Red Devils Ladies rozgromiły Nomme Kalju FC

Po kilku porażkach nadszedł czas zwycięstwa, Red Devils Ladies Chojnice wysoko pokonały Estonki z Nomme Kalju FC 10:1 (3:0, 3:0, 4:1).

Takim wynikiem zakończył się pierwszy z dzisiejszych meczów. Kolejny zawodniczki Red Devils Ladies rozegrają wieczorem.

Łupem bramkowym podzieliły się: Patrycja Salwa 3, Magdalena Szpera 2, Iwona Wudarczyk 2, Marta Stachulewicz, Agnieszka Szultka i Weronika Sikorska.Od samego początku nasze dziewczęta mocno zaatakowały, w 7 minucie z dystansu mocno uderzyła Iwona Wudarczyk, a piłka wpadła do siatki. Dwie minuty później Magda Szpera po indywidualnej akcji dograła do Marty Stasiulewicz, która znakomitym podaniem obsłużyła Patrycję Salwa, która mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższyła na 2:0.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą tercję Karolina Wierzbicka zagrała do Patrycji Salwa, która minęła rywalkę i ponownie trafiła pod poprzeczkę. Komfortowe prowadzenie RDL 3:0 i krótka przerwa dla drużyny. 16 minuta meczu, sędzia odwiedzał przewinienie, a Iwona Wudarczyk precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zdobyła czwartą bramkę. Dwie minuty później było już 5:0, Patrycja Salwa skompletowała hat-tricka po wrzutce z autu. Nasza drużyna nie ustawała w atakach na bramkę Estonek, Weronika Sikorska wywalczyła piłkę w rogu boiska, minęła bramkarkę i dograła do Marty Stasiulewicz, która z bliska zdobyła kolejnego gola.

Trzecia tercja wyglądała bardzo podobnie, nasze dziewczęta nieustannie napierały na rywalki, które ograniczały się do pojedynczych kontr, z którymi bez problemu radziły sobie nasze bramkarki Karolina Palacios i Klaudia Węglewska. W 27 minucie po świetnym rajdzie i ograniu dwóch rywalek Magdalena Szpera mocnym strzałem podwyższyła na 7:0. 32 minuta to znakomita akcja Karoliny Wierzbickiej, która ściągnęła na siebie trzy rywalki i dograła do Agnieszki Szultki, która w swoim stylu mocnym uderzeniem zdobyła kolejnego gola. Pozostały dwie minut gry do końca, kiedy Magda Szpera świetnym, technicznym uderzeniem z rzutu wolnego strzeliła 9 bramkę dla RDL.

Rywalki odpowiedziały honorowym trafieniem, było to bardzo ładne uderzenie po dobrym dograniu bramkarki. Wynik meczu na 10:1 ustaliła Weronika Sikorska przepięknym uderzeniem z ostrego kąta w same okienko, a całą akcję przygotowała Ola Sudyk. O 20.00 dziewczęta rozegrają ostatni meczu turnieju przeciwko holenderskiej drużynie Beach Soccer Zeeland. Link do meczu https://mycujoo.tv/video/beach-soccer?id=47697

Słowo od trenera: „jestem bardzo zadowolony z występu przeciwko estońskiej drużynie. Dziewczyny zagrały wzorowo zarówno w ofensywie jak i defensywie górując nad rywalkami w każdym elemencie gry. Zagrała cała dwunastka dziewcząt, każda dołożyła cegiełkę do tego okazałego zwycięstwa. RD Ladies grały przede wszystkim drużynowo, wzajemnie się asekurując, a w ataku podając sobie celnie i dokładnie. To dało efekt w postaci aż 10 strzelonych bramek.

Po każdym meczu analizuję zapis video i na spotkaniu z drużyną pokazuję wszystkie błędy, i w jaki sposób można je eliminować. Dziewczęta w każdym kolejnym spotkaniu grają lepiej, widać iż zebranie doświadczenia procentują natychmiast. Czeka nas jeszcze dzisiaj ciężki, ale już ostatni mecz z Holenderkami z drużyny Beach Soccer Zeeland, oczekuję walki o każdy metr piasku, zaangażowania i spokojnej gry, powalczymy o jak najlepszy wynik, abyśmy mogli wrócić do Chojnic zadowoleni z turnieju”.

M. Synoradzki

1. 8 czerwca 2019  22:41   Chojniczanka   Najmądrzejsi !!!!!

Czytając te komentarze chce sie turlać ze śmiechu z powodu pustych ! nic nie znaczących wypowiedzi:) Ludzie! Ogarnijcie sie! Red Devils Ladies to druga drużyna w Polsce! i jedna z 20 NAJLEPSZYCH w Europie! Poszanujcie je troche! Jak można wyzywać i oczerniać tak dziewczyny, Trenera i Fizjoterapeute- zespół, będący w Portugalii, nie znając kompletnie specyfiki tej dyscypliny sportu? Pojedźcie sobie na plaże i pobiegajcie w nim 36 minut, w temperaturze 30 stopni! Nie wytrzymacie 3-4 minut! Dziewczyny, nie martwicie sie, te komentarze sa wręcz śmieszne! Wspieramy Was, jesteśmy dumni ze Chojnice reprezentowane są przez zespół silnych gniewnych, chcących ciagle się doskonalić dziewczyn! Duma mnie rozpiera! Walczcie dalej! Rozwijajcie sie! Zbierajcie doświadczenia. Trzymamy kciuki na Mistrzostwach Polski!

3
    1
  2. 8 czerwca 2019  01:44   te estonki to musiało byc dno   estonia

Skoro te melepety nasze wygrały to pewnie dziady spod budki z powem by tez daly rady

2
    4
  3. 7 czerwca 2019  16:32   Jak mówi stare przysłowie ... (1)   Антэк из Подлясье

Jak mówi stare przysłowie "Jedna jaskółka wiosny nie czyni" ! Jeszcze tylko w pier... z Holenderkami i ...do domu !

4
    8
    • 8 czerwca 2019  02:14   Wygrana z Holenderkami. Co Ty ...   Chojniczanin

Wygrana z Holenderkami. Co Ty na to ? Chcesz coś dopowiedzieć ? Czy tylko to złe umiesz pisać ?