Remis w derbach Pomorza

Mecz Bytovia - Chojniczanka to derby, a starcia tych lokalnych rywali zawsze wzbudzają spore emocje wśród kibiców obu drużyn i mają swój dodatkowy smaczek. Kto będzie górą w sobotę? - takie pytania zadawali sobie sympatycy obydwu zespołów.

Pierwszego gola w barwach Chojniczanki strzelił Piotr Grzelczak.   |  fot. (olo)

Pierwszym przeciwnikiem Chojniczanki po zmianie szkoleniowca była Bytovia Bytów. Maciej Bartoszek wrócił do Chojnic po blisko dwóch latach nieobecności. Przypomnijmy, za  jego kadencji Chojniczanka w rundzie 2016/17 została mistrzem jesieni. Gospodarze pod jego wodzą byli skuteczni i zdobywali punkty. Teraz ma być tak samo - zapowiadał w wywiadach Maciej Bartoszek.

Sobotnie (13.10.) spotkanie rozgrywane było w ramach 14 kolejki I ligi. Chojniczanka po 13 kolejce była piąta w tabeli a Bytovia zajmowała siódme miejsce.

CHOJNICZANKA - BYTOVIA 1:1 (1:0)

Chojniczanka: Janukiewicz - Kobryń, Wołąkiewicz, Sylwestrzak, Pietruszka, Zawistowski, Danielewicz, Drozdowicz (65. Foszmańczyk), Trochim, Grzelczak (85. Podgórski), Surdykowski (70. Mikołajczak).

Bramki: 1:0 - Grzelczak (43.), 1:1 - Letniowski (83.)

Żółte kartki: Zawistowski (Chojniczanka), Wróbel, Wilczyński, Duda (Bytovia).

Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca, oba zespoły dobrze się czuły się w ofensywie.  Początek rywalizacji upłynął pod znakiem dynamicznej gry w wykonaniu gości, jednak w decydujących momentach obrona Chojniczanki skutecznie wybijała piłkę. W 12 minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie po strzale Trochima, ale uderzenie z głowy trafiło prosto w ręce bramkarza Bytovii. W 20 minucie miała miejsce podobna sytuacja, kiedy po dośrodkowaniu Grzelczaka, strzał głową Surdykowskiego obronił Witan.

Wraz z upływem czasu to miejscowi dochodzili do głosu stwarzając zagrożenie pod bramką rywala. W 23 minucie na listę strzelców mógł się wpisać Surdykowski, napastnik Chojniczanki był sam na sam z Witanem, ale ten skutecznie interweniował. Bytovia swoją szansę miała w 30 minucie, kiedy po interwencji Janukiewicza piłka podążała w kierunku bramki, na szczęście jeden z obrońców Chojniczanki zdołał przewrotką ją wybić. W 43 minucie po dośrodkowaniu - Grzelczak głową skierował piłkę do siatki, ta po drodze odbiła się od murawy, czym nieco zmyliła bramkarza gości i tuż przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie 1:0.

Tempo gry spadło w drugiej połowie. Spora w tym zasługa Chojniczanki, która przede wszystkim starała się utrzymać przy piłce. Groźnie pod bramką Janukiewicza było w  57 minucie, kiedy po uderzeniu z przewrotki zawodnika gości musiał interweniować bramkarz Chojniczanki. W 75 minucie doskonałą okazję do wyrówniania miał piłkarz przyjezdnych, który minął rywali w polu karnym Chojniczanki i oddał strzał po ziemi. Janukiewicz wyszedł do pomocnika Bytovii i sparował jego uderzenie!

W 83 minucie goście doprowadzili do remisu. Letniowski miał ponownie sporo miejsca przed polem karnym Chojniczanki i wykorzystał to kierując piłkę w lewy dolny róg nie do obrony. W końcowych minutach gospodarze próbowali atakować jednak bez powodzenia. Dla Chojniczanki jest to siódmy remis w tym sezonie. Z kolei goście po raz kolejny wykazali się ofensywną grą i po raz siódmy wywożą punkt z meczu wyjazdowego. Kolejnym przeciwnikiem Chojniczanki będzie Podbeskidzie Bielsko - Biała które prowadzi były trener Chojniczanki Krzysztof Brede.

(red.), fot. (olo)

1. 18 października 2018  04:40   Pół sezonu w *****   Dawid

Gdyby prezesostwo było mądre zatrudniło by BARTOSZKA czy innego szkoleniowca prędzej a nie tłumoka który nic nie zrobił i przez takiego tłumoka jest pół sezonu w *****

1
    0
  2. 18 października 2018  04:35   Podział punktów   Tadeusz

A może wynik był z góry ustalony bo córka zawodnika była przed operacja guza dużego I Z tego co trener bytowi mówił dla niego i jego córki grali https://www.google.pl/url?sa=t

1
    0
  3. 17 października 2018  03:29   Derby   Darek

Może na to też spójrzcie Że przez CECHERZA i tych co go zatrudnienili czyli mądre prezesostwo klubu jest pół sezonu w *****

1
    0
  4. 15 października 2018  16:53   media   ewa

1
    0
  5. 14 października 2018  11:44   stale niezadowoleni ludzie   LUKASZ

Z pewnoscia ci wszyscy co sa stale nie zadowoleni po meczach chojniczanki i co pisza te bzdurne komentarze to sa dzieci malolaty co im wszystko przeszkadza- co non stop wisza na komputerach i telefonach i nie daja za wygrana. Ciekawe co by zrobili jakby chojniczanka grala w 2 lidze? powinni sie cieszyc ze maja druzyne na zapleczu ekstraklasy i to w pierwszej 5 w tabeli a nie stale plakac ze im cos nie pasuje-placzki jedne. Bo nawet jak po miescie sie przechodzi to sie slyszy jak ludzie dorosli sa zadowoleni ze ich druzyna jest w pierwszej 5 w tabeli jak narazie i niema duzej straty do 2 miejsca w tabeli premiowanego awansem -chociaz miala tak beznadziejnego trenera. Bo jakby druzyna nie miala kibicow to stadion bylby pusty na meczach a jednak jest widownia i to nie mala -jak wczoraj -jak bylo widac. Bo watpie by dorosla osoba bawila sie w beznadziejne i glupie komentarze -ma wazniejsze problemy i sprawy na glowie niz bzdurami sie zajmowac

7
    2
  6. 14 października 2018  01:33   natreci   ADAM

Co wy ludzie jestescie tacy natarczywie natreci zeby trener po jednym meczu odrazu zaczal robic nie wiadomo jakie cuda -? nikomu jeszcze nigdy w zyciu to sie nie udalo -choc niewiem kim by byl . Nie odrazu tez RZYM zbudowano i wam tez nie zawsze dawano tego czego chcielibyscie zawsze dostac - wiec i trener tez potrzebuje troche czasu by poznac zawodnikow,poukladac zespol i popracowac z nimi --a efekty same przyjda . Bartoszek wszystkich zawodnikow tez nie zna dobrze -- predzej nie pracowal wcale z nie ktorymi zawodnikami pracuje zaledwie pare dni-wiec nie przesadzajcie -juz

9
    2
  7. 14 października 2018  00:35   pelen stadion (1)   jurek

BARTOSZEK to chociaz potrafi wypowiadac sie na konferecji prasowej i mowi wprost nie plata mu sie jezyk -jak tamtemu mistrzowi co niewiedzial co ma powiedziec --Kibicow znowu byl pelen stadion 2160 kibicow https://www.youtube.com/watch?v=3qiHI1uJODg

6
    2
    • 14 października 2018  08:57   Jestem innego zdania   Anonimus

Wg właśnie trener Cecherz mówił lepiej na konferencjach podawał więcej detali i założeń na mecz.Mowil co wg. Niego zagrało a co nie.A tu jest gadka o tym jak mecz wyglądał.Nic o założeniach i co by było gdyby.

4
      3
  8. 13 października 2018  21:28   do ANONIM   TOMEK

ty ANOMIM chcialem sie spytac czy ty jestes wogle normalny i czy masz pokolei poukladane w glowie Bo jak widze pod kazdym jednym felietonem na chojnice.com -wypisujesz w komentarzach same bzdury i glupoty -najgorsze jakie moga byc

7
    1
  9. 13 października 2018  21:20   zmiana trenera   wojtek

Ja teraz nie mowie ze nie-- BARTOSZEK jest tu od polowy tygodnia i daje mu szanse tymbardziej ze mial kontakt z klubem i co sie w nim dzieje tymbardziej bylo widac co roz byl w Chojnicach na chojniczanki meczach nim teraz zaczal tu prace -- moze cos zrobic ta druzyna ma przed soba pare meczy do okresu przygotowawczego w zimie i sparangi-najwazniejsze by w tych meczach do przerwy zimowej dystansu do czolowki nie stracil . A dwa BARTOSZEK jest lepszym trenerem o wiele od tego mistrza gry w przewadze,remisow i nie tylko - CECHERZA Pewno CECHERZOWI wpierdalal sie CHRZANOWSKI i nikt nikt nie zwracal uwagi. A BARTOSZEK nie pozwoli sobie by ktos mu wszedl na glowe i wpierdalal sie do jego druzyny

12
    0
  10. 13 października 2018  20:03   remis (1)   daniel

wazne ze grali juz lepiej niz poprzednio A kolejna sprawa BYTOVIA BYTOW jest z gornej polki tabeli tuz obok nas a nie na dole tabeli

12
    5
  11. 13 października 2018  19:57   Podczas swojej pierwszej ...   edek

Podczas swojej pierwszej pracy Bartoszka w Chojnicach z chojniczanka jak bronil ja przed spadkiem do 2 ligi tez pieprzylista ze nic z tego - a co zrobil - przypomniec wam -? Uratowal wasza kochajaca druzyne przed spadkiem i wywalczyl z chojniczanka mistrza jesieni Ci co tak po*****enie sie wypowiadaja zaczynaja mnie denerwowac -sami chcieliscie by BARTOSZEK przyszedl do CHOJNICZANKI i byl trenerem spowrotem chojniczanki -teraz wam zle --znowu ? Jak wam tak zle to sciagnijcie sobie jak stac kibicow ADAMA NAWALKE moze was zadowoli -i zamkniecie geby --stale niezadowolene placzki

11
    6
  12. 13 października 2018  19:51   Spokojnie, trener pozna ...   anonim

Spokojnie, trener pozna zawodników, poukłada to wszystko i będą efekty, na razie nie jest żle

16
    5
  13. 13 października 2018  19:45   remis na poczatek   piotr

Szkoda tej straconej bramki i straty 2 punktow ale wazne ze nie porazka. Na poczatek pracy MACIEJA BARTOSZKA z druzyna z Chojnic i tak dobrze Oby było lepiej-powodzenia

11
    5
  14. 13 października 2018  19:30   Tradycyjnie... (3)   Bond

Tradycyjnie Chójniczanka pokazała "klasę" Mistrzowie remisów,szk9da czasu i kasy na tą szmaciankę

14
    13
    • 14 października 2018  09:12   Do anonima   Bond

Głąbie w piłkę grają zawodnicy a nie trener.Znam się bardziej niż myślisz a to co napisałeś i język jakim się posługujesz to tylko świadczy o Tobie,żenada.Jeśli takich "kibiców" ma ten klubik to współczuję.Wracaj do zamiatania ulic a pisać pozwól tym mądrzejszym.

3
      0
    • 14 października 2018  01:24   do pseudo znawcy!   anonim

Tylko jedno się ciśnie na usta! Słodkie WY.PIER...DALAJ!

2
      4
    • 13 października 2018  19:37   BOND   darek

A czego ty sie odrazu spodziewasz po nowym trenerze ktory jest od polowy tygodnia ich trenerem --odrazu gry mistrzowskiej i wygrywania meczu za meczem --? nikomu sie to jeszcze nie udalo -nawet najlepszym trenerom na swiecie -moze tobie tak