Regaty o Puchar Lata

W sprzyjających warunkach wietrznych rozegrano łącznie 8 wyścigów. W kasie optimist w gr. A wystartowało 27 zawodników, w klasie optimist gr. B 72 zawodników, klasę 420 reprezentowało 6 załóg.

Uczestnicy regat o Puchar Lata.   |  fot. nadesłane

Rywalizację w klasie optimist gr. A wygrał Adam Głogowski z YK Stal Gdynia przed Bartoszem Wałczykiem z CHKŻ Chojnice i Sewerynem Wysokińskim JK  OPTY Ustka.

W rywalizacji dziewcząt w tej grupie najlepszą okazała się Barbara Dzik z YKP Gdynia, drugie miejsce przypadło Karolinie Mikulec z YK Stal Gdynia, trzecia miejsce zajęła Weronika Janowska z  OPTI CWM Gdynia

Grupę B w klasie optimist zdominowały dziewczyny. Wygrała Anna Januszewska z YK Stal Gdynia, drugie miejsce zajęła Agnieszka Pawłowska z LKS Charzykowy, trzecia była Barbara Mindak z LKS Charzykowy. Identycznie wyglądało podium w klasyfikacji dziewcząt.

W klasie 420 wygrała załoga   YACHT KLUB Człuchów Szymon Gostomczyk, Krzysztof Kulesza, przed Aleksandrą Kuleszą i Sebastianem Lewińskim z YACHT KLUB Człuchów. Na najniższym stopniu podium stanęła załoga z LKS Charzykowy Szymon Sikora ,Tomasz Kubiś.

Wszystkie nagrody dla zawodników ufundowała Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK Oddział w Chojnicach.