Rolada biszkoptowa

Zachwyca przede wszystkim delikatnym smakiem. Bazą dla ciasta jest delikatna rolada pieczona na bazie wyłącznie naturalnych składników.

Rolada jest ozdobą nie tylko wielkanocnego stołu.

Składniki: masło na blachę, 4 jajka, 4 łyżki gorącej wody, szczypta soli, 60 g mąki krupczatki,  40 g mąki ziemniaczanej, 1 łyżeczka proszku do pieczenia.

Sposób przygotowania: Blachę posmarować masłem, położyć na niej pergamin posmarowany masłem. Jajko ubić z wodą, cukrem i solą, tak by piana była jasna i delikatna. Mąkę, mączkę ziemniaczana i proszek do pieczenia dokładnie wymieszać, przesiać przez sito, dodać ubitą piane i delikatnie wymieszać. Ciasto wylać na przygotowana blachę i rozsmarować. Piec po środku rozgrzanego piekarnika. Ciasto jest upieczone, gdy po dotknięciu jest sprężyste. Jeśli będzie pieczone zbyt długo to złamie się podczas rolowania. Zwilżoną lub posypaną cukrem ścierkę położyć na stolnicy i wyłożyć na nią upieczony biszkopt. Od razu posmarować galaretka lub marmoladą i zrolować. Biszkopt, który ma być nadziany bitą śmietaną lub kremem maślanym pozostawić do ostygnięcia przykryty wilgotną ścierką, aby nie złamał się podczas zwijania. Roladę biszkoptową posypać cukrem, ozdobić bitą śmietaną lub kremem maślanym, świeżymy owocami, wiórkami czekoladowymi itp.