Puchar Polski w beach soccera kobiet - dzień trzeci

W pierwszym meczu fazy play off 5-8 dziewczęta z RD Ladies spotkały się z zespołem Sokoła z Kolbuszowej. Pierwsza tercja należała do chojnickiego zespołu, który objął prowadzenie 3:1, piękną bramką z dystansu popisała się bramkarka Gabby Batmani USA.

Piąta lokata RD Ladies zapewniła im udział w Mistrzostwach Polski Kobiet w Beach Soccerze, które zostaną rozegrane na początku sierpnia.   |  fot. facebook RDL

Red Devils Ladies - Sokół Kolbuszowa 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

bramki: Krygier, Batmani, Zakrzewska, Klipachenko

W drugiej tercji mecz się wyrównał, a rywalki zdobyły kontaktowego gola. W trzeciej odsłonie meczu po golu Ukrainki Anastasii Klipachenko RDL wyszły ponownie na prowadzenie dwiema bramkami, jeden gol Sokoła w końcówce meczu nie zmienił już wyniku spotkania.

mecz o 5-6 miejsce

Red Devils Ladies - Czarni Rząśnia 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

bramka: Szultka, Batmani, Meza

W meczu o 5 miejsce w turnieju RD Ladies zagrały z drużyną Czarnych Rząśna. W ubiegłorocznej edycji z tym zespołem dziewczęta spotkały się w fazie grupowej wygrywając tamto spotkanie, tym razem także pokonały rywalki, niemniej po bardzo zaciętym meczu. Kapitan drużyny Agnieszka Szultka strzałem z dystansu dała prowadzenie RDL, ale rywalki w dalszej części meczu wyszły na prowadzenie 2:1. W ostatniej tercji nasz zagraniczny duet z USA, czyli Gabby Batmani i Luisa Meza zdobyły dwa efektowne gole, które zapewniły czwartą wygraną w turnieju Pucharu Polski.

Podsumowując cały turniej, była to ciekawa przygoda dla przebudowanego zespołu prowadzonego przez nowego trenera, Tomasza Poźniaka. Drużyna wygrała swoją grupę i przez zmieniony w tym sezonie regulamin rozgrywek (5 grup po 4 zespoły), w ćwierćfinale jako jedyna trafiła od razu na zwycięzcę innej grupy (pozostałe drużyny grały z zespołami z drugich miejsc).

Dziewczęta zagrały z silnym zespołem Sparty Daleszyce, która jest aktualnym Vice Mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski w sezonie 2020 i 2021. Z zespołem Sparty mierzyliśmy się już kilkukrotnie, przegrywaliśmy 1:3, potem wygrywaliśmy 5:1, tym razem ponieśliśmy porażkę 1:4, przez co nie awansowaliśmy do czołowej czwórki Pucharu Polski. Mamy lekki niedosyt, ale dzięki awansowi do ćwierćfinałów zespół zapewnił sobie grę w Mistrzostwach Polski (3-7 sierpnia), gdzie spotka się 8 najlepszych drużyn beach soccerowych z naszego kraju.

Dziękujemy bardzo wszystkim sponsorom, dzięki którym możemy realizować swoje marzenia i rywalizować z najlepszymi drużynami w świecie beach soccera. Bez Was nie byłoby naszych sukcesów! Obserwujcie social media Red Devils Ladies. https://www.facebook.com/reddevilsbeachsoccer ihttps://www.instagram.com/red_devils_ladies