Red Devils zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski

Zawodnicy Red Devils Chojnice pokonali w meczu 1/8 finału Pucharu Polski KS Futsal Oborniki 3:1, zapewniając sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobywali Dariusz Rychłowski, Marek Steinborn i Jakub Mączkowski.

Chojniczanie wykorzystali opieszałość gospodarzy z pierwszych minut i właśnie wtedy ustanowili wynik spotkania. Świetnie w bramce spisywał się dziś bramkarz chojnicki, który walnie przyczynił się do odniesionego przez drużynę zwycięstwa.   |  fot. red-devils.pl

KS Futsal Oborniki - Red Devils Chojnice 1:3 (0:2)

Red Devils Chojnice: 20. M. Kartuszyński – 17. Sawicki, 5. Rychłowski, 15. Kolesnik, 25. Wojciechowski – 88. S. Kartuszyński, 6. P.Laskowski, 13. Mączkowski, 21. Steinborn, 18. Cybulski, 23. D. Laskowski, 26. Drewek, 77. Kaźmierczak (k.).

KS Futsal Oborniki: 28. Szepczyński – 5. M. Wicberger, 14. Łeszyk, 25. Sander, 31. Orczykowski – 99. Gonda, 4. Siwecki (k.), 9. Walczak, 10. Ostrowski, 11. T. Wicberger, 17. Antczak, 18. Majchrzak, 20. Krzyżanowski

Bramki: Mikołaj Wicberger 20’31” – Dariusz Rychłowski 2’03”, Marek Steinborn 3’45”, Jakub Mączkowski 38’50”.

Zawodnicy Red Devils już od samego początku dobrze wywiązywali się z roli faworyta. Przewaga w grze już na początku trzeciej minuty została przełożona na zdobycz bramkową. Bramkarza rywali po dograniu Mariusza Sawickiego pokonał Dariusz Rychłowski. Chwilę później to gospodarze doszli do głosu, lecz ich zapędy utemperował dobrze spisujący się w tym spotkaniu Michał Kartuszyński, który obronił groźny strzał Tomasza Wicbergera.

Niespełna dwie minuty po bramce Rychłowskiego mogliśmy się cieszyć z kolejnego trafienia dla zespołu z Chojnic. Po dobrej akcji w wykonaniu Czerwonych Diabłów przed pustą bramką z piłką znalazł się Marek Steinborn i w tej sytuacji okazał się bezwzględny, wyprowadzając Red Devils na dwubramkowe prowadzenie. Po zdobyciu gola na 2:0 chojniczanie uspokoili grę i umiejętnie kontrolowali przebieg spotkania. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie powiększyła już swojej zdobyczy bramkowej.

Po przerwie zmotywowani do walki o korzystny rezultat wyszli oborniczanie. Już kilkanaście sekund po wznowieniu gry golkiper Red Devils przenosząc piłkę nad poprzeczką, zatrzymał jednego z gospodarzy przed strzeleniem bramki kontaktowej. Kartuszyński nie zdołał jednak zachować czystego konta po kolejnej akcji. Po dobrym rozegraniu rzutu wolnego świetnym strzałem w okno bramki popisał się Mikołaj Wicberger i nie pozostawił zbyt dużych szans bramkarzowi Czerwonych Diabłów.

W kolejnych minutach gospodarze nie zwalniali tempa, lecz dobra postawa Kartuszyńskiego między słupkami nie pozwalała im doprowadzić do wyrównania. Do końca spotkania inicjatywa leżała głównie po stronie gości, lecz cały czas wynik spotkania kontrolowali  chojniczanie. Kilka minut przed końcem na wprowadzenie lotnego bramkarza zdecydował się szkoleniowiec gospodarzy, jednak i ten manewr nie przyniósł im wyrównania. Siedemdziesiąt sekund przed końcową syreną stratę piłki zespołu z Obornik wykorzystał jeszcze Jakub Mączkowski, który strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu na 3:1 na korzyść Red Devils.

Dzięki wygranej w tym meczu, zawodnicy Red Devils już trzeci sezon z rzędu zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Pierwszy mecz tej fazy rozgrywek odbędzie się już za dwa tygodnie. Poza Czerwonymi Diabłami w najlepszej ósemce krajowego Pucharu znalazły się drużyny: FC Toruń, AZS UG Gdańsk, Słomniczanka Słomniki, Clearex Chorzów i Rekord Bielsko - Biała.

1 marca zostanie jeszcze rozegrane spotkanie pomiędzy AZS-em UW Warszawa i Gattą Zduńska Wola. Rywal chojnickiej drużyny zostanie w najbliższym czasie wyłoniony poprzez losowanie.