Radni obradowali w maskach i w rękawiczkach

Zaplanowana na dziś (23. 03.) sesja rady miasta odbyła zgodnie z planem. Burmistrz już wcześniej przekonywał, że nie mógł jej odwołać, bo radni musieli zagłosować nie tylko nad zmianami w budżecie.

Część radnych uczestniczyła w obradach w maskach ochronnych i rękawiczkach.   |  fot. screen Urząd Miejski

To była nietypowa sesja rady miasta. „Rozsadzeni” rajcy, na ich twarzach maseczki, na dłoniach rękawiczki. W sali obrad brak dziennikarzy i brak tzw. publiczności. Sprawozdanie z minionego miesiąca rozpoczął wiceburmistrz Adam Kopczyński. Zdał on m.in. relację z tego jakie rozporządzenia zostały wdrożone w związku z rozszerzającą się, także w Polsce, epidemią koronawirusa.

Arseniusz Finster poinformował, że miejskie inwestycje, póki co przebiegają zgodnie z harmonogramem. - Jeżeli będziemy dalej pracować to do 30 kwietnia zakończymy asfaltowanie, budowanie kolektorów deszczowych, ulicy Brzozowej i Angowickiej oraz odblokujemy miasto w tym zakresie. Ale to wszystko zależy do tego czy ludzie będą przychodzili do pracy czy będą tę pracę wykonywać - mówił burmistrz.

Poinformował również, że wszelkie narady związane z miejskimi inwestycjami, budowami, w tym, trudnym czasie, realizowane są w formie wideokonferencji. Radni przegłosowali kilka ważnych dla mieszkańców uchwał, m.in. odnośnie regulaminu dofinansowania proekologicznych formach ogrzewania domów i mieszkań przez chojniczan. Omawiane przez radnych tematy opiszemy w kolejnych artykułach.

A. Zajkowska

 1. 25 marca 2020  21:45   wirus szaleje, to jakies ...   xyz

  wirus szaleje, to jakies totalnie nieodpowiedzialne podejscie do zycia swojego i innych mieszkancow, zeby organizowac zbiorke podlog jakichs ***** !!!

  0
  1
 2. 24 marca 2020  11:52   Do admina portalu: (2)   Barbara

  Proszę wreszcie zablokować wpisy tego ********** ziejącego nienawiścią i używającego wszędzie słowa "burmistrzynio", "burmistrzynia" itd. Przecież wpisy tego kr***** mogą doprowadzić do szału każdego normalnego człowieka!

  8
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 3. 24 marca 2020  09:44   Moze z pensji diet sobie ...   Precz z Burmistrzem i jego radnymi

  Moze z pensji diet sobie obnizycie lub zrezygnujecie Skoro kleski zywiolowej sie Dopominacie

  14
  10
 4. 24 marca 2020  09:33   Dlaczego Nie Zrezygnuja z ...   Nie Swoj Budzet przejzy Zrezygnuje

  Dlaczego Nie Zrezygnuja z Podgrzanej Murawy Chojniczanki z jej utrzymywania Stypendiow Sportowych

  18
  8
 5. 24 marca 2020  09:19   lepsi i gorsi miesszkańcy   mieszkaniec

  Niebawem minie 8 miesięcy od rozpoczęcia "remontu" ulicy Bolesława Chrobrego, i końca nie widać. Nikt nic nie wie, czeski film. Pan Burmistrz słowem się nie zająknie na konferencjach, bo to przecież "dziadowska" ulica, jej mieszkańcy nic nie znaczą, sami emeryci. A przecież można by powiedzieć - jeszcze to i to, do tego dnia koniec remontu. Tak zrobiłby odpowiedzialny i szanujący mieszkańców włodarz. Ale płonne nadzieje.

  14
  8
 6. 24 marca 2020  08:27   Rozsadzeni???   anonim

  Przecież siedzą jeden obok drugiego, w odległości mniejszej niż metr, maseczki założone lub nie, podobnie rękawiczki. Po sesji poszli do domu i zanieśli zarazki kolegi swoim domownikom. Poronione pomysły z tymi sesjami, skoro wszyscy mamy zostać w domu. Rada Miejska czy inna to nie rząd - te sprawy "najwyższej wagi miejskiej" mogłyby poczekać. Skrajna nieodpowiedzialność i narażanie mieszkańców!!!!

  18
  9
 7. 24 marca 2020  07:41   Ojojoj układ podpisany z ...   anonim

  Ojojoj układ podpisany z mieszkańcami coś tu nie gra

  15
  9
 8. 24 marca 2020  06:17   Polityki Nie uprawia A A ...   Uklad Polityczny

  Polityki Nie uprawia A A wlasny Komitet wyborczy wyborcow burmistrzynia i jego radnych posiada i wyborach uczestniczy popierany przez lewice Platforme Koalicje

  14
  12
 9. 24 marca 2020  06:13   Polityczny kumpel lesio ...   Gdzie to Zloto

  Polityczny kumpel lesio komitetu wyborczego wyborcow burmistrzynia i jego radnych Na zachcianki basiuni palacu jarcewskiego bezzwrotne dotacje dostawal Taki Biedny ze Nie stac go na zaciagniecie kredytu i splaty kredytu wraz z odsetkami z banku

  16
  11
 10. 24 marca 2020  05:43   Na placu Piastowskim kolo ...   Precz z burmistrzyniem i jego radnymi

  Na placu Piastowskim kolo wodociagow stragany zamknal na rzecz platnych parkingow Handlujacy praca stracili i sie Handel w tym miejscu Nie odrodzil

  19
  13
 11. 24 marca 2020  04:49   Ludziom petentom kaza ...   Dieta dieta pensja jeszcze raz DIETA kasa

  Ludziom petentom kaza posiadac komputer internet umiec obslugiwac by komunikowac sie z Urzedem zabunkrowanym przed koronowirusem Ratusza A sami Nie potrafia obrad prowadzic przez komunikacje kompa obradujac w ratuszowej sali obrad

  18
  9
 12. 24 marca 2020  04:45   KRZYCZY Chce zabrac ludziom ...   Burmistrzynio i jego radni odejsc musza

  KRZYCZY Chce zabrac ludziom prace zarobki pieniadze ludziom zatrudnianym przy budowie przekopu mierzei wislanej budowie potem obsludze centralnego portu lotniczego kraju transportu kupna samolotow Co dal wyraz w Zamknieciu lokalnego handlu na targowisku przy Angowidzkiej

  12
  11
 13. 23 marca 2020  21:11   Ci na głównej trybunie ...   anonim

  Ci na głównej trybunie masek nie włożyli? Widocznie uznali, że ich twarze sa podobne do maski, czy jak? Są równi i równiejsi wobec wirusa?

  26
  11
 14. 23 marca 2020  21:07   A może po epidemii to dobry ...   Charzykowianin

  A może po epidemii to dobry czas na weryfikację lokalnych pseudo przedsiębiorców, Zapewne większa część samozatrudnionych powinna wrócić do pracy na etat i tam się realizować, Przecież po co rynkowi przedsiębiorca bez kapitału,strach z nim cokolwiek robić

  21
  9