Puchar Polski Kobiet w Beach Soccer - dzień pierwszy

Pierwszy mecz w turnieju Pucharu Polski Kobiet w Beach Soccera zakończył się zwycięstwem Red Devils Ladies 4:1 nad zespołem z Zabrza. W 4 min. gry Agnieszka Szultka z rzutu rożnego zdobyła prowadzenie dla RDL, takim wynikiem zakończyła się I tercja.

Udanie dla zawodniczek Red Devils Ladies rozpoczęły się rozgrywki Pucharu Polski.   |  fot. nad.

Red Devils Ladies Chojnice - KKS Zabrze 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

bramki: Agnieszka Szultka 2, Magdalena Szpera, Marta Stasiulewicz

W drugich 12 minutach przewaga z gry nadal należała do naszej drużyny, Magdalena Szpera mocnym uderzeniem z lewej nogi podwyższyła na 2:0, a w 16 minucie Marta Stasiulewicz zdobyła trzeciego gola. Rywalki po rozegraniu autu strzeliły honorową, jak to się później okazało bramkę.

W trzeciej tercji nieco zwolniliśmy grę, wynik meczu na 4:1 przepięknym strzałem z dystansu ustaliła Agnieszka Szultka.

Red Devils Ladies Chojnice - Tygryski Świętochłowice 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

bramki: Agnieszka Szultka, Marta Stasiulewicz, Kamila Szafrańska

Drugi mecz turnieju Pucharu Polski Kobiet w Beach Soccera zakończył się  również zwycięstwem RD Ladies, ale tym razem kosztowało nas to ogromnie dużo sił. W 8 minucie Agnieszka Szultka tak jak w poprzednim meczu popisała się przepięknym golem, które stają się powoli jej znakiem firmowym. To nieco uśpiło nasze dziewczęta, które zwolniły grę, zwłaszcza w drugiej tercji spotkania.

Rywalki niespodziewanie przejęły inicjatywę i zdobyły dwie bramki prowadząc po 24 minutach spotkania. Gdyby nie cudowna interwencja Karoliny Palacios w naszej bramce, wynik mógł być jeszcze bardziej niekorzystny.  Przed ostatnią tercją trenerzy wstrząsnęli naszym zespołem, który „przespał” drugą tercję. Red Devils Ladies wyszły niezmiernie zmotywowane i rozpoczęła się nawałnica. Nasz zespół oddał kilkanaście celnych strzałów, rywalki ratowały słupki, ale wreszcie po indywidualnej akcji w 32 minucie Marta Stasiulewicz doprowadziła do remisu.

Trenerzy nakazali grać nadal bardzo ofensywnie, aby zakończyć ten mecz w regulaminowym czasie. Tygryski zepchnięte do defensywy zaczęły popełniać błędy, po strzale w poprzeczkę Weroniki Sikorskiej piłkę do bramki skierowała Kamila Szafrańska i to nasz zespół zainkasował trzy punkty.

Jutro o godz. 10.00 dziewczęta zagrają ostatni mecz w grupie C przeciwko Pro Fart SAN Lejdis.

bramkarki: 1 Klaudia Węglewska, 14 Karolina Palacios, zawodniczki z pola: 2 Julia Jargieło, 6 Agnieszka Szultka, 9 Magdalena Szpera (kapitan), 10 Aleksandra Sudyk, 11 Weronika Sikorska, 13 Iwona Wudarczyk,  17 Wiktoria Słowy, 20 Marta Stasiulewicz, 21 Kamila Szafrańska. Trenerzy Marcin Synoradzki i Bogusław Saganowski. Fizjoterapeuta Magdalena Kołodziej.