Red Devils pozostaje w Ekstraklasie!

Komisja ds. Nagłych PZPN przychyliła się do stanowiska Futsal Ekstraklasy i podjęła decyzję o zakończeniu rozgrywek futsalu w tym sezonie. Najważniejsza informacja dla klubu i kibiców Red Devils jest taka, że drużyna pozostaje w Futsal Ekstraklasie.

Decyzją PZPN drużyna Red Devils pozostaje wśród najlepszych drużyn w Polsce.   |  fot. arch/A.Knitter

Mistrzem Polski w futsalu został Rekord Bielsko-Biała. Kolejność drużyn w końcowej tabeli została zachowana po 18 kolejce spotkań. – Wszystkie drużyny utrzymują się w Futsal Ekstraklasie i przystąpią do nich w sezonie 2020/2021. Awans do Futsal Ekstraklasy uzyskają mistrzowie dwóch grup I ligi futsalu – czytamy w komunikacie PZPN. Jeśli będzie możliwość, to dodatkowo rozegrany zostanie baraż między wicemistrzami I ligi o dodatkowe miejsce w FE. Rozgrywki Pucharu Polski zostają wstrzymane na etapie półfinału i jeśli będzie możliwość, to zostaną wznowione – pod warunkiem, że uda się wyłonić zdobywcę PP do końca sierpnia.

Do końca mieliśmy nadzieję, że uda się wznowić rozgrywki i dokończyć ten sezon w hali. Jako klub Red Devils Chojnice czekaliśmy na to tym bardziej, że chcieliśmy udowodnić, iż utrzymamy się w rozgrywkach dzięki wygranym meczom. Niestety, obecna sytuacja na to nie pozwala. Zdrowie zawodników i nas wszystkich jest w tym momencie najważniejsze. Wczorajsza decyzja PZPN powoduje, iż zostajemy wśród najlepszych drużyn w Polsce. W nowym sezonie postaramy się więc udowodnić, iż zasługujemy na grę w Futsal Ekstraklasie. Chciałabym również podziękować w imieniu całego klubu wszystkim, którzy okazali nam wsparcie w tym sezonie.

- Dziękujemy miastu Chojnice, powiatowi chojnickiemu, wszystkim sponsorom oraz ludziom dobrego serca. Dzięki waszemu wsparciu możemy reprezentować miasto Chojnice w najwyższej klasie rozgrywkowej. Oczywiście dziękuje również wam drodzy kibice za niepowtarzalny doping i atmosferę, za bycie z Red Devils na dobre i na złe oraz za to, że podczas naszych meczów zawsze nas wspieracie. Dziękuję też całemu sztabowi szkoleniowemu, zawodnikom, a także naszej nieocenionej fizjoterapeutce Magdzie. Na koniec chciałam podziękować moim najbliższym, którzy wspierali mnie i kibicowali przez ten cały trudny dla nas sezon – powiedziała prezes Red Devils Futsal Club Natalia Dalecka.

A. Knitter/Red Devils

 1. 15 maja 2020  17:37   Podziękuj 3 trenerom (3)   On

  Podziękuj 3 trenerom co biorą kasę i nic nie robią tylko lans nowe auta domy i mieszkania

  8
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 17 maja 2020  11:12   100zl   anonim

   No niestety takie są realia tego klubu nie mają tyle tysięcy co inny klub w tym mieście, i nie posiadają kilku tysięcy miesięcznie od sponsorów czy od PZPN.

   0
   2
  • 17 maja 2020  08:50   Przestan glupoty pie......, ...   anonim

   Przestan glupoty pie......, ze maja placone 100zl miesiecznie

   1
   2
  • 16 maja 2020  01:57   Do on   Doo.

   Spójrz co robią oprócz tego, że trenują w tym klubie. Jeśli dostają za trenowanie zawodników pieniądze to one ledwo co starczają na opłacenie rachunku za prąd. A gdzie tu mowa o lansowaniu się.

   4
   4