Regaty NORD CUP zakończone

W niedzielę 8 lipca zakończyły się regaty NORD CUP. Regaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem żeglarzy rywalizujących w różnych klasach.

To kolejny udany start w regatach zawodników ChKŻ.   |  fot. Profil Fb Laser ChKŻ Chojnice

W tegorocznej edycji, która odbyła się z Gdańsku Górkach Zachodnich w dniach 29.06-08.07. startowali także zawodnicy naszego Klubu. W klasie Laser Radial, zaliczanych także do Pucharu Polski, najlepiej spisała się Oliwia Laskowska, która wygrała rywalizację w kategorii Kobiet (w klasyfikacji ogólnej była 6.).

W tej samej klasie także bardzo dobrze zaprezentował się Wojciech Kikmunter, który w klasyfikacji U16 zajął 2 miejsce, U18 13 miejsce, w klasyfikacji ogólnej był 19. Mateusz Grzempa zakończył regaty na 32 miejscu (22 m. w klasyfikacji U18). Rywalizację wygrał Tytus Butowski z KS AZS AWFiS Gdańsk.

W klasie Laser 4,7 bardzo dobrze spisał się Jan Krawczyk, który zakończył regaty na 2 miejscu w klasyfikacji U15 Chłopców, 6 miejsce w klasyfikacji Chłopców i ogólnej. Maciej Panaś w tych samych kategoriach zajął odpowiednio 3 i 7 miejsce. Kacper Żywiczka zajął ostatecznie 10 miejsce w klasyfikacji Chłopców i 14 miejsce ogółem. Zwyciężył Maksymilian Cymerman z UKS Barnim Goleniów.

Nasz jedyny zawodnik w klasie Finn Oskar Adamiak zajął dobre 6 miejsce w stawce 13 zawodników. Zwyciężył Piotr Kula z GKŻ Gdańsk. Także w regatach rywalizowali najmłodsi zawodnicy w klasie Optimist Gr. B. Nasz klub reprezentowali:

Alicja Dampc - 15 miejsce (7 miejsce w kat. Dziewcząt)

Adam Ciemiński - 45 miejsce (22 miejsce w kat. Chłopców)

Tymon Wiatrowski - 47 miejsce (24 miejsce w kat. Chłopców)

Igor Pawłowski - 50 miejsce (2 miejsce w kat. Chłopców do 9 lat, 27 miejsce w kat. Chłopców)

Wiktor Pawłowski - 51 miejsce (28 miejsce w kat. Chłopców)

Maurycy Odejewski - 61 miejsce (4 miejsce w tak Chłopców do 9 lat, 35 miejsce w kat. Chłopców)

Jan Kubiak - 68 miejsce (41 miejsce w kat. Chłopców)

Borys Matysiak - 75 miejsce (45 miejsce w kat. Chłopców)

Franciszek Kosecki - 90 miejsce (55 miejsce w kat. Chłopców)

Tadeusz Wiatrowski - 108 miejsce (12 miejsce w kat. Chłopców do 9 lat, 68 miejsce w kat. Chłopców)