Punkty pojechały do Chojnic

W Głogowie Chojniczanka rozgrywa ligowe spotkanie z Chrobrym. Ostanie mecze przyjezdnych zakończyły się porażką. Dziś wyraźnie zmotywowana drużyna trenera Pawlaka przystąpiła do gry nastawiona ofensywnie.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli zawodnicy Chojniczanki.   |  fot. arch.

CHROBRY GŁOGÓW - CHOJNICZANKA 1:2

Chojniczanka: Rafał Misztal - Daniel Chyła, Błażej Jankowski, Błażej Radler, Przemysław Pietruszka, Marek Gancarczyk, Krystian Feciuch, Paweł Iwanicki, (85 min. R. Siemiaszko), Mateusz Piechowiak, (65 min. P. Laskowski), Andrzej Rybski, Tomasz Mikołajczak.

Bramki: 1:0 (22 min. P. Pietruszka), 2:0 (43 min. D. Chyła)

Żółte kartki 45 min. T.Mikołajczak i B. Jankowski, 54 min. D. Chyła

Od początku pierwszej połowy goście dyktują warunki. Już w 3 min. mogło być 1:0 dla Chojniczanki! Piechowiak zagrał do Chyły, jednak jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. Skuteczną interwencją popisał się również w 15 min., kiedy to zapobiegł utracie bramki  po uderzeniu Gancarczyka, a po chwili Rybskiego.

W 22 min. zasłużone prowadzenie dla Chojniczanki po rzucie karnym zdobył Pietruszka. W 29 min. Misztal interweniuje skutecznie i jak do tej pory, było to największe zagrożenie na polu karnym Chojniczanki. W 43 min. po rzucie rożnym wynik na 2:0 podwyższa Chyła i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

II połowa rozpoczęła się od ... oddania pola Chrobremu. Oby prowadzenie nie uśpiło zawodników Chojniczanki. W 52 min. mogło już być po meczu, jednak Piechowiak przestrzelił w znakomitej sytuacji. W 63 min. zawodnik gospodarzy wykończył strzałem głową szybką kontrę swojego zespołu. Pewniej mógł zachować się Misztal, który miał już piłkę w rękach.

W 65 min. pierwsza zmiana w zespole Chojniczanki. Przemysław Laskowski wchodzi za Piechowiaka. Trener Pawlak wzmacnia grę defensywą. W 72 min. Piotr Kieruzel wchodzi za Mikołajczaka. Do końca spotkania 15 min. Czy goście zdobędą trzy punkty tym pojedynku? Gospodarze za wszelką cenę chcą doprowadzić do remisu. 80 min. Chrobry w natarciu, ale bez groźnej sytuacji w ostatnich minutach.

Ostatnie minuty spotkania toczą się przy padającym deszczu. Trzecia zmiana w 85 min. Rafał Siemaszko wchodzi za Iwanickiego. Chojniczanka broni się już całym zespołem. Sędzia dolicza dodatkowe 4 min. gry. Koniec spotkania. Pierwsze zdobyte punkty w tym sezonie na koncie gości. 22 sierpnia o godz. 17:00 Chojniczanka rozegra spotkanie z  Olimpią Grudziądz.

Tabela

Aktualizacja: Po rozegraniu wszystkich spotkań 3 kolejki Chojniczanka spadła o dwa miejsca w tabeli i aktualnie zajmuje 14 lokatę. (zobacz)

1. 19 sierpnia 2014  01:15   "a punkty pojechały do ...   kibicka z friska

"a punkty pojechały do Chojnic" - tylko po co ? mogły pozostać w Głogowie bo klubikowi z Mickiewicza są zbędne (i tak spadają w tym sezonie pięterko niżej !)

3. 18 sierpnia 2014  10:50   Wszyscy zawodnicy Red Devils ... (1)   PS

Wszyscy zawodnicy Red Devils mieszkają w Chojnicach i tutaj płacą podatki, podobnie jest pewnie z większością zawodników Chojniczanki, więc to kto skąd jest nie ma większego znaczenia. Tylko, że RD nie zmienia całego składu co sezon i przede wszystkim gra w ekstraklasie.

0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    • 18 sierpnia 2014  18:33   ekstra   miki

tylko nawet ich ekstraklasy nie można nawet nazwać zawodową, reszta lig jest amatorska wiec z kim tu rywalizowac

0
      0
  4. 18 sierpnia 2014  09:30   RD   miki

Właśnie ile gra Chojniczanin w RD ? Powiedz mi dlaczego już jest 4 ukraińców w RD i trener sciąga kolejnych zawodników z ukrainy skoro RD ma tak swietnych wychowanków?

0
    0
  5. 17 sierpnia 2014  18:05   do Mieszkaniec Chojnic   Emigracja FzGT

No właśnie skoro RD nie gra za przysłowiową bułkę i kiełbase to w czym ty masz problem za darmo nie grają a tak na marginesie powiedz mi ile % w RD jest rodowitych chojniczan . No właśnie dlatego nie wyjezdżaj z takimi tekstami to tyle nie chce mi sie wiecej na ten temamt konwersować .Pozdro dla C i FzGT

0
    0
  6. 17 sierpnia 2014  17:19   słuchaj panie kolego (1)   Mieszkaniec Chojnic

z komentarza z godz 16;44. Jak chojniczankę nie stać na I ligę i nie mają zawodników z Chojni9c ani z powiatu, to powinni grać w takiej lidze na którą posiadają naszych rodzimych zawodników, nawet jeśli byłaby to III Liga. Natomiast w R%D nieprawdą jest że Ci zawodnicy grają za przysłowiową kiełbasę i bułkę bo również dostają takie same wynagrodzenia jak zawodnicy z M 12 i tyl;e w temacie.

0
    0
    • 18 sierpnia 2014  10:47   marzenia   kibic2/B

Z naszymi zawodnikami to o 3 lidze możemy sobie tylko pomarzyć.Najpierw sprawdz gdzie nasi miejscowi piłkarze grają ,a potem się wypowaiadaj,bo widzę,że nie masz pojęcia o lokalnej piłce

0
      0
  7. 17 sierpnia 2014  16:44   do Mieszkaniec Chojnic   Emigracja FzGT

Taka jest właśnie piłka my nie mamy na naszym podwórku na dzis tylu zawodników by zbudowac ekipę na I lige więc dopóki to sie nie zmieni bedzie tak jak jest teraz a do chodzenioa na M12 nikt Cie nie zmusza idz kibicuj RD tam to przynajmniej jest 100% naszych chojnickich zawodników i grają z bułke i kiełkaske ha ha :)

0
    0
  8. 17 sierpnia 2014  14:50   słuchaj panie kolego   Mieszkaniec Chojnic

z komentarza z godziny 11:02. Na M12 nie chodzę i chodzić nie będę, dopóki dopóty w składzie nie będzie 100 % mieszkańców Chojnic ewentualnie powiatu chojnickiego. Wolę iść pokibicować RD, niż patrzeć na tą zbieraninę graczy ściągniętych z całej Polski, którzy tylko pokopią piłkę kasę wezmą i na koniec sezonu good bye do innego klubu.

0
    0
  9. 17 sierpnia 2014  11:02   do Mieszkaniec Chojnice   Emigracja FzGT

człowieku ty chyba w zyciu na M12 nie byłes malkontentów i maruderów nam tu nie trzeba a z takim pesymistycznym podejściem to idz na Kolejarza

0
    0
  10. 17 sierpnia 2014  10:22   ten mecz mogliśmy wygrać ...   kazik

ten mecz mogliśmy wygrać dużo dużo wyżej ale jak trener od drugiej połowy broni wyniku i ustawia drużynę do obrony.Drużyna gra dobrze ale te decyzje trenera.....

0
    0
  11. 17 sierpnia 2014  09:46   ... (1)   Mieszkaniec Chojnic

nie podniecajcie się tak jednym wygranym meczem i to z beniaminkiem. Kolejne mecze to już przegrana za przegraną się zacznie i na koniec rundy jesiennej będziemy mogli śmiało zaśpiewać "nic się nie stało nic się nie stało witaj II ligo".

0
    0
    • 17 sierpnia 2014  18:21   w okręgówce jest miejsce ...   anonim

w okręgówce jest miejsce dla klubiku z Mickiewicza :-))) Wszyscy będą ich lać !

• 16 sierpnia 2014  23:05   chyba chodź choć ...   anonim

chyba chodź choć rozwiązanie siłowe dotyczy prymitywnych osobników.

0
      0
  14. 16 sierpnia 2014  22:32   Nie ma co się podniecać - ...   anonim

Nie ma co się podniecać - wygrali mecz o przedostatnie miejsce w tabeli.

0
    0
  15. 16 sierpnia 2014  22:03   wg tabeli nie jest zle rowno ...   anonim

wg tabeli nie jest zle rowno sie punkty ustawiaja jeszcze nic straconego to poczatek sezonu

0
    0
  16. 16 sierpnia 2014  21:13   Teraz wygrali, następnym ...   anonim

Teraz wygrali, następnym razem przegrają ;)

• 17 sierpnia 2014  12:03   Boss głupek:)))   Azot

Pisać nie potrafisz, ale w piłkę pewnie grasz zawodowo :))) hahahahaha ale się uśmiałem...