Remis na trenerski debiut w Chojnicach

Pierwszym rywalem Chojniczanki pod wodzą nowego szkoleniowca był Chrobry Głogów. Przyjezdni mieli czym postraszyć gości, ponieważ wygrali poprzednie dwa mecze 3:0.

Remisem zakończyło się sobotnie spotkanie w Chojnicach.   |  fot. (m.n.)

Wydarzeniem, oczekiwanym także przez kibiców był powrót Tomasza Mikołajczaka, który pojawił się na boisku w 81 min. Przypomnijmy, napastnik Chojniczanki wygrał klasyfikację kanadyjską w poprzednim sezonie. Ostatni raz pojawił się na boisku 10 października, po czym przechodził rehabilitację. Wrócił, by wesprzeć kolegów i poprawić bilans punktowy swojej drużyny.

CHOJNICZANKA - CHROBRY 1:1

Chojniczanka: Damian Podleśny - Wojciech Lisowski, Piotr Kieruzel, Marcin Biernat, Przemysław Pietruszka, Maciej Rogalski, Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak, Bartłomiej Niedziela (67 min. Łukasz Kosakiewicz), Andrzej Rybski (76 min. Daniel Feruga), Patryk Mikita ( 81 min. Tomasz Mikołajczak).

Bramki: Mikita (51 min.) - Górski (61 min.)

Żółte kartki: Grzelak, Niedziela (Chojniczanka), Samiec (Chrobry)

Początek spotkania to przewaga Chojniczanki, już w 8 min. Niedziela zagrał do Mikity w pole karne, ten znakomicie opanował piłkę i wyłożył ją na strzał Zawistowskiemu. Kapitan Chojniczanki nie popisał się, ponieważ sytuacja była wyborna, a spudłował. W 13 min. Mikita ponownie zagroził bramce gości. Bardzo dobrym strzałem popisał się napastnik, ale bramkarz skutecznie wybił piłkę na rzut rożny.

Pierwsze dwadzieścia minut gry przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy w tej części spotkania byli drużyną lepszą i bardziej waleczną. W dogodnej sytuacji do objęcia prowadzenia znalazł się zawodnik gości, który w 22 min. będąc w polu karnym silnie uderzył piłkę, ale wspaniałą interwencją popisał się Damian Podleśny. Do końca pierwszej połowy Chojniczanka stworzyła sobie kilka sytuacji podbramkowych, jednak zabrakło precyzji w wykończeniu akcji.

Druga połowa rozpoczęła się od kontrataków Chojniczanki. Po jednej z takiej akcji w 51 min. błąd obrońcy wykorzystał Niedziela, który dograł do Mikity, a ten bez najmniejszych problemów umieścił piłkę w siatce. Po utracie bramki Chrobry próbował atakować, co też przyniosło im powodzenie w 61 min. Dobra akcja gości przeprowadzona lewą stroną, dośrodkowanie, przyjęcie piłki i strzał między nogami Podleśnego.

fotoreportaz.jpgW miarę upływu czasu gra toczyła się w środkowej części boiska. W 74 min. aktywny dziś Mikita miał doskonałą okazję, by wyprowadzić Chojniczankę na prowadzenie. Niestety strzał głową z 5 metrów był niecelny. W końcowych minutach ponownie Chojniczanka korzystniej prezentowała się na tle rywala, jednak do zmiany wyniku nie doszło.

Podsumowując: pierwsza połowa należała zdecydowanie dla gospodarzy, natomiast druga była bardziej wyrównana. Debiut Macieja Bartoszka można uznać za udany, chociaż wygrana była w zasięgu możliwości, co napawa optymistycznie przed kolejnymi meczami, chociaż ten za tydzień na pewno do łatwych nie będzie należeć.

Kolejny mecz: Zawisza Bydgoszcz - Chojniczanka, 30 kwietnia, godz. 18:00.

(red)

Pozostałe wyniki:

Pogoń Siedlce - Miedź Legnica 0:0

Dolcan Ząbki - Wigry Suwałki (walkower)

Stomil Olsztyn - Zawisza Bydgoszcz 1:1

Bytovia Bytów- Wisła Płock 1:2

Rozwój Katowice - GKS Katowice (24 kwietnia, 12:45)

2. 25 kwietnia 2016  06:09   A gdzie ten pasterz z ...   anonim

A gdzie ten pasterz z Twittera ? Już się go pozbyli ? Wstawić go do rezerw FC Snopowiązałka Kosobudy.

0
    0
  3. 24 kwietnia 2016  21:29   Nie podobało mi się ... (2)   Skejt

Nie podobało mi się zachowanie tzw. "kibiców",kiedy przy piłce był piłkarz o innym kolorze skóry.Z tego powodu nie przyjdę już na mecz,bo to ja sam wybieram sobie towarzystwo,z którym przebywam.Zaprzestaję też sponsorowania Klubu i będę do tego namawiał innych.Zero tolerancji dla zachowań rasistowskich !

0
    0
  4. 24 kwietnia 2016  13:07   Obstawiałem wygraną ...   gracz

Obstawiałem wygraną Chojniczanki jedną bramką i niestety ...wtopiłem ! A sądziłem,że się przebudzą z tego letargu. Z Zawiszą chyba będę typować remis?! Pojedynek trenerów!

0
    0
  5. 24 kwietnia 2016  11:01   Grać Panowie, Grać!   Lolitop

Każdy piłkarz to inna para kaloszy, a najbardziej brak odpowiednich rozmiarów by potrafić w nich grać. Słuchajcie jak piłkarze źle grają pomiędzy sobą to drużyna się rozpadnie. Moim zdaniem trzeba zmian w zespole. Walczyli o to by trener mógł ich w pierwszym składzie wystawiać. Szkoda, że nasi kopacze mają zablokowane głowy do 100% sytuacji . Czy to przypadek? Team-y orlikowe lepiej strzelają na bramkę. Chłopaki do roboty ! I ceny w dół. Bo to nie równa się jakości w grze naszych reprezentantów Chojniczanki. Następny mecz za 15 powinien być, albo te dwie dyszki, ale w cenie z piwkiem, by się nie burzyć o wynik jak ktoś na Was obstawia.

7. 24 kwietnia 2016  09:44   początek niezły, ale zanim ...   marycha

początek niezły, ale zanim to wszystko zagra liga się skończy. panowie włodarze! odpowiedzcie sobie...czy nie za późno to wszystko?

9. 23 kwietnia 2016  22:50   Ale, ze Mikita potrafi tak ...   anonim

Ale, ze Mikita potrafi tak grac w pilke...Niestety obrona po staremu...

11. 23 kwietnia 2016  21:24   prosze (1)   xxx

ja mam tylko jedno pytanie zeby dali w końcu za darmo bilety na mecz tyle co kibice przychodzą na mecz i a ni jednego meczu wygranego nie ma ludzie płacą 20zł zeby nie zrobić siary dla chojnic zeby inni kluby widzieli ze kibice z chojnic są na wet ze nic nie wygrali jeszcze i moim zdaniem za to co robią ludzie i kibice ze płacą chociaż ze nie wygrywają to teraz ja bym chciał zeby dali w końcu dla kibiców i ludzi bilety za darmo mam nadzieje ze klub to przeczyta

0
    0
    • 24 kwietnia 2016  13:26   za darmo to nawet w ryj nie ...   anonim

za darmo to nawet w ryj nie można dostać....masz po 8 zika bilety w necie o co ty płaczesz ?

0
      0
  12. 23 kwietnia 2016  21:18   hee   nieznajomy

i znów remiz po co zmieniać trenera moim zdaniem trzeba zmienić zawodników co ze dobrze zagrali jak znów zremisowali trener i tak nic nie pomorze