Ratusz może ruszyć z remontem chojnickiego dworca

Po miesiącach wyczekiwania, chojnicki ratusz ma pozytywną opinię pomorskiego konserwatora zabytków ws. kapitalnego remontu budynku chojnickiego dworca z otoczeniem. Oznacza to, że miasto przystąpi do procedury przetargowej na wykonawcę zadania.

Planowana, kosztowna, modernizacja obejmuje kapitalny remont budynku dworca kolejowego oraz jego otoczenia.   |  fot. A. Zajkowska

Oficjalna procedura przetargowa rozpocznie się 10 września. Inwestycja obejmuje przebudowę, remont, konserwację i restaurację budynku dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą, rozbiórkę wiat przystankowych, schodów zewnętrznych, schodów na peron i urządzeń budowlanych wraz z elementami małej architektury.

Zadanie ma pochłonąć ponad 20 mln zł i ze względu na dofinansowania (10 mln UE) musi zostać zakończone do końca 2023 roku. Problem mogą stanowić rosnące ceny materiałów budowlanych, które mogą spowodować przekroczenie zakładanej kwoty, co mogłoby przełożyć się na spowolnienie innych inwestycji miejskich, a tego ratusz chciałby uniknąć.   

(red.)