Psie piękności na wystawie

Ponad 800 psów 172 ras wraz ze swymi właścicielami - hodowcami gościli dzisiaj (28.07.) w Chojnicach. Już po raz 42 w mieście odbyła się Kaszubska Wystawa Psów Rasowych.

Rzadko która wystawa psów rasowych w Polsce ma tak długą tradycję i zarazem cieszy się tak dobrą frekwencją jak chojnicka. Dziś na boisku przy Parku Wodnym odbyła się jej 42 edycja.   |  fot. red.

Dla każdego opiekuna tych czworonogów była to okazja do zdobycia kolejnych trofeów, medali, tytułów mistrzowskich. Werdykt werdyktem, ale zdaniem każdego hodowcy i miłośnika, to jego pies jest na medal. I nie ma tu nic do powiedzenia sędzia ze swym wzorcem rasy, lecz serce, w przypadku psów bardzo wierne.

Jak zawsze swoje stoiska miały firmy oferujące dosłownie wszystko, co jest potrzebne do hodowli, jak i należytego utrzymania pojedynczych psów w domu. Wielu hodowców przyjeżdża tu od lat. Chojnicka wystawa cieszy się niezmiennie dużym powodzeniem, bowiem wystawcy przyjechali nie tylko ze wszystkich zakątków Polski, ale i zagranicy.

Dzień wcześniej po raz szósty można było oglądać psy 2. Grupy FCI, czyli m.in. pinczery, sznaucery, mol osowate i szwajcarskie psy górskie.

(red.)


Zapisz