Rośnie lista osób ubiegających się o zapomogę

Wzrosła liczba osób, które zwróciły się o zapomogę do 6 000 zł, wcześniej były to 54 osoby, a na chwilę obecną mamy 66, czyli w miarę upływu czasu do MOPS - u zgłaszają się mieszkańcy - mówił na konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster.

O zapomogach i środkach otrzymanych z innych samorządów na rzecz poszkodowanych w nawałnicy - poinformował burmistrz Finster.   |  fot. (m.n.)

Do chwili obecnej wypłacono 217 000 zł, szacowanych jest jeszcze 12 środowisk, wynika to z takich zdarzeń jak wczoraj, gdzie w WTZ w wyników wzmożonych opadów deszczu zauważono przeciekanie dachu, gdzie przyczyną uszkodzenia mogła być nawałnica. Uszkodzonych budynków gospodarczych jest 11, które zostaną oszacowane zgodnie z rozporządzeniem wojewody pomorskiego.

Miasto otrzymało 25 tys. zł od Dierżoniowa, wszystkie te środki zostaną przekierowane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jako wsparcie osób indywidualnych. W czwartek burmistrz Finster spotkał się z Włodzimierzem Kaczmarkiem, burmistrzem Szamotuł i wójtem Szczepańskim, gdzie włodarz Chojnic podjął decyzję o przekazaniu kwoty 30 000 zł  otrzymanej z Szamotuł - Gminie Chojnice.

Zgodnie z deklaracją burmistrza Szamotuł, miejscowa rada miejska ma w przyszłym tygodniu podjąć w tej sprawie stosowną decyzję. Podobnie jak środki otrzymane z Dzierżoniowa, to 30 000 tys. zł  ma też trafić bezpośrednio do poszkodowanych.    

Więcej w relacji video.    

(red.)        

Zapisz

  1. 9 września 2017  21:35   zastawiam się   anonim

    czy alkoholik czy ćpun?

    2
    2
    Odpowiedz