Remont ul. Wicka Rogali zrealizuje firma AMAR z Lichnów

Dopiero w II przetargu Starostwo Powiatowe wyłoniło realizatora przebudowy ul. Wicka Rogali w Chojnicach. Jest nim firma AMAR Mariusza Rudnika z Lichnów. Jej oferta, to ok. 2,24 mln zł.

Starosta poinformował, iż oferta w drugim przetargu okazała niższa o prawie 500 tys. zł od poprzedniej. .   |  fot. (je)

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokości najtańszej oferty, bo w porównaniu z pierwszym przetargiem, jest ona niższa o ok. 500 tys. zł – przekazał starosta Marek Szczepański. - Największą komplikacją, jak obawia się wykonawca, to może być przewiert pod ul. Kościerską, by podłączyć kanalizację deszczową. Oby w jej trakcie nie ujawniły się nieznane wcześniej przeszkody – dodał starosta.

Wykonawca ma zamiar zakończyć swe roboty jeszcze w 2022 roku. Roboty w branży elektrycznej wykona firma ELEKTRO-INSTAL  Dominika Szmaglinskiego z Chojnic za 329 tys. zł. Polegać będą na skablowaniu napowietrznej linii energetycznej. Firma ENEA, mimo wniosku Starostwa, nie zgodziła się wykonać tego na swój koszt.

Powiat Chojnicki otrzymał na to zadanie rządowe dofinansowanie w wysokości 50% wartości kosztorysu inwestorskiego. Nowa jezdnia będzie o szerokości od 6,5 m do 7,5 m. Ponadto powstanie kanalizacja deszczowa oraz ciąg pieszo – rowerowy.

(je)