupie ludzi. Jednak znam wielu Policjantów, zarówno młodych jak i z dłuższym stażem, którzy prócz ogromu pracy (prawie zawsze zabierają do domu żeby je rozwiązać zamiast poświęcić czas rodzinie), to często mają niewykorzystane urlopy z kilku lat, lub nadgodziny wypracowane w weekendy, święta czy nocki sięgające nawet do 400. Wiedz obywatelu, że to wszystko za darmo, nie jak to pewnie mówisz "za Twoje podatki". Po drugie jestem ciekaw gdyby ktoś skrzywdził Ciebie lub Twoją rodzinę, a nie miał byś nic, dosłownie 0 punktu zaczepienia, to do kogo byś przyszedł?! Ci ludzie potrafią np. ściągać odciski lub inne ślady, które mogą na prawdę pomóc w sprawie. Jestem ciekaw czy wtedy byś zrezygnował z ich pomocy. Teraz pójdźmy dalej, jeśli Ci źli Policjanci w takim momencie znaleźli by dowody, złapali tego który by popełnił przestępstwo/zbrodnie I przy zatrzymaniu stawiał opór, próbował uciekać czy walczyć to co ci wg. ciebie "gestapo, sadyści" ect. mają mu kupić kawę, ciastko, kwiaty i przeprosić? Prosić żeby wykonywał polecenia? A w razie jego odmowy to przeprosić i odejść? Panie kochany w głowach społeczeństwu się przewraca, bo dzisiaj każdy ma prawa, a nie ma obowiązków?! Dzisiaj przez każdego "antypolicyjnego patriotę" głupie legitymowanie jest nękaniem i złem niebieskiego komunisty. Na czym Policja ma pracować jak na wiedzy kto w danym czasie jakiegoś zdarzenia był? Demokracji Ci się zachciało co? Co do drugiej części Twojej wypowiedzi "w normalnej" pracy, w prywatnych firmach to mogą sobie siedzieć ludzie o ilorazie inteligencji maks Twoim. Ja sobie nie wyobrażam żeby mi nie płacili za nadgodziny (nie wspominając o setkach, dwusetkach za święta, nocki czy weekendy). Wtedy życzę powodzenia takiemu "prywaciarzowi" żeby sam sobie utrzymał taki obóz pracy. No chyba, że znajdzie kilku takich baranów, przepraszam patriotów/ludzi honoru jak Ty. Ja automatycznie szukał bym innej pracy u innego prywaciarza, który jest człowiekiem i szanuje drugiego człowieka. Bo pieniądze dostaję się za pracę, a nie za jałmużnę. Bo poki co "psy" robią za mniej niż w sklepach dyskontowych, ale a każdym razie jeśli stanie Ci się coś złego żebyś z płaczem nie leciał na Komendę bo może ich zabraknąć ;) wierzę, że gdyby nie piętno jakie noszą Ci ludzie wielu by odeszło do tych prywaciarzy, ale wtedy takie cwaniaczki jak Ty (oczywiście w grupie bo sam jesteś na pewno tchórz (trudne słowo naucz się)) dostali okazję żeby tego exPolicjanta dojechać co ;] ? Mimo, że nawet go nie znasz hmm? Mimo, że nawet nie miał z Tobą żadnej styczności co? Nie wiesz, że on też ma rodzinę, problemy, kredyt i serce jak każdy innych człowiek!!! Ale wiesz co... Nie jesteś winien swojej głupoty... winni są Twoi rodzice. Pewnie jesteś urodzony kiedy komuna już się skończyła, choć Ty pewnie najwięcej o niej wiesz ;) pewnie dlatego, że Twój ojciec pijany wracał z baru i albo po drodze do domu jak wywijał albo mamie wlał i sąsiedzi zadzwonili Ci źli milicjanci go wyprostowali jak w sumie być powinno, ale przez to tata urażony zaszczepił w Tobie nienawiść. Polecam też sięgnąć do kart historii granic Polski... zarówno w I wojnie jak i II na rogatkach stali właśnie Policjanci i ginęli dla Twojego dziadka, ojca i niestety w konsekwencji Ciebie itd itd ;) dzisiaj to oni również z Orłem Polski na piersi walczą codziennie ze złem większym i mniejszym. Żołnierz siedzi w koszarach a zarabia więcej, wszyscy go szanują kochają bo ma inny kolor munduru i on Ci mandatu za Twoją głupotę nie wpisze co? Średnio policjant z rocznym stażem widział więcej śmierci niż wielu żołnierzy przez całą swoją służbę. Od pierwszego dnia szkolenia na Policjanta tacy jak Ty tylko z zasady nienawidzą człowieka i często chcą go nawet zabić. Żołnierza chce jedynie zabić drugi żołnierz wrogiej armii, policjanta chce zabić jego rodak... A pies i tak choć Ty tego nie chcesz będzie Cię bronił. Więc żyj dalej WSPANIAŁY PANIE!!!

   9
   0
  • 7 listopada 2018  17:42   Do cymbała   Nie kłaniam się byle komu

   Myślę ze jako prawy i sprawiedliwy obywatel zareaguje Pan....gdy bandyta będzie kogoś krzywdził...poczytaj trochę jeśli potrafisz Konstytucję.... o obowiązkach obywateli i resztę aktów prawnych które zobowiązują do reakcji...obywatela

   6
   0
  • 7 listopada 2018  17:40   Do" życzę zdrowia"   Bond

   Sądząc po twojej ortografii to do szkoły miałeś po górke głąbie.Oni walczą o to co im się należy .Nieroby dostały 500 plus i śmieją się w twarz uczciwym pracującym,pewnie jesteś jednym z nich .Pamiętaj ,że dzieci trzeba wychowywać a nie hodować. Więc pewnie nie raz zawitasz na Warszawską 13 i ciekawe jak wtedy będziesz im śpiewał. Pozdro

   8
   3
 16. 7 listopada 2018  17:11   Brawo policjanci...pracownicy pomocy społecznej są z wami   Sylwia

  Brawo. Nareszcie. Dosyć opluwania Was i nas. Poniżanie nas pensjami narzucaniem nowych zadań opluwanie nas przez tych którym dupska ratujemy , niezrozumienie władz tylko podkręcanie śruby to nasz i wasz chleb powszedni. Dosyć tego....Dosyć bycia frajerami

  20
  5
  Odpowiedz
 17. 7 listopada 2018  16:57   No właśnie, po co ta niedobra policja? (2)   mjr. Zenhornn

  Do patrolowania miasta zatrudnić "fachowców" z prywatnych agencji ochrony tak jak ma to miejsce w Wojsku Polskim, gdzie ci ciecie są szumnie nazywani SUFO /Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochrony/ bo armię trzeba chronić, koszt takiej ochrony w roku 2018 wynosi ponad 500 000 000 zł. /tak to nie pomyłka, ponad pół miliarda złotych/ No i naszych "obrońców ojczyzny" pilnie strzegą dniem i nocą panowie po 60-siątce lub chłopcy którym nie chce się pracować fizycznie, ale skończyli jakiś kurs ochroniarski i spełnili swoje marzenie bycia cieciem w jednostce wojskowej, oczywiście cieciem z bronią, co ich bardzo rajcuje. Więc po co policja, wystarczy dyżurny na komendzie lub komisariacie który przez radio będzie kierował takich SUFO-wców gdzie mają się udać. Tak samo można się pozbyć "klawiszy" z ZK, a pensjonariuszy więzień i aresztów mogą pilnować komandosi z SUFO. I znowu Mateusz Kłamca-Krzywousty mógłby ogłosić jakie to państwo ma zyski, a tym samym sypnąć swoim z rządu nagrodami /bo im się należy/ kupić kilka pancernych limuzyn, no popieścić swojego Szamana z Torunia kilkudziesięcioma milionami złotych

  19
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 listopada 2018  21:09   Poszukaj sobie bękartów we własnej rodzinie łajzo.   eLka

   Ciebie to musieli zrobić, a raczej spaprać gdzieś w lesie przy "berlince", przez pęknięcie taniego *****a, no i zapomnieli skur...... udusić, albo myśleli że gówniarz będzie normalny. Jesteś ścierwo w ludzkiej skórze!

   4
   2
  • 7 listopada 2018  20:40   do mjr. Zenhornna   anonim

   Kto ciebie spłodził bekarcie ?! Mogła się twoja matka wyskrobać to byś nie pisał takich idiotyzmów !

   2
   5
 18. 7 listopada 2018  13:54   ile jeszcze ludzie będą na nich pluć?   Wal śmiało

  Może niech burmistrz i miasto zatrudni ochronę, na którą w weekendy, święta i w nocy będzie można pluć i obrażać za grosze mniejsze niż w biedronce... albo może niech zatrudni tych ze stadionu co od niedawna narażają miasto na koszty za podpalenie świeczek :) tak drodzy Chojniczanie! wy za to płacicie za kary przez pzpn oraz aby elita w weekend obejrzała mecz, nażarła i nachlała się przy spotkaniu tej żałosnej kopaniny... A reszta małolato_matołów będzie bawić się w swoją pseudo-politykę, epatując głupotą na swoich durnych popisanych hipokryzją szmatki, niczym dzieci we mgle! ...Ale według ich i innej patologii myślenia; policja jest nie potrzebna bo przecież patole gangsterke odwalą, a kto się nie podporzadkuje ich klubowej (czy może narko) terytorium to dostanie po ryju od cwaniaków mocnych tylko w grupie ;) A więc brawo dla wszystkich policjantów za swoją postawę! Skoro uważają, że jesteście nie potrzebni niech utwierdzą się o tym na własnej skórze. Liczę, że w czasie nieobecności funkcjonariuszy dojdzie do wielu wydarzeń np. Kradzieży waszych aut lub drogich rzeczy z domu, krzywdy nikomu nie życzę ale niech w razie co bronią was czy to kibol (Tylko uwaga komu kibicujecie), czy bohater wojskowy, który w razie wybuchu wojny w weekend ma wolne a jego jednostki pilnuje firma ochrony), bo im rząd od stycznia daje 600 zł podwyżki za tak dzielną postawę. Brawo Polska!!!

  21
  11
  Odpowiedz
 19. 7 listopada 2018  13:42   Proszę o przeczytanie poniższego artykułu   Podpis

  https://fakty.interia.pl/polska/news-rmf-funkcjonariusze-tlumacza-dlaczego-protestuja,nId,2654902

  14
  0
  Odpowiedz