Reaktywacja udana! Kolejarz pełen biegających chojniczan

Ponad 100 osób skorzystało z zaproszenia klubu Kolejarz i wzięło udział w pierwszym biegu reaktywowanej przez klub imprezy - Rodzinne Biegi Piątkowe.

Wiosenno - letnie bieganie rozpoczyna się w każdy piątek o godz. 16.30 na stadionie Kolejarza.   |  fot. Olek Knitter

Jak przypomniał wszystkim uczestnikom Andrzej Górnowicz, pierwsza edycja Biegów Piątkowych odbyła się w 1992 roku! Przez ostatnie lata imprezy tej jednak brakowało w kalendarzu, ale dzięki zaangażowaniu Mirosława Gintera z zarządu Kolejarza, udało się ją reaktywować. Co prawda pierwszy bieg zakończył się dziś w... strugach deszczu, ale humorów biegającym to nie zepsuło.

Wszyscy, którzy w dowolnym i dostosowanym do swoich możliwości tempie pokonali dziesięć okrążeń, otrzymali pierwszą część medalu. Kolejne cztery części (jak puzzle) otrzymają po ukończeniu kolejnych biegów, które zaplanowano na kolejne cztery piątki. I wówczas z tych części złożą pamiątkowy medal!

A dla spóźnialskich klub ma dobrą informację. Pierwszą, że zorganizuje dodatkowy bieg, aby spóźnialscy i ci, którzy w danej edycji nie będą mogli wystartować, mieli okazję "zdobyć" brakującą część medalu oraz taką, że jesienią zorganizowana zostanie druga edycja biegów.

Olek Knitter