Radni łamią ustawę? Według Marcina Wałdocha tak, a według ratusza nie

Zdaniem Marcina Wałdocha dwoje radnych rady miejskiej w Chojnicach łamie ustawę o samorządzie gminnym, gdyż pełnią funkcje kierowników lub zastępców kierownika gminnej jednostki organizacyjnej. Wałdoch chce wygaszenia ich mandatów.

Z opinią Marcina Wałdocha nie zgadza się przewodniczący RM, który uważa, że nie ma żadnych przesłanek do wygaszenia dwóch mandatów radnych.   |  fot. (olo)

- Ta sytuacja, po raz kolejny, ukazuje, że krąg ludzi władzy wokół obecnego burmistrza, to niestety w w dużej mierze osoby będące finansowo zależne od władzy samorządowej, w tej samej jednostce samorządu terytorialnego w której są radnymi. Tym samym jedynie w ograniczonym stopniu mogą one swobodnie wykonywać mandat radnego miejskiego. Takie właśnie mamy społeczeństwo obywatelskie – wyjaśnia Marcin Wałdoch.

Jego zdaniem, Agnieszka Lewińska nie ma prawa do zasiadania w Radzie Miejskiej w Chojnicach, gdyż jednocześnie jest Kierownikiem Działu Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Chojnicach. Jak wynika z oświadczenia radnej, pozostaje ona w stosunku pracy z jednostką budżetową gminy miejskiej Chojnice, co w mojej opinii jest niezgodne z prawem.

- W mojej opinii  pan Bogdan Marcinowski nie ma prawa do zasiadania w Radzie Miejskiej w Chojnicach, gdyż jednocześnie jest zastępcą dyrektora w miejskiej spółce komunalnej, tj. w ZGM Sp z o. o. Jak wynika z oświadczenia majątkowego radnego, pozostaje on w stosunku pracy z przedsiębiorstwem będącym w 100% własnością gminy miejskiej Chojnice, co w mojej opinii jest niezgodne z prawem”.

Innego zdania niż Marcin Wałdoch jest przewodniczący rady miejskiej Antoni Szlanga i odpowiada, że nie zgadza się z jego tokiem rozumowania. - Wskazane osoby nie wypełniają negatywnych przesłanek do pełnienia funkcji radnego. Nie są osobami, którym ustawa zabrania pełnienia określonej funkcji wobec objęcia mandatów w wyborach samorządowych. Nie widzę podstaw, by  w porządku pracy rady miejskiej ujmować tę kwestię – napisał w liście do Marcina Wałdocha przewodniczący rady Antoni Szlanga.

(olo)

Zapisz

 1. 13 lutego 2019  09:20   ZNAWCY HISTORII   anonim

  Papiery tow. Szlangi spalono pod Zapędowem.

  7
  8
  Odpowiedz
 2. 13 lutego 2019  00:07   wyborca   Nigdzie nigdy nie wybiora ciebie

  Pokazalismy mu ze nie jest zadnym politykiem , wyborcy go nigdzie nie chcą O to caly Marcin

  14
  4
  Odpowiedz
 3. 12 lutego 2019  23:08   A RADNY BLUMA PiS (1)   Czytelnik

  A Radny Bluma tez pełni Funkcje Kierownika w Rolnictwie i co moze być Radnym ?

  13
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 4. 12 lutego 2019  20:17   Teraz donosiciel to SYGNALISTA, lepiej brzmi. (3)   Brawo JA

  Ciągle widzi wokół komuchów, ORMO-wców i kapusiów, a sam został "SYGNALISTĄ". No cóż takich doczekaliśmy czasów, jaka "dojna zmiana" tacy jej kapusie, o przepraszam, Sygnaliści.

  14
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 13 lutego 2019  02:08   Ty "Charzykowianin" to nie twój portal   Prawdziwy Charzykowianin

   Twój portal to "spluwaczka 24" który dzięki moim zabiegom wprowadził weryfikację komentarzy i teraz kilku sk.......... zostało pozbawionych wypisywania tego co im ślina na jęzor przynosiła. Ty też się tam udzielałeś, więc wracaj tam wypisywać swoje "złote myśli", a od pana Antoniego odpie...... się i trzymaj z daleka, nie dorastasz mu do pięt.

   6
   3
  • 12 lutego 2019  22:54   ALA   XASA

   DRAMAT Z NIM

   2
   4
  • 12 lutego 2019  21:55   A kim wg Ciebie jest p. ...   Charzykowianin

   A kim wg Ciebie jest p. Antoni Szlanga ???????????????????????????????????

   2
   7
 5. 12 lutego 2019  17:05   wyborca   anonim

  Proszę Państwa to nie polega na tym, czy wybrane osoby na radnych nie wypełniają negatywnych przesłanek do pełnienia funkcji radnego , ……… lecz tylko na tym czy wybór na radnego jest zgodny z obowiązującym prawem wyborczym.

  14
  5
  Odpowiedz
 6. 12 lutego 2019  11:29   Zero zawsze pozostanie Zerem   mjr. Zenhornn

  I będzie szukać dziury w całym za to, że nieudacznik nie został wybrany i zapewne nigdy nikt na niego nie zagłosuje. Drugi któremu potrzebna jest maść na ból d....., to kolejny nieudacznik A.K. wylewający swoje żale na blogu, frustrat piszący o mowie nienawiści, a sam nienawidzi nawet tych żołnierzy którzy od 74 lat leżą w ziemi. Czy tak postępują katolicy, za których ci "prawi i sprawiedliwi" się uważają?

  26
  16
  Odpowiedz