Rekrutacja na nowy rok szkolny

Wakacje wprawdzie dopiero na półmetku, a już trwają przymiarki do nowego roku szkolnego. 1450 u uczniów ma rozpocząć 1 września 2012 r. naukę w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu chojnickiego.

Trwają wakacje, od września nie tylko uczniów czekają zmiany w reorganizacji szkół.   |  fot. arch.red.

Nowy rok szkolny to również zmiany w organizacji szkół. Od 1 września nie będzie już funkcjonować Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Ich miejsce zastąpią odpowiednio Technikum nr 2 i Technikum nr 3. W tej ostatniej szkole 31 uczniów rozpocznie naukę w nowym kierunku kształcenia – fototechnik.

Do końca sierpnia trwa jeszcze rekrutacja uzupełniająca. Dla tych uczniów, którzy nie znaleźli miejsca w wybranych przez siebie szkołach, czeka łącznie 122 wolnych miejsc. W przypadku szkół zawodowych są to oddziały wielozawodowe (ZSP Brusy, ZSP nr 2 Chojnice i ZSP Malachin), murarz - tynkarz i ślusarz w ZSP nr 1 w Chojnicach, mechanik pojazdów samochodowych oraz kucharz w ZSP nr 2 w Chojnicach.

Gimnazjaliści, którzy od września staną się uczniami Zespołu Szkół w Chojnicach, rozpoczną ten etap edukacji uczestnictwem w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2012/2013, która została zaplanowana właśnie w tej szkole – informuje Starostwo Powiatowe w Chojnicach.

(red)

komentuj.jpg

Zapisz