Rewitalizacja dworca kolejowego ma swoją stronę internetową

UM w Chojnicach uruchomił stronę internetową, na której można zapoznać się z projektem przebudowy i remontu dworca oraz zagospodarowaniem przyległego terenu. Znajdzie się na nim relacja z postępu robót, które powinny zakończyć się jesienią 2023 r.

Grafika wizualizacji dworca po zakończeniu rewitalizacji.   |  fot. dworzeckolejowy.miastochojnice.pl

Kto je będzie realizować, będzie wiadomo 12 października. Tego dnia w ratuszu zostaną otwarte oferty na wykonawstwo prac budowlanych na dworcu. Burmistrz Arseniusz Finster tak promuje stronę internetową dworca: "Dostawaliśmy bardzo dużo pytań w prywatnych wiadomościach, w komentarzach - co z chojnickim dworcem? Kiedy to miejsce przestanie straszyć? Były też pytania o charakterze mniej cenuzralnym. Dla wszystkich zainteresowanych realizacją inwestycji uruchomiliśmy stronę internetową - Dworzec Kolejowy w Chojnicach."

Są na tej stronie nie tylko plany, jak będzie w niedalekiej przyszłości wyglądał dworzec kolejowy i jego otoczenie, ale i zdjęcia archiwalne oraz współczesne. Pozostaje nam trzymać kciuki, by wystarczyło pieniędzy na jedną z ofert, a zwycięzca przetargu zakończył swe prace w terminie.

(je)