Remont ronda również na początku wakacji

Nie uda się udrożnić przed wakacjami ronda „Solidarności”. Powód? Kolejne „niespodzianki” w ziemi. Pierwszy kryzys udało się jakiś czas temu temu zażegnać i drogowcy przebili się specjalnym świdrem pod rondem.

Jak można zauważyć, część ronda została „rozebrana” przez koparkę.   |  fot. (olo)

 Niestety na ok. 40 metrze ulicy Człuchowskiej znów z nieznanych powodów świder przyblokował się na jakieś przeszkodzie. To spowoduje, że prace się przedłużą. Już wiadomo, że nie uda się wykonać pierwszego etapu do końca roku szkolnego, bo taki był plan, by na okres wakacji i wzmożonego ruchu, zrobić przerwę w pracach na tym odcinku i udrożnić rondo. - Prace na tym etapie potrwają przynajmniej do 10 lipca – mówi burmistrz Arseniusz Finster.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 16 czerwca 2019  20:59   Czas pracy (1)   Chjojniczanin/ człuchowianin

  Nie rozumiem dlaczego tak ważnej inwestycji w mieście nie wykonuje się non stop, 24 godziny na dobę, tak by zakończyć jak najszybciej. Koszty? okey byłyby wyższe ale o ile lepiej jeździłoby się po Chojnicach tysiącom, kilku tysiącom kierowców nie tylko z Chojnic. Ktoś dał ciała pozwalając by pracowali od 7 do 16, w soboty do 13.... Zmianami, 24 godziny na dobę!!

  12
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2019  18:25   Słuszna uwaga   Fachowiec

   Słuszna uwaga na przyszłość. Ale czy ktoś wyciągnie z tego wnioski?

   1
   0
 2. 14 czerwca 2019  22:30   brawa   ZAWSZE PRZECIW PO

  WIELKIE BRAWA DLA POMYSŁODAWCY ABY NA SEZON LETNI ZAMYKAĆ GŁÓWNĄ ULICE MIASTA.BRAWO ZA POMYSŁ.ZAMKNIJCIE WSZYSTKIE ULICE TAK BĘDZIE JESZCZE LEPIEJ.

  23
  5
  Odpowiedz
 3. 14 czerwca 2019  21:01   O tym było wiadomo od samego ... (1)   anonim

  O tym było wiadomo od samego początku. Firma odpowiedzialna do pracy przystąpiła z opóźnieniem, dodatkowo przestoje w długi weekend. No i szumne zapowiedzi na początku że "będą pracować od 7 do 19". Nie raz wracając z pracy po 17 tamtędy przechodziłem i na placu nie było nikogo po 17. Naprawa drogi 10 lipca mało realne koniec lipca, no i ulica Człuchowska miała być rozkopana we wrześniu po tłoku wakacyjnym a jest już teraz rozwalona.

  19
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 czerwca 2019  00:04   to proste   Ros

   Gdyby projektanci poszukali w archiwach to by wiedzieli że od budynku tak zwanego wojskowy jest kanał prowadzący od rowu koło kościoła - dawne pola Sp. pod obecnym rondem do Fosy .Ale lepie jak za nie wiedzę zapłaci podatnik i wszystko OK.

   7
   1