Regatowy weekend majowy

Weekend majowy upłynął zawodnikom Chojnickiego Klubu Żeglarskiego bardzo pracowicie. Na Jeziorze Charzykowskim odbyły się Regaty Konstytucyjne, których organizatorem był ChKŻ Chojnice.

Zwycięzcy regat w Charzykowach otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.   |  fot. Ł. Dzięcielski

W regatach tych startowali zawodnicy w klasach Optimist Gr. B, 420 oraz Korsarz. Najliczniejszą klasą byli młodzi Optimiściarze, których zgłosiło się aż 50. W klasyfikacji open dwa najwyższe stopnie podium zajęli zawodnicy MLKS KRAJNA Sępólno Krajeńskie, odpowiednio Jakub Bruski przed Boguszem Tłokiem.

Trzecie miejsce zajął Krzysztof Olejnik z JKW Poznań. W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Dominika Werra z MLKS KRAJNA Sępólno Krajeńskie, drugie miejsce zajęła Aleksandra Kosmalska z MKŻ ARKA Gdynia a trzecie miejsce zajęła Hanna Wiszniowska z JKW Poznań.

50 m. Jan Wojciechowski – LKS Charzykowy

W klasie 420 na starcie stanęło 6 załóg. Zwyciężyła załoga Yacht Klub Człuchów w składzie Aleksandra Kulesza i Sebastian Lewinski. Na drugim miejscu uplasowali się Igor Dyniewski z BTŻ Bydgoszcz i  Jakub Kluczkowski z UKŻ SZTORM Koszalin. Trzecie miejsce w tej klasie zajęli Jakub Wegner i Szymon Placek z MKR TRAMP Mielno. Pozostałe miejsca miejscowych załóg:

4m. Paulina Adamiak i Alicja Mesjasz – LKS Charzykowy

5m. Jerzy Ilnicki (ChKŻ Chojnice) i Kamil Okenczyc (LKS Charzykowy)

Regaty udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach oraz Powiatowi Chojnickiemu.

Zawodnicy ChKŻ Chojnice w klasie Optimist Gr. A w dniach 30.04-02.05.2015. r. rywalizowali w Pucku na regatach z serii Energa SailingCup, które były jednocześnie I eliminacją do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w klasie Optimist Gr. A. W regatach rywalizowało119 zawodników. Regaty wygrał Michał Krasodomski z YKP Gdynia, przed Jakubem Gołębiewskim z MOS SSW Iława i Wiktorem Kamińskim z YKP Gdynia.

114. Piotr Kowalski – ChKŻ Chojnice

Weekend majowy także dla bardziej doświadczonych zawodników Chojnickiego Klubu Żeglarskiego startujących w klasie Laser upłynął na sportowej rywalizacji. Startowali oni w Gdyni w XXXV Pucharze ARKI Gdynia w dn. 01-03.05.2015 r.

W klasie Laser 4,7 Kobiet bardzo dobre 2 miejsce zajęła nasza zawodniczka Hanna Romanowska, która zdobyła tyle samo punktów co zwyciężczyni Natalia Bazylko z MKŻ ARKA Gdynia, przegrała jedynie poprzez mniejszą ilość pierwszych miejsc w regatach.

W kategorii U18 zajęła 1 miejsce. Jej koleżanka klubowa Julia Kochanowska zajęła 30 miejsce, w klasyfikacji U16 zajęła 16 miejsce. Rywalizowało łącznie 36 zawodniczek.

W rywalizacji Mężczyzn nasi zawodnicy również uplasowali się w czołówce stawki. Wszyscy zajęli lokaty w złotej grupie i tak: