Remis na inaugurację rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy

Najlepsi zawodnicy w Polsce powracają do walki o mistrzostwo kraju. Rozpoczął się sezon Statscore Futsal Ekstraklasy. Do nowych rozgrywek przystąpiło 16 drużyn.

Na prowadzeniu byli najpierw gospodarze, następnie przyjezdni, jednak utrzymać zaliczki nie udało się ani jednym, ani drugim.   |  fot. ilustracyjne

W Gdańsku miejscowy beniaminek, w kadrze którego nie brakuje doświadczonych zawodników, rywalizował w niedzielę (12.09.) z Red Devils Chojnice. Przed sezonem "Czerwone Diabły" odnotowały kilka ciekawych ruchów transferowych, co powinno było podnieść siłę rażenia tego zespołu.

AZS UG Gdańsk – Red Devils Chojnice 2:2

Red Devils: Kartuszyński – Pastars, Sobański, Nehela, Augusto, Medon, Laskowski, Świtoń, Kąkol, Seniuk, Sole.

Bramki: 8. Wardowski, 37. Wardowski – 12. Roger Sole Perez, 32. Nehela

Kartki: 35. Sidor (AZS UG) – 23. Augusto (RD), 37. Nehela (RD)

Na początku spotkania aktywniejsza w ataku była drużyna z Gdańska, co potwierdziła zdobyciem gola dającego prowadzenie. Zmotywowało to zawodników Red Devils i zdołali pozbawić gospodarzy prowadzenia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Goście po przerwie, jako bardziej doświadczeniu potrafili bardziej kontrolować grę, co też przyniosło im podwyższenie wyniku na 2:1. Beniaminek niezrażony utratą gola zdołał doprowadzić do wyrównania. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie, a drużyny podzieliły się punktami.