Razem skuteczni – z takim hasłem kroczą do wyborów kandydaci na radnych z KWW Arseniusza Finstera

- To drużyna Arseniusza – tak przedstawił 27. kandydatów na radnych prowadzący dzisiejszą (11.09.) Konwencję wyborczą Komitetu Wyborczego Wyborców Arseniusza Finstera Kazimierz Jaruszewski.

Burmistrz Arseniusz Finster przedstawił kandydatów do rady miejskiej ze swojego komitetu.   |  fot. (olo)

Burmistrz Arseniusz Finster przedstawił dziś zarysy programu wyborczego na pięcioletnią kadencję 2018 – 2023. Jak powiedział dziś podczas konwencji wyborczej w restauracji Sukiennice, jego program wyborczy nie jest jeszcze zapięty na ostatni guzik, bo przed nim i przed jego kandydatami jeszcze sporo rozmów z mieszkańcami, do czego zresztą swoich kandydatów zachęcał.

- Mój program to kontynuacja poprzedniego programu z nowymi akcentami – zaczął 20-minutowe wystąpienie włodarz miasta. Arseniusz Finster do wyborów na burmistrza Chojnic idzie z hasłem „Skuteczny w działaniu”. Dziś podkreślał i dużo mówił o wiarygodności, a także wiedzy, zaangażowaniu, doświadczeniu i kompetencji. Na tych filarach chce właśnie oprzeć najbliższą kadencję.

Burmistrz odniósł się do słów swoich oponentów, którzy mówią o zakończeniu już tego serialu i potrzebie nowego spojrzenia na miasto. - To jest dobry serial z dobrymi aktorami. Ci kandydaci to mieszanka doświadczenia dotychczasowych radnych i potencjału nowych kandydatów – mówił Finster.Z 27. kandydatów, którzy wystartują w trzech okręgach 9 osób to dotychczasowi radni, a 18 osób to nowe osoby, choć nie anonimowe.

Warto wspomnieć chociażby startującego prezesa Chojniczanki Macieja Polasika, prezeskę Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego Janinę Kosiedowską, dyrektorkę Chojnickiego Banku Żywności Kingę Przełożną, czy pedagoga z ZSP nr 2 Jacka Hałuszkiewicza (pełna lista startujących poniżej). Burmistrz mówił o planach w poszczególnych dziedzinach życia. W kulturze i sporcie nadal chce inwestować w infrastrukturę sportową oraz w ludzi.

W edukacji chce zapewnić miejsca w żłobku każdemu maluchowi (nie tylko przez przedszkole samorządowe, ale współpracę miasta z prywatnymi podmiotami), chce stworzyć fundusz na walkę ze smogiem, zbudować Dom Seniora dla starszych mieszkańców, wspomóc rozbudowę Warsztatu Terapii Zajęciowej o funkcję mieszkalną, zbudować hostel przy Ośrodku Profilaktyki Rodzinnej, a także kontynuować dobrą współpracę z gminą, powiatem i województwem.

Arseniusz Finster mówił też, że przyjdzie też pewnie w tej lub kolejnej kadencji taki moment, że będzie trzeba zastanowić się nad scaleniem miasta i gminy w jedno ciało. I zakończył stwierdzeniem. - Ja nie muszę, ale chcę dokończyć ważne inwestycje z poprzednich lat.  Zapytaliśmy burmistrza o to, kto zostanie wiceburmistrzem, gdyż Edward Pietrzyk udaje się na emeryturę. Burmistrz nie chciał zdradzić nazwiska. - Uzależniam tę decyzję od wyników wyborów. Jeśli w radzie mój komitet będzie miał większość zaproponuję kogoś młodszego od siebie, jeśli będzie potrzeba tworzenia koalicji, a jak wiadomo najbliżej nam do zawiązania jej z PO, to wiceburmistrz będzie pewnie od partnera w radzie – powiedział.

Kandydaci KWW Arseniusza Finstera do Rady Miejskiej.

Okręg 1: Maciej Polasik, Kazimierz Jaruszewski, Bogdan Marcinowski, Janina Kosiedowska, Damian Otta, Ewelina Piechowska, Agnieszka Lewińska, Aneta Kłodzińska, Adam Kopczyński.

Okręg 2: Antoni Szlanga, Stanisław Kowalik, Renata Dąbrowska, Marek Bona, Marcin Łęgowski, Beata Stasiek, Kinga Przełożna, Monika Sabatowska, Sławomir Maniawski.

Okręg 3: Bogdan Kuffel, Andrzej Gąsiorowski, Iwona Skocka, Jerzy Świerczewski, Anna Jażdżewska, Sebastian Matthes, Ewa Murawska, Jacek Hałuszkiewicz, Bożena Boińska.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

  1. dziś 09:30   Ludzie! Chojniczanie! Polacy! ... (1)   Icek Rotenszwanc

    Ludzie! Chojniczanie! Polacy! Nie dajcie się zwieźć postkomunie. Zostańcie sobą.

    2
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • dziś 18:48   Komuna dawno minęła jeżeli ...   Chojniczanka

      Komuna dawno minęła jeżeli Pan nie zauważył. Proszę coś zrobić dla naszego miasta, jeżeli uważa Pan że jest tak źle. Najbardziej krytykują wszystko ludzie, którzy nic nie robią.

      0
      0
  2. dziś 09:26   Drużyna klakierów Finstera, ...   zdzicho

    Drużyna klakierów Finstera, rzecznika niemieckich interesów.

    2
    0
    Odpowiedz
  3. przedwczoraj 23:12   Burmistrz powinien w swoim ... (1)   Obywatel

    Burmistrz powinien w swoim programie dodać co zrobić zeby zatrzymać młodych Chojniczan a nie że wyjeżdżają z Chojnic. I juz nie wracają.

    1
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  4. 18 września 2018  19:33   z nich wszystkich ...   anonim

    z nich wszystkich wybralibyśmy Pana Marka Bonę ....po ostatniej kadencji pokazał że ma najmocniejszy kręgosłup moralny z grupy pana Finstera ,uczciwy jest...oby wszedł , życzymy z całego serca i pozdrawiamy serdecznie , choć osobiście nie znam

    5
    2
    Odpowiedz
  5. 13 września 2018  21:22   Wybory jeszcze się nie ... (1)   123

    Wybory jeszcze się nie rozpoczęły a już największym przegranym została PO, która podzieliła się na dwa komitety. Po wyborach w brodę będą sobie pluc, jak zsumuja głosy i przelicza na miejsca w radzie. Poza tym kto będzie chciał głosować na ludzi, którzy nie potrafią się dogadać?

    25
    4
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  6. 13 września 2018  20:26   ACTA2- Stępieniówa wyjdź z cienia   Bogumiła

    Gdzie jest Stępieniówa? Schowała głowę w piasek? Taaaak taka jest PO i KOD? Zabierz głos, wyjdz na rynek teraz...no już...przeciez demokracja jest zagrożona. Żałosna babo.

    21
    6
    Odpowiedz
  7. 13 września 2018  11:26   zielone wzgórza (2)   ogrodnik

    okręg 1 ,okręg 2 otwierają z korzeniami PZPR. Super . Arseniusz. Komuna wraca

    24
    7
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 18 września 2018  19:26   a ja tez wolę kartofelland ...   anonim

      a ja tez wolę kartofelland jeśli juz ....choć głosować będę na Narodowców

      1
      1
    • 14 września 2018  08:23   Lepsza "komuna"   Leśnik

      niż twój ukochany Kartofelland baranie jeden.

      2
      3
  8. 13 września 2018  09:03   ACTA 2   Tomi

    Kto głosował?....same leśne dziadki ( ͡° ʖ̯ ͡°) oni nawet nie wiedzą jak działa Internet i jak zmieni się korzystanie z niego po wprowadzeniu tych beznadziejnych ustaw http://www.stopacta2.org/

    12
    5
    Odpowiedz
  9. 13 września 2018  07:47   Pnie prezesie   Wierny kibic MKS Chojnicznka

    Pan do tej kliki nie psuje.

    10
    8
    Odpowiedz
  10. 13 września 2018  06:52   Cały internet żyje głosowaniem ws. ACTA 2. Dla Faktów TVN temat jednak nie istnieje   W.

    Choć temat rozgrzewa internautów i polityków nie tylko w Polsce, Fakty TVN postanowiły go przemilczeć. Czy dlatego, że stacji tak podoba się dyrektywa i swoim zachwytem nad nią nie chcą drażnić widzów? A może z tego powodu, że wyszła na jaw całkowita hipokryzja polityków PO, którzy jeszcze dwa miesiące temu "byli przeciw ACTA 2", a dziś zagłosowali za projektem?

    24
    7
    Odpowiedz
  11. 13 września 2018  06:45   Gdzie jest teraz KOD? (3)   Mariusz

    Gdzie jest KOD? Gdzie jest teraz Stępieniowa na rynku. PO ograniczyło internet ACTA2. Pytam gdzie jest teraz obrona demokracji? No Pani Stępień i inni KODziarze pochowaliście się? To przecież wasi kochani koledzy z PO ograniczyli dostęp wolny do internetu. Do wszystkich co to czytają...ludzie przejrzyjcie na oczy...teraz widzicie co to jest KOD i PO!!!! Teraz widać, że nie obrona demokracji...tylko Komitet Obrony Dup...złodziejskich Dup.

    25
    8
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • przedwczoraj 22:01   internauta   PiS

      w którym miejscy jest ograniczony dostęp do internetu ?

      0
      0
    • przedwczoraj 11:00   Mariusz debilu Stępniowa ...   anonim

      Mariusz debilu Stępniowa mieszka w Charzykowy i nie może startować do rady miasta , jak nie wiesz tego to idioto nie zabieraj głosu wstrętny PiSiorze.

      0
      0
    • 13 września 2018  09:28   Chojnickie oszołomy siedzą cicho   Krzyś

      Konstytucja! Wolne sądy!.....Demokracja! xD

      8
      4
  12. 13 września 2018  06:39   PO ŚWINIE (4)   Anka

    To Wasz koniec PO!!! Won z Polski, zdadzieckie łapy precz od wolnej Polski. Sprzedawczyki. Sprzedawczyki.

    18
    13
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • dziś 09:31   Święte słowa!   anonim

      Święte słowa!

      0
      0
    • przedwczoraj 11:04   Anka wolna polska to była do ...   Adam

      Anka wolna polska to była do czasu kiedy władzy nie dostały oszołomy z PiS widzę że pasujesz do tej bandy szkodników .

      1
      1
    • 14 września 2018  15:07   Powinna   Jerzy

      Powinna Pani się leczyć

      2
      2
    • 13 września 2018  10:01   Anka tobie odj....... kretynko?   Kasia

      Nawet trudno cię określić czym jesteś, szmata to zbyt łagodnie!

      3
      6
  13. 12 września 2018  23:55   gość (1)   gość

    Panie burmistrzu- stawiam na Pana jako burmistrza na następną kadencję. Jestem zawsze po Pana stronie. Ale co do do propozycji do rady, to widzę jedną osobę, która mi nie pasuje i potępiam ją. To oczywiście Marcin Łęgowski. Won z nim. !!! No i w końcu widzę, że na liście nie ma Pana Mirosława Janowskiego - no nareszcie. Może w końcu wyniesie się. Dość już hipokrytów. Usunąć jeszcze Łęgowskiego !!!!!

    7
    19
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 13 września 2018  08:53   PZPR   Adam

      Partia jest z ciebie dumna towarzyszu, NIE dla zmian! NIE dla młodych!.....na stos z nim!

      3
      6
  14. 12 września 2018  20:19   Uwaga! (3)   anonim

    PO poparło cenzurę w internecie ACTA2- Oto lista europosłów, którzy głosowali za przyjęciem dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym Tzw. ACTA 2: Michał Boni (PO) Jerzy Buzek (PO) Danuta Hübner (PO) Danuta Jazłowiecka (PO) Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO) Barbara Kudrycka (PO) Janusz Lewandowski (PO) Elżbieta Łukacjiewska (PO) Jan Olbrycht (PO) Julia Pitera (PO) Marek Plura (PO) Dariusz Rosati (PO) Adam Szejnfeld (PO) Róża Thun Und Hohenstein (PO) Jarosław Wałęsa (PO) Bogdan Wenta (PO) Bogdan Zdrojewski (PO) Tadeusz Zwiefka (PO) Głosował także poseł niezrzeszony Kazimierz Michał Ujazdowski Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-niecodzienne-zjawisko-w-afryce-snieg-i-zerowe-temperatury,nId,2630312#utm_source=paste

    21
    8
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 12 września 2018  22:15   minusa mogl dac tylko debil   anonim

      minusa mogl dac tylko debil

      5
      4
    • 12 września 2018  20:34   PO,,,,PiS,,,,jeden chu...j   Tomi

      Zapomniałeś o polskich celebrytach....https://www.magnapolonia.org/polscy-celebryci-sa-za-ograniczeniem-wolnosci-w-postaci-wprowadzenia-dyrektywy-acta-2/

      4
      4
    • 12 września 2018  20:30   WOLNOŚĆ SŁOWA!!!   Studenciak

      Ja pi.dole, ludzie pobudka!

      5
      3
  15. 12 września 2018  17:09   Dzięki PO...ACTA II - przyjęte. (2)   Krzyś

    Internauci powinni zrobić zrzutę aby w każdym mieście był bilboard z mordą takiego osobnika PO z ich regionu który głosował za przyjęciem tej ustawy plakaty, tak żeby to stało do kolejnych wyborów.

    18
    10
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  16. 12 września 2018  16:52   Do Jan   Milenials

    Na pewno im tego nie zapomną, dopiero godzina i już na 1 stronie z prawie 2 tys głosów, wow! https://www.wykop.pl/link/4525093/lista-poslow-po-glosujacych-za-cenzura-internetu/

    13
    9
    Odpowiedz
  17. 12 września 2018  16:11   Ciekawe czy pan Finster również jest ZA? (info sprzed paru godzin) (1)   Jan

    Są już wyniki imienne i mamy listę hańby posłów PO głosujących za cenzurą internetu. https://twitter.com/DemaskatorProp/status/1039861584775012352 Mam nadzideje że młodzi ludzie im tego nie zapomną, co za sk@$%ysyństwo!!!

    20
    10
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 12 września 2018  16:16   xD   Maja

      .....bo ONI są"Razem skuteczni" Lol...xD

      5
      4
  18. 12 września 2018  15:45   Co mówił o przyjęciu imigrantów (2)   anonim

    Oświadczył że jak wygra to przgarnie do nas imigrantów.pamiętacie? Ja tak

    17
    12
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  19. 12 września 2018  13:50   Wszystkim kandydatom wyrazy ... (2)   wyborca

    Wszystkim kandydatom wyrazy szacunku i nieważne, czy są z ugrupowania X, czy Y. Pewnie za chwilę poznamy kandydatów z innych komitetów i wtedy też wyleje się hej?! Wyjątkowo w tych wyborach dla mnie nie będzie miała znaczenia przynależność partyjna, tylko kwalifikacje i kompetencje a dopiero na końcu program. Co po programie, jeśli kandydat nie będzie potrafił go uzasadnić liczbami, analizami itp.

    20
    13
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  20. 12 września 2018  13:03   latwo krytykowac kogos, gdy ...   przeciwnik przeciwników

    latwo krytykowac kogos, gdy samemu sie nic nie robi. wszystkim zawiedziony proponuje aby sami wystartowali w wyborach

    25
    15
    Odpowiedz
  21. 12 września 2018  13:02   PAMIĘTAMY IN VITRO i ZA TO ... (3)   chojniczanin

    PAMIĘTAMY IN VITRO i ZA TO NA PEWNO NIE !!!!

    20
    27
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  22. 12 września 2018  11:01   wYBORCA (1)   anonim

    A gdzie Pan Marcin Łęgowski ??? Tyle działa dla Chojnic a nie ma na nagraniu

    16
    13
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  23. 12 września 2018  10:54   żal dooopę ściska   genek

    Jeżeli zazdrościcie żon znajomych i kolesi, to mogliście się zgłosić matołki. Co do Pani z BŻ - jest jakiś zakaz? A z ARMiR-u można?

    16
    15
    Odpowiedz
  24. 12 września 2018  10:24   Hahaha   Tak

    Zony znajomych i kolesie

    21
    13
    Odpowiedz
  25. 12 września 2018  10:23   Upolitycznienie banku żywności   Bank Żywności jako narzędzie polityczne

    Żenujące, nieodpowiedzialne, smutne... Jak można wykorzystywać osobę zaangażowaną charytatywnie do bieżącej walki politycznej. Słabe to... :(

    22
    14
    Odpowiedz
  26. 12 września 2018  10:11   Wam jełopy dać Midasa to ...   QE

    Wam jełopy dać Midasa to też nie będziecie zadowoleni, wiecie dlaczego nas na Zachodzie mają w doopie? bo my wszystko negujemy.

    17
    14
    Odpowiedz
  27. 12 września 2018  10:10   Czas skończyć z tym ...   miro

    Czas skończyć z tym towarzystwem wzajemnej adoracji. to taka zakamuflowana Platforma Złodziejska.

    25
    21
    Odpowiedz
  28. 12 września 2018  10:08   Bezideowi klakierzy Finstera.   zulus

    Bezideowi klakierzy Finstera.

    36
    19
    Odpowiedz
  29. 12 września 2018  09:59   Dobrze że są wymienieni z ...   Kuba

    Dobrze że są wymienieni z imienia i nazwiska przynajmniej wiem na kogo nie głosować!!!!!!

    30
    16
    Odpowiedz
  30. 12 września 2018  09:25   macie mój głos (4)   zubek

    Myślę, że warto głosować na tych ludzi. Dlaczego? Bo jest tu doświadczenie i nowe. Wydaje się niektórym, że wymiana dziadków czy babć powinna szybko nastąpić.Moim zdaniem ci "nowi" powinni się uczyć przy tych doświadczonych. Mnie cieszy przede wszystkim,że jest to komitet ludzi aktywnych, o których piszą media w kontekście różnych zdarzeń. Nie zagłosowałbym na ludzi, którzy stoją z boku i krytykują. Najpierw coś zróbcie, potem wpisujcie się na listy wyborcze. Co do zadłużania miasta.. No cóż,trudno jest sięgać po środki zewnętrzne bez udziału własnych. Ostatnie lata pokazują, ile środków pozyskało miasto na inwestycje. Macie mój głos.

    33
    24
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 18 września 2018  19:29   to zależy , wielu z tej ...   anonim

      to zależy , wielu z tej grupy to .....nie będę obrażać więc nie określę .....większość starszych zdecydowanie powinna odpaść , nie słuzy Chojnicom od lat, choć są radnymi i nie tylko

      0
      0
    • 12 września 2018  11:03   To tak bardzo dużo zrobili ...   mieszkaniec

      To tak bardzo dużo zrobili np. Pan Maricn Łęgowski albo Pani Renata Dąbrowska bardzo dużo zrobili jako radni

      5
      7
    • 12 września 2018  10:27   Do okulisty   zubek

      Rozumiem,że drogi osiedlowe np. na Osiedlu Asnyka, Bytowskim czy Słonecznym nie mają dla ciebie znaczenia? Oczyszczalnia ścieków, Człuchowska? Boisko przy "piątce"? Jeżeli buduje się dłużej niż planowano, to nie płaci się? Co do drugiej części twojej wypowiedzi - ludzie nie wyjeżdżają w wyniku braku miejsc pracy (wręcz odwrotnie - brakuje ludzi do pracy).

      6
      7
    • 12 września 2018  09:50   O jakich inwestycjach nowisz? ...   anonim

      O jakich inwestycjach nowisz? 3 letnia budowa chck? Remont dworca którego nie ma? Nowych autobusach których nie widac? O przepraszam chojniczanka zyskała oświetlenie i zadaszenie. Zadluzaja miasto a nic za tym nie idzie!!!! Ludzie uciekają do pracy za granicą bo w Chojnicach nie ma już przemysłu!!! Nie ma mieszkań zgmowskich nic nie ma poza odnowionymi ulicami i odmalowanymi budynkami!!!!

      8
      7
  31. 12 września 2018  08:51   Razem skuteczni........... ...   Adam Bak

    Razem skuteczni........... Chyba w zadluzaniu miasta!!!! Dość tej chojnickiej kasty z Finsterem, Gasiorowskim i czlowieczkami z Platformy Oszustów!!!!!

    29
    28
    Odpowiedz
  32. 12 września 2018  08:29   Ta ostatnia niedziela...   Koli

    Czekam kiedy ta ekipa zaśpiewa... I odejdzie w niepamięć.

    28
    31
    Odpowiedz
  33. 12 września 2018  08:04   A ten dziadek z ... (1)   anonim

    A ten dziadek z komunistycznymi papierami co tam szuka?

    29
    24
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  34. 12 września 2018  08:01   Oni w większości   zwiedziony

    Idą załatwiać własne interesy!

    30
    25
    Odpowiedz
  35. 12 września 2018  08:00   No cóż ,budżet miasta ...   anonim

    No cóż ,budżet miasta wydrenowany " pod korek", majątku miejskiego do sprzedania już brak,miasto w dołku demograficznym więc czas na skok na budżet i majątek gminy, Oto plan na następną kadencję.

    24
    26
    Odpowiedz
  36. 12 września 2018  06:40   To przedstaw się z imienia i ...   Magda

    To przedstaw się z imienia i nazwiska i powiedz co Ty miałbyś do zaproponowania mieszkańcom! Krytykować jest łatwo, ale działać już trudniej kolego.

    33
    20
    Odpowiedz
  37. 11 września 2018  23:37   SPODZIEWAŁEM SIĘ WIĘCEJ (2)   mieszkaniec

    Jestem bardzo rozczarowany kandydatami naszego obecnego burmistrza do Rady Miasta. Tym osobom w większości należy podziękować, bo nie są wartością dodaną dla mieszkańców naszego miasta. Marazm, niekompetencja, brak wizji rozwoju dla miasta.

    36
    38
    Pokaż/ukryj odpowiedzi